Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  
Autor Wiadomość
Emila707
 Tytuł: Re: Nawozy dla storczyków
PostNapisane: 28 lut 2015, o 09:57 
500p
500p

więcej niż 1
Po przesadzeniu nawozimy storczyka ok 2 miesiące po. Na samym początku staraj się go nie moczyć, a podlewaj niewielką ilością wody. Ilość wody musisz dostosować do ilości korzeni, by nadmiar wilgoci nie zalegał w doniczce i nie powodował pleśnienia/gnicia. Nadmiar wody możesz chłonnym papierem zebrać od spodu, a w doniczce zrobić dodatkowe otwory po bokach. Aż zauważysz że korzenie zaczynają rosnąć, wtedy też powoli wprowadź nawożenie. Storczyki nie potrzebują dużej ilości nawozów, u mnie wypada to raz w miesiącu. Korzenie myślę że ma ładne, jak i liście. Choć widzę ich zaledwie fragment. Przy przesadzaniu dobrze jest też wymienić stare podpórki do pędów kwiatowych na nowe. Najstarszy liść prędzej czy później zżółknie, zasuszy się i odpadnie.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Emila707
PostNapisane: 28 lut 2015, o 10:12 
500p
500p

więcej niż 1
Do podłoża dobrze jest dodać garść sproszkowanego węgla drzewnego, który nie pozwala patogenom wnikać w tkanki roślin. Podłoże nie powinno zawierać torfu, on dłużej zatrzymuje w sobie wilgoć. Polecam te bez jego zawartości. Jeżeli przycinałaś korzenie storczykowi, możesz je obsypać węglem drzewnym, ale nigdy całych cynamonem! Można go stosować wyłącznie na skaleczenia. Uważaj by korzeni nie połamać przy przesadzaniu. To tak w skrócie dodatkowe informacje, w razie jakichkolwiek wątpliwości, jeżeli byś miała. Chyba że już o tym gdzieś czytałaś? ;:173

hegena
PostNapisane: 1 mar 2015, o 18:45 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

1 szt.
olka czytaj odpowiedzi i rady!
Emila707 napisał(a):
Po przesadzeniu nawozimy storczyka ok 2 miesiące po. Na samym początku staraj się go nie moczyć, a podlewaj niewielką ilością wody. Ilość wody musisz dostosować do ilości korzeni, by nadmiar wilgoci nie zalegał w doniczce i nie powodował pleśnienia/gnicia. Nadmiar wody możesz chłonnym papierem zebrać od spodu, a w doniczce zrobić dodatkowe otwory po bokach. Aż zauważysz że korzenie zaczynają rosnąć, wtedy też powoli wprowadź nawożenie. Storczyki nie potrzebują dużej ilości nawozów, u mnie wypada to raz w miesiącu. Korzenie myślę że ma ładne, jak i liście. Choć widzę ich zaledwie fragment. Przy przesadzaniu dobrze jest też wymienić stare podpórki do pędów kwiatowych na nowe. Najstarszy liść prędzej czy później zżółknie, zasuszy się i odpadnie.

Ja też mam pytanie odnośnie nawozu, stosuje ktos moze nawoz z lidla GRANDIOL?

Emila707
PostNapisane: 2 mar 2015, o 15:45 
500p
500p

więcej niż 1
Niestety, ja tego nawozu nie stosuję. Obecnie mam Agrecol i Biohumus, dla storczyków. Zastanawiam się nad kupnem tego z firmy Peters Professional.

natka_211
PostNapisane: 2 mar 2015, o 15:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja również nie używałam nawozu firmy grandiol. Do tej pory używałam nawozów firmy agrecol (moim zdaniem jest zbyt mocny), florovit (jest niezły), pałeczki nawozowe (niestety nie zdały egzaminu-podłoże pleśniało), gotowe dawki nawozu płynnego w kapsułkach (moim zdaniem zbyt drogie i beznadziejne, bo po jednym dniu wszystko się wlało do podłoża, podłoże przepłukałam, bo obawiałam się, że będzie zbyt dużo nawozu), a obecnie stosuje nawozy w proszku do rozpuszczenia w wodzie firmy Peters professional (plant starter dla maluchów, mix grow -do wszystkich storczyków, które obudziły się z zimowego spoczynku i rosnął im nowe korzenie, blossom buster- do storczyków, które niedługo zakwitnął). Z tych wszystkich nawozów najbardziej mi podpasował PP dobrze się rozpuszcza w wodzie i widzę, że storczyki dobrze na ten nawóz reagują poza tym jest wydajny, zajmuje mało miejsca i można mieć kilka różnych i stosować je w zależności od pory i fazy wzrostu. Florovit jest na drugim miejscu ale jeśli nie miałabym PP blossom booster to jako zamiennik na pewno kupiłabym florovit do storczyków kwitnących, ma świetną konsystencje i jak podpatrzyłam fajnie wybarwia kwiaty przy dłuższym stosowaniu.

cuxia
PostNapisane: 3 mar 2015, o 09:23 
200p
200p

---
Emila707 napisał(a):
Niestety, ja tego nawozu nie stosuję. Obecnie mam Agrecol i Biohumus, dla storczyków. Zastanawiam się nad kupnem tego z firmy Peters Professional.

Właśnie ja też się nad nim zastanawiam. Moje storczyki muszą pójść trochę w korzenie, chociaż widzę, że jeden wypuszcza nowy listek. Wczoraj wieczorem myślałam, że to kawałek kory się dostał jakoś do środka, ale jak dotknęłam, to aż krzyknęłam z zachwytu. Później niech się mobilizują do kwitnienia. Jak wypada wydajność?

natka_211
PostNapisane: 3 mar 2015, o 17:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Na opakowaniu podano, że stosuje się 1 płaską łyżeczkę na 5 l wody (ja stosuje 1/3 zalecanej dawki), PP jest bardzo wydajny.

Emila707
PostNapisane: 4 mar 2015, o 13:19 
500p
500p

więcej niż 1
Piszą na stronce, że 5 g., na 5 litry.

agatka267
PostNapisane: 5 mar 2015, o 19:10 
100p
100p

---
A jaki polecacie nawóz, żeby spowodować kwitnienie???

natka_211
PostNapisane: 6 mar 2015, o 09:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Odpowiednie warunki uprawy to najlepszy sposób na indukcję kwitnienia. Nawozy przeznaczone do roślin kwitnących powodują, że ubarwienie kwiatów jest silniejsze i może być ich więcej. Natomiast nie ma on najmniejszego wpływu na indukcję kwitnienia.

kitcar
PostNapisane: 8 mar 2015, o 16:56 
50p
50p

więcej niż 1
Moja małżonka nawozi cały rok :roll: co 2 tyg od marca do pazdziernika a zimą raz na miesiąc.Co do nawozów to doglebowo idzie Florovit do storczyków,dolistnie Agrecol z wit.C Kurz i niestety tarcznik jest usuwany za pomoca chusteczek Agrecol. Kwitną zasadniczo przez cały rok.A parapet wygląda tak: Obrazek Obrazek

barwla
 Tytuł: Re: Kiedy i jak nawozić?
PostNapisane: 13 maja 2015, o 14:33 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

1 szt.
Witam,
Mam małe pytanie co do nawozów ktoś wie gdzie można kupić nawóz Peters Professional, oprócz dwóch znanych stron pewnie nie jednemu. Ewentualnie czy ktoś się orientuje gdzie w Trójmieście znajduje się jakiś sklep specjalizujący się storczykami?

natka_211
PostNapisane: 14 maja 2015, o 07:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Nie wiem czy gdzieś w Trójmieście znajdują się jakieś specjalistyczne sklepy ale wiem, że ten nawóz jest również do kupienia na all.

joopi333
PostNapisane: 17 maja 2015, o 20:26 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Moje phalenopsisy jadą na agrecol. Bardzo im służy. Dostają niewiele, bo nakrętkę na ok.6 l. Wody. Najbardziej służy im moczenie w misce. Nawożę rzadziej gdy nie kwitnie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 230 ]  Idź do strony nr...        1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości