Kiedy i jak nawozić?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Po przesadzeniu nawozimy storczyka ok 2 miesiące po. Na samym początku staraj się go nie moczyć, a podlewaj niewielką ilością wody. Ilość wody musisz dostosować do ilości korzeni, by nadmiar wilgoci nie zalegał w doniczce i nie powodował pleśnienia/gnicia. Nadmiar wody możesz chłonnym papierem zebrać od spodu, a w doniczce zrobić dodatkowe otwory po bokach. Aż zauważysz że korzenie zaczynają rosnąć, wtedy też powoli wprowadź nawożenie. Storczyki nie potrzebują dużej ilości nawozów, u mnie wypada to raz w miesiącu. Korzenie myślę że ma ładne, jak i liście. Choć widzę ich zaledwie fragment. Przy przesadzaniu dobrze jest też wymienić stare podpórki do pędów kwiatowych na nowe. Najstarszy liść prędzej czy później zżółknie, zasuszy się i odpadnie.
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Do podłoża dobrze jest dodać garść sproszkowanego węgla drzewnego, który nie pozwala patogenom wnikać w tkanki roślin. Podłoże nie powinno zawierać torfu, on dłużej zatrzymuje w sobie wilgoć. Polecam te bez jego zawartości. Jeżeli przycinałaś korzenie storczykowi, możesz je obsypać węglem drzewnym, ale nigdy całych cynamonem! Można go stosować wyłącznie na skaleczenia. Uważaj by korzeni nie połamać przy przesadzaniu. To tak w skrócie dodatkowe informacje, w razie jakichkolwiek wątpliwości, jeżeli byś miała. Chyba że już o tym gdzieś czytałaś? ;:173
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
hegena
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 21 lut 2015, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

olka czytaj odpowiedzi i rady!
Emila707 pisze:Po przesadzeniu nawozimy storczyka ok 2 miesiące po. Na samym początku staraj się go nie moczyć, a podlewaj niewielką ilością wody. Ilość wody musisz dostosować do ilości korzeni, by nadmiar wilgoci nie zalegał w doniczce i nie powodował pleśnienia/gnicia. Nadmiar wody możesz chłonnym papierem zebrać od spodu, a w doniczce zrobić dodatkowe otwory po bokach. Aż zauważysz że korzenie zaczynają rosnąć, wtedy też powoli wprowadź nawożenie. Storczyki nie potrzebują dużej ilości nawozów, u mnie wypada to raz w miesiącu. Korzenie myślę że ma ładne, jak i liście. Choć widzę ich zaledwie fragment. Przy przesadzaniu dobrze jest też wymienić stare podpórki do pędów kwiatowych na nowe. Najstarszy liść prędzej czy później zżółknie, zasuszy się i odpadnie.
Ja też mam pytanie odnośnie nawozu, stosuje ktos moze nawoz z lidla GRANDIOL?
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Niestety, ja tego nawozu nie stosuję. Obecnie mam Agrecol i Biohumus, dla storczyków. Zastanawiam się nad kupnem tego z firmy Peters Professional.
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Ja również nie używałam nawozu firmy grandiol. Do tej pory używałam nawozów firmy agrecol (moim zdaniem jest zbyt mocny), florovit (jest niezły), pałeczki nawozowe (niestety nie zdały egzaminu-podłoże pleśniało), gotowe dawki nawozu płynnego w kapsułkach (moim zdaniem zbyt drogie i beznadziejne, bo po jednym dniu wszystko się wlało do podłoża, podłoże przepłukałam, bo obawiałam się, że będzie zbyt dużo nawozu), a obecnie stosuje nawozy w proszku do rozpuszczenia w wodzie firmy Peters professional (plant starter dla maluchów, mix grow -do wszystkich storczyków, które obudziły się z zimowego spoczynku i rosnął im nowe korzenie, blossom buster- do storczyków, które niedługo zakwitnął). Z tych wszystkich nawozów najbardziej mi podpasował PP dobrze się rozpuszcza w wodzie i widzę, że storczyki dobrze na ten nawóz reagują poza tym jest wydajny, zajmuje mało miejsca i można mieć kilka różnych i stosować je w zależności od pory i fazy wzrostu. Florovit jest na drugim miejscu ale jeśli nie miałabym PP blossom booster to jako zamiennik na pewno kupiłabym florovit do storczyków kwitnących, ma świetną konsystencje i jak podpatrzyłam fajnie wybarwia kwiaty przy dłuższym stosowaniu.
Awatar użytkownika
cuxia
200p
200p
Posty: 249
Od: 7 maja 2012, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Emila707 pisze:Niestety, ja tego nawozu nie stosuję. Obecnie mam Agrecol i Biohumus, dla storczyków. Zastanawiam się nad kupnem tego z firmy Peters Professional.
Właśnie ja też się nad nim zastanawiam. Moje storczyki muszą pójść trochę w korzenie, chociaż widzę, że jeden wypuszcza nowy listek. Wczoraj wieczorem myślałam, że to kawałek kory się dostał jakoś do środka, ale jak dotknęłam, to aż krzyknęłam z zachwytu. Później niech się mobilizują do kwitnienia. Jak wypada wydajność?
Pozdrawiam, Kamila :)
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Na opakowaniu podano, że stosuje się 1 płaską łyżeczkę na 5 l wody (ja stosuje 1/3 zalecanej dawki), PP jest bardzo wydajny.
Awatar użytkownika
Emila707
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 sie 2013, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie!)

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Piszą na stronce, że 5 g., na 5 litry.
"Rośliny to zdrowe uzależnienie, nie choroba.."
Pozdrawiam ;:196 , Emila ?
Awatar użytkownika
agatka267
100p
100p
Posty: 128
Od: 12 lis 2013, o 20:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

A jaki polecacie nawóz, żeby spowodować kwitnienie???
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Odpowiednie warunki uprawy to najlepszy sposób na indukcję kwitnienia. Nawozy przeznaczone do roślin kwitnących powodują, że ubarwienie kwiatów jest silniejsze i może być ich więcej. Natomiast nie ma on najmniejszego wpływu na indukcję kwitnienia.
Awatar użytkownika
kitcar
100p
100p
Posty: 134
Od: 3 sie 2014, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawozy dla storczyków

Post »

Moja małżonka nawozi cały rok :roll: co 2 tyg od marca do pazdziernika a zimą raz na miesiąc.Co do nawozów to doglebowo idzie Florovit do storczyków,dolistnie Agrecol z wit.C Kurz i niestety tarcznik jest usuwany za pomoca chusteczek Agrecol. Kwitną zasadniczo przez cały rok.A parapet wygląda tak: Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Paweł
W niebie mnie nie chcą,w piekle boją się że nim zawładnę.
Dlatego jestem na tym forum.
barwla
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 11 maja 2015, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kiedy i jak nawozić?

Post »

Witam,
Mam małe pytanie co do nawozów ktoś wie gdzie można kupić nawóz Peters Professional, oprócz dwóch znanych stron pewnie nie jednemu. Ewentualnie czy ktoś się orientuje gdzie w Trójmieście znajduje się jakiś sklep specjalizujący się storczykami?
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Kiedy i jak nawozić?

Post »

Nie wiem czy gdzieś w Trójmieście znajdują się jakieś specjalistyczne sklepy ale wiem, że ten nawóz jest również do kupienia na all.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ORCHIDARIUM. Storczyki”