Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 14, 15, 16, 17, 18  
Autor Wiadomość
ivonar
 Tytuł: Re: Ratowanie storczyków
PostNapisane: 27 lut 2016, o 20:29 
500p
500p

---
Witam :wit Mam młodziutkiego storczyka. Kupiłam też nawóz do storczyków o nazwie florowit. Ponieważ mój starszy storczyk nigdy nie był nawożony, to chcę dać o połowę mniejszą dawkę niż zaleca producent. Czy tak ma być? No i drugie pytanie. Czy nawóz mam dać teraz, czy czekać do kolejnego podlewania :?: Pozdrawiam.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Merghen
 Tytuł: Re: Ratowanie storczyków
PostNapisane: 27 lut 2016, o 21:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Poczekać do kolejnego podlewania i dać lepiej mniej niż więcej, wydaje mi się, że 1/3 dawki będzie lepsza. Ten nawóz możesz wykorzystać też do innych roślin.

ivonar
 Tytuł: Re: Kiedy i jak nawozić?
PostNapisane: 2 mar 2016, o 19:44 
500p
500p

---
Witam ponownie. Wszystko zgodnie z radą Merghen ;:180 Podlałam z nawozem, a dawkę przeliczyłam po aptekarsku. Zostało mi trochę wody z nawozem, to skorzystała jeszcze dracena i diffenbachia. Teraz tylko czekać. :D

Sandersk
PostNapisane: 21 lip 2016, o 07:27 
100p
100p

---
Czy w przypadku nawozów Peters Professional można przechowywać powstały po rozpuszczeniu w wodzie roztwór? Jeżeli tak- to jak długo? Mam raptem parę roślin do podlania (2-3), do których potrzebuję maksymalnie 1,5l. Przelicznik 1 łyżeczki na 5litrów wydaje się nie tylko wygodny ale i bezpieczny.

kubasia
PostNapisane: 4 sie 2016, o 12:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Łyżeczka, łyżeczce nie równa. :wink: Z ciekawości kiedyś zważyłam i 5 g to naprawdę mała łyżeczka (taka do kawy). Ja jednak wolę używać miernika TDS. W przypadku falenopsisów stężenie nie powinno przekraczać 224ppm, zakładając, że nawozisz dwa razy w miesiącu. Nadmienię, że oncidia, czy sabotki to już około 1/4 tej dawki.

wela23
 Tytuł: Re: Przycinanie pędu storczyka po kwitnieniu
PostNapisane: 12 lis 2016, o 22:45 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
A ja sprawa wygląda z nawożeniem storczyka, który już przekwitł?

Sahe
PostNapisane: 13 maja 2017, o 00:44 
200p
200p

1 szt.
Ja nawożę na zmianę raz zwykłym Agrecolem do storczyków, a czasami Florovitem "na kwitnienie". I rosną i kwitną jak szalone.

zabkamarta
PostNapisane: 14 maja 2017, o 22:40 
200p
200p

---
Przeczytałam cały wątek i wyciagłam swoje wnioski.
Na tą chwilę mogę się wypowiedzieć odnosnie Florovit Regenerator do storczyków. Sceptycznie podchodzilam do niego. W marcu kupiłam storczyka w pastelowych kolorach chyba "Optimistic coś tam" kolory były blade ale i tak mnie urzekł. Dopiero po 3 tyg pryskania tym Regeneratorem zauważyłam że wybarwienie kwiatow się zmienia. Robią się intensywniejsze. Innych kolorow na innych storczykach też zaczelo to dotyczyć. Jak to działa to nie wiem bo chyba skład to jakaś tajemnica, bo nic konkretnego producent nie podaje.
Po lekturze forum jednak przerzuce się na bardziej określony nawóz co do składu i będzie to Peters Professional bo poza wybarwieniem kwiatów po florovit nie widzę poprawy kondycji rośliny. Także Regenerator polecam ale....

Storczykowe fiksacje Marty

norbert76
PostNapisane: 14 maja 2017, o 22:45 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
A ja nawożę po prostu zwykłym nawozem z Compo do storczyków (w sezonie przez trzy kolejne podlewania, a przy czwartym płuczę podłoże samą wodą). Oczywiście stosuję 1/4 zalecanej dawki.

barwla
PostNapisane: 4 cze 2017, o 12:32 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

1 szt.
Co do nawozów Peters Professional "grow mix" "blossom booster" "plant starter" bo tych trzech używałem przez 2,5 lata to ja osobiście nie byłem zadowolony jeśli chodzi o "wymuszenie kwitnięcia" praktycznie wcale storczyki nie kwitły a jeśli już to po 2-3 kwiatki. Ale jeśli chodzi o bryłę korzenną to bajka korzenie rosły jak głupie ;)

Po przeprowadzce z żoną wymienialiśmy podłoże wszystkim kwiatom plus po tygodniu spróbowaliśmy aplikatorów agrecol i compo przyznam szczerze efekty widać już było po tygodniu większość storczyków zaczęła puszczać nowe pędy kwiatowe i kwitnienie też jest bardzo intensywne

Nawożę tak jak podaje producent :)

norbert76
PostNapisane: 4 cze 2017, o 12:42 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Nie zapominajmy, że nawożenie to tylko jeden z aspektów udanego kwitnienia, innym ważnym czynnikiem jest zapewnienie odpowiedniej ilości światła. Być może zadziałało tutaj po przeprowadzce również zmiana stanowiska.

zabkamarta
PostNapisane: 4 cze 2017, o 13:35 
200p
200p

---
norbert76 popieram Twoją wypowiedź. Dodatkowo uważam że nie ma czegoś takiego jak "wymuszanie kwitnienia" poprzez nawożenie. Moim zdaniem u barwla zadziałało zmiana stanowiska puls zmiana podłoża.
Można stymulować kwitnienie u zdrowej rośliny, ale nigdy wymusić.

Storczykowe fiksacje Marty

Sahe
PostNapisane: 19 cze 2017, o 20:02 
200p
200p

1 szt.
A ja mam kilka storczyków na jednym parapecie, nawożę i podlewam równocześnie wszystkie, ponieważ mają identyczne warunki. Jedne kwitną długo i obficie jak szalone, inne w tym samym czasie zdążą 2 razy wypuścić pędy i przekwitnąć. Uważam, że poza odpowiednią pasującą im pielęgnacją, dużo zależy od właściwości osobniczych samej rośliny, od jej predyspozycji genetycznych itd.

Oczywiście trafiły mi się także egzemplarze, które pomimo długo okresu wyczekiwania nie zakwitły w trakcie prawie 2 lat. Także moje podejście do kwitnienia jest już zweryfikowane. Optimistic fantazy kwitnie mi zawsze i wszędzie, na każdym oknie bez względu na warunki. Ten typ tak ma.

norbert76
PostNapisane: 19 cze 2017, o 20:36 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Dokładnie, poszczególne egzemplarze zachowują swoją indywidualność pomimo zapewnienia im identycznych warunków uprawy. Jeśli zapewniny storczykom podstawowe warunki uprawy, a dany egzemplarz będzie zdrowy to pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i tyle. Nie zapominajmy, że nie jesteśmy producentami roślin, którzy stymulują sztucznie kwitnienie, a tylko je uprawiamy. Nie ma gwarancji, że roślina w domu będzie identycznie kwitnąć jak ją kupowaliśmy. Dlatego odradzam jakieś specjalne nawożenie żeby wymusić kwitnienie oprócz standardowego, bo więcej zaszkodzimy, niż pomożemy.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 244 ]  Idź do strony nr...        1 ... 14, 15, 16, 17, 18  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości