Korzenie powietrzne/wychodzące z podłoża

Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Korzenie powietrzne

Post »

Mnie one wyglądają na obcięte, może przez sprzedawców/hodowcę czy kogoś trzeciego.
W każdym razie nic się z nimi nie dzieje. "Ranki" na moje oko się już dawno zasuszyły, także żadne zasypywanie nie jest już potrzebne.
Czy przysypywać podłożem? Raczej nie, bo i tak masz głęboko posadzonego w nim storczyka (widać po zdjęciach, że najstarsze - najniższe listki są już prawie zasypane korą). Mogą służyć za korzenie powietrzne. Mogą także wykazać się chęcią wydłużenia, czy to kontynuując w tym ciągu, czy odbijając od boku. :D
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
dzoana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 5 paź 2011, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Korzenie powietrzne

Post »

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Ja ich nie przycinałam, takie już były tylko na końcach już zeschnięte. Jeśli chodzi o listki to fakt, te najstarsze już prawie przysypane, ale jeszcze trochę widać. Gdybym wsadziła płyciej to pewnie storczyk by mi sie przewracał bo miał dość długi pęd zanim nie przekwitł. Jeden listek taki obok starego pędu - odpadł po przekwitnięciu falka. Reszta żyje ;) no chyba że powinnam przesadzić go do płytszej plastikowej osłonki??
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Korzenie powietrzne

Post »

a mnie zastanawia ten "korzonek ze stożka wzrostu" bo t o chyba nierealne, mogłabyś pokazać zdjęcie? :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
dzoana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 5 paź 2011, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Korzenie powietrzne

Post »

Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Korzenie powietrzne

Post »

haha.. chodziło Ci o "trzon" a ja zrozumiałam, ze dokładnie ze stożka wzrostu, czyli tam skąd wychodzą nowe listki :D Poprosiłam o zdjęcie bo czasem wychodzi stamtąd pęd i to nie wróży dobrze dla storczyka, no ale u Ciebie wszystko w porządku :D Dziękuję za zdjęcie :)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
dzoana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 5 paź 2011, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Korzenie powietrzne

Post »

Ha ha będę wiedziała na przyszłość jak fachowo mówić i pisać że trzon to trzon a nie stożek wzrostu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”