Glony w dużym stawie

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Glony w dużym stawie

Post »

Mylisz oczko z szambem czy przydomową oczyszczalnią - też posiadam oczyszczalnie i też stosuję tabletki co dwa tygodnie do zbiornika wstępnego jednak ja nie handluję tymi preparatami i nie wciskam kitu że nadają się do oczka czy stawu. Zresztą uważam że to forum nie zasługuje na to aby reklamować sprzedawane preparaty pod pozorem dobrych rad.
Ekofan
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 23 kwie 2016, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glony w dużym stawie

Post »

Jestem długoletnim pracownikiem oczyszczalni w Mińsku i szczęśliwym posiadaczem 2 oczek wodnych w których z powodzeniem stosuję właśnie preparaty bakteryjne - dlatego o nich napisałem w tym temacie. Zainteresowanym mogę podać nazwy na priv - nic tu nie reklamuję i nie sprzedaję. Temat tego dotyczy bezpośrednio, wiec się w nim wypowiadam. Jest to najtańsza metoda na mineralizację osadów dennych i zmniejszenie poziomu fosforanów w zbiorniku, stosowana w remediacji i rekultywacji polskich jezior, więc raczej nie mylę szamba z oczkiem :shock:
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Glony w dużym stawie

Post »

witaj w klubie, też pracuję na oczyszczalni ścieków, do tego najbardziej zaawansowanej technologicznie w kraju,
mam dwa oczka, do niedawna miałem trzy, ale brak areału w ogrodzie trochę mnie ograniczał
do tego przez kilka lat prowadziłem ośrodek zarybieniowy
nigdy nie stosowałem chemii, wierzę zawsze w moc roślin
osadów dennych nigdy się nie pozbędziesz, ich mineralizacja do niczego nie prowadzi
na terenie oczyszczalni mamy dwa stawy o powierzchni hektara każdy, służą one do biologicznego podczyszczania oczyszczonych ścieków za pomocą planktonu, osady stamtąd też są usuwane tylko mechanicznie
nie znam ośrodka hodowlanego ryb w kraju, w którym stosowano by środki chemiczne (nie mylić z dezynfekcją stawów poza sezonem hodowlanym)
na stawach hodowlanych po prostu także mechanicznie po ich spuszczeniu usuwa się osady denne, a jest ich niesamowita ilość :)
pozdrawiam
Jacek
Ekofan
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 23 kwie 2016, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glony w dużym stawie

Post »

;:304 no to witam :) my w lagunach osady zmniejszamy własnie w ten sposób, koszty polimerów i mechanicznej utylizacji osadów maleją nam o 30%, bakterii używamy też przy rozruchu i zbudowaniu nowej flory bakteryjnej itp. W przepompowniach z kolei pozwala to zredukować częstotliwość ich mechanicznego czyszczenia. Zalet jest naprawdę sporo i w zależności od potrzeby różnicuje się tylko skład.

Moje jedno z oczek żwirowych (po zimie i wiosną pełne osadów na żwirku) już w czerwcu jest idealnie przezroczyste i można każdy kamyczek zliczyć. Oczywiście zgadzam się, że podstawa to rośliny, właściwe natlenienie i pełna równowaga biologiczna.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Glony w dużym stawie

Post »

Ekofan, mozesz podać na pw nazwę tego środka ?
pee_ter
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 maja 2016, o 22:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glony w dużym stawie

Post »

Czy ja też mógłbym dostać nazwę tego środka???
Z góry dziękuję
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”