Zarośniety staw

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
michal74
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 31 mar 2016, o 19:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zarośniety staw

Post »

Witam,mam kolo domu staw i trzcina oraz pałka wodna wchodzi mi już na drogę. Kosze to ustrojstwo ale to walka z wiatrakami,z roku na rok jest tego coraz więcej. Czy jest jakiś oprysk który zlikwiduje mi to???.
Staw był kiedyś zbiornikiem dla strażaków,po podliczeniu wody na wieś popadł w zapomnienie. Ja z podwórka mam jakieś 40 metrów do stawu i poza tą trzciną nic nie widzę. Proszę o jakąś radę.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: zarosniety staw

Post »

Jest sporo fajnych oprysków, jednak są one wysoce toksyczne dla wszelkich organizmów wodnych. Zrobisz ze stawu cuchnące bagno jak martwe zielsko zacznie się rozkładać a w wodzie nie będzie organizmów, które by to wszystko oczyściły. Doradzam mechaniczne oczyszczenie brzegów , a nawet i całego stawu.Tak robi znajomy co kilkanaście lat. W lecie łowi karpie a zimą ma super lodowisko.
michal74
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 31 mar 2016, o 19:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: zarosniety staw

Post »

Wszystko rozumiem ale nie będę za własne pieniążki wiejskiego stawu czyścił.Spróbuję na początek randapem spryskać trzcinę i palkę a jak nie pomorze to coś mocniejszego znajdę. Musze to usunąć bo patrząc z okna to tylko to badziewie widzę. A może ktoś walczył z tym dranstwem i cos by podpowiedział.

Obrazek

A tak to wygląda,stojąc w bramie widzę tylko to.
Obrazek
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: zarosniety staw

Post »

Nadmiar pałki usunąłem roundapem. Nie należy stosować zbyt silnego stężenia , bo spali liście i odbije od korzenia. W razie czego lepiej powtórzyć oprysk nawet kilka razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”