Obsadzenie ziemianki.

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
chrobry
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 maja 2012, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Obsadzenie ziemianki.

Post »

Witam serdecznie.
Powoli kończę budowę ziemianki. Obecnie budowla obsypana jest ziemią. Na wiosnę chciałbym to obsadzić i teraz pytanie czym ?
Ogólnie ma to być zadarnienie trwałe, raczej niskie, nie wymagające szczególnej pielęgnacji. Myślałem o jałowcu płożącym, ale zanim on się rozrośnie to obawiam się, że chwasty opanują skarpę w całości ? Szukam jakieś inspiracji ?

Obrazek
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Obsadzenie ziemianki.

Post »

Pamiętam ziemiankę z okresu zaraz po wojnie. Służyła za spiżarnię mieszkańcom domu. Rosły na niej chwasty podlewane tylko opadami. Patrzyłem na to jak na normalny trawnik. Nikt tego nigdy nie kosił.
Ja bym z tym nic w ogóle nie robił.
bzado
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 27 maja 2008, o 12:21

Re: Obsadzenie ziemianki.

Post »

chrobry pisze:Powoli kończę budowę ziemianki.
Możesz podzielić się informacjami o szczegółach budowy ?
Z bloczków betonowych czy z cegły ? jakie wymiary ? Jaki strop ? Jaka izolacja ?
Zdjęcia mile widziane :)
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1053
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Obsadzenie ziemianki.

Post »

No, no! Wygląda to jak kontener na rakietę średniego zasięgu. ;:306 .A tak na serio... Widziałem sporo piwniczek tego typu. Bardzo pospolite na wsi zanim pojawiły się lodówki. Czym obsadzić? Perzem. Znakomicie trzyma ziemię; żaden deszcz jej nie wypłucze. A od południa koniecznie jakieś krzaki; czarny bez lub coś zbliżonego. Powinna być stale w cieniu. Dałeś pół metra ziemi na strop?
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”