Staw kąpielowy

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Re: Staw kąpielowy - strumyk - filtry - pionowe brzegi - POMOCY

Post »

Filtry można zrobić samodzielnie, nie jest to aż tak trudne i na pewno mniej kosztowne.

Ważne jest aby w takim stawie nie było żadnych ryb i odpowiedniej wielkości strefy regeneracyjne z odpowiednio dobranymi roślinami.
Ten strumyk to też bardzo dobra metoda na oczyszczanie i może zastąpić filtry.
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
Ania__79
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 sie 2012, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Staw kąpielowy

Post »

Olu,czy mogłabyś podać koszty i namiary na firmę, która wykonywała staw? Jestem zachwycona efektami. Dziękuję
walka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 29 wrz 2010, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Staw kąpielowy

Post »

Witam!
Wątek troszeczkę podupadł więc go trochę odświeżę.
Udało mi się w doprowadzić budowę stawiku do końca. Koniec to pewnie zbyt mocne słowo bo roboty jest jeszcze dużo ale powiedzmy, że można już się z wami podzielić tym co wyszło. Założenia zasadniczo nie uległy zmianie w stosunku do planów jakie przedstawiałem w tym wątku na stronie 5 i osobiście jestem bardzo szczęśliwy, że wychodząc na taras mam taki a nie inny widok. Trochę to wszystko trwało z różnych względów ale myślę, że w przyszłym roku będę mógł się nim cieszyć cały sezon bo w tym kąpałem się zaledwie kilka razy.
Stan na dzień 16.06.2011
Obrazek
Stan na dzień 02.06.2012 ? po rocznej przerwie z powodu braku kasy na kontynuację robót.
Obrazek
Stan na dzień 11.07.2012 ? wtedy myślałem, że już będę się kąpał ale?
Obrazek
? niestety zeszła woda. Sam bałem się brać za układanie folii bo to przecież to najważniejszy element i wolałem żeby to zrobili profesjonaliści. Strasznie może się człowiek pomylić licząc na to, że jak wynajmie firmę to zjawią się fachowcy. Ciężko było zmusić ich do przyjechania i zaklejenia nieszczelności które i tak musiałem sam odnaleźć. Szkoda słów i w sumie skończył się sezon kąpielowy. W tym czasie machnąłem taras.
Stan na dzień 31.09.2012 ? oczekiwanie na naprawę izolacji, rośliny średnio to zniosły a woda pięknie się zazieleniła.
Obrazek
Stan na dzień 21.10.2012 ? naprawione i zalane, niestety już po sezonie
Obrazek
Gdyby kogoś interesowały jakieś szczegóły to chętnie się nimi podzielę
pstryczek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 6 cze 2013, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Staw kąpielowy

Post »

Witam wszystkich użytkowników. Przestudiowałem watek i bardzo dużo cennej wiedzy zażyłem dziękuje. Mam prośbę do wszystkich siedzących w temacie o pomoc w przygotowaniu planu stawu kąpielowego o pow. 200 metrów kwadratowych. Proszę o wszelka pomoc jestem na etapie pierwszego kroku który jak wiecie jest najtrudniejszy. Interesuje mnie wszelka pomoc gotowe projekty namiary na projektantów. Może ma ktoś projekt którego sam nie jest w stanie wykorzystać. Działkę mam bardzo dużą jest na niej już jeden naturalny staw ale z rybami. Niski poziom wód gruntowych 1m i glina do gł 2m. województwo małopolskie. Najchętniej jakiś gotowy sprawdzony projekt lub jakieś linki przynajmniej żeby obejrzeć. Chciałbym sam go wybudować dla tego potrzebuje dokładnego planu mam ciężki sprzęt i ekipę i kilkadziesiąt ton kamieni ze Skawy to trzeba wykorzystać.
Kiriataim
50p
50p
Posty: 75
Od: 12 lut 2012, o 20:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Staw kąpielowy

Post »

http://www.youtube.com/watch?v=AB8d4fYRdpA
http://www.youtube.com/watch?v=jHHdBmfeN9s
Przesyłam przydatne linki. Czy o takim stawie myślisz?
Powodzenia
majka1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 17 kwie 2013, o 09:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Staw kąpielowy - strumyk - filtry - pionowe brzegi - POMOCY

Post »

jeśli chodzi o filtrowanie wody to można posłużyć się do tego przede wszystkim odpowiednimi roślinami wodnymi, ale także filtrami. Ja również polecam filtry Oase, ponieważ po pierwsze sprawiają, że woda jest przejrzyście czysta a po drugie pobierają one niewielką ilość energii.
regulamin
Zielono
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 6 lis 2013, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Staw kąpielowy

Post »

Mnie strasznie ciekawi jak ta forma przetrwałą zimę 2012-2013???
Nie było problemów z folią???
gordos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 lis 2014, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Staw kąpielowy

Post »

A mnie ciekawi jak wygląda woda po tych 2 latach w stawie o tej amatorskiej technologii komory filtracyjnej
bromas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 lut 2015, o 22:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Staw Kąpielowy

Post »

Witam mam następujące pytanie w jaki sposób mogę zadbać o czystość wody w naturalnym stawie o wymiarach 30m/15m, staw nie ejst odizolowany od podłoża i raczej w najbliższej przyszłości nie będzie.
Głębokość stawu waha się w granicach 2m, poprzedni właściciel twierdził że kopiąc staw dokopał się do gliny.
Staw znajduje się w najniższym punkcie działki, w odległości ok 30m od stawu znajdują się bagna/mokradła. Powyżej stawu w odległości ok 50m może wiecej znajduje się szambo które nie jest szczelne to znaczy skalda się z kręgów tylko.
Dodam ze poprzedni wąłsciciel twierdzi że kąpali się w nim cała rodziną, staw jest zarybiony.
Zleżało by mi na stworzeniu miejsca do kąpieli a jadnoczęscnie do relaksu typu wędkowanie.
Proszę o rady i pozdrawiam.
EcoTest
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 15 lut 2015, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Staw Kąpielowy

Post »

Witaj, zacznij od przebadania wody i jej najważniejszych parametrów - pH, KH, azotyny, azotany, fosforany. Ze względu na bliskość szamba zbadaj też wodę w sanepidzie. W zależności od wyników będę mógł Ci podpowiedzieć co należy zrobić i czy możesz się tam kąpać. Bliskość naturalnych torfowisk dobrze rokuje. Generalnie koniecznie pozbądź się szamba lub zbuduj je szczelne. Małe szamba potrafią zanieczyszczać wody podziemne do 300 m. Kolejnym etapem będą właściwe obsadzenia roślinne, właściwa pielęgnacja samego zbiornika, regularne używanie bakterii typu Eco Tabs i być może wprowadzenie wody w ruch poprzez zakup pompy, fontanny pływającej. W zależności od badań wyjdzie też, czy dodatkowo trzeba stosować koagulanty lub adsorbenty fosforanów, metali ciężkich, fenoli itp. Każdy naturalny staw można doprowadzić do przyzwoitego stanu, trzeba tylko bardzo chcieć i posiadać odpowiednie środki finansowe ;)
bromas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 lut 2015, o 22:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Staw Kąpielowy

Post »

Poprzedni właściciel twierdził ze kąpali się tam cała rodzina i nic nie złapali, dodatkowo można znaleść w nim żywe mauże.
W jaki sposób mam zbadać pH, KH, azotyny, azotany, fosforany i o co poporsić jak zaniose wodę do sanepidu ( pod jakim kątem mają ją przebadac)
Dzięki za pomoc działkę przejmujemy pod koniec marca chciał bym do tego czasu uzbroić się choć w część wiedzy potrzebnej do zadbania o staw, dodam że staw jest zarybiony i obrośnięty tatarakiem.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
A jeśli chodzi o finanse to nie chciał bym inwestować niewiadomo ile:)
EcoTest
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 15 lut 2015, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Staw Kąpielowy

Post »

Badania możesz zlecić profesjonalnej firmie lub kupić sobie zestaw do samodzielnych badań np: AquaCheck Set Oase. Jedno badanie może kosztować od 100 zł w górę W sanepidzie trzeba poprosić o badania pod kątem zanieczyszczeń bakteryjnych. Daj znać jak będziesz miał wyniki.

Reklama usunięta/KaRo
bromas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 21 lut 2015, o 22:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Staw Kąpielowy

Post »

Najbardziej zależy mi na tych badaniach bakteryjnych ponieważ chcemy się w nim również kąpać, pozostałe sobie na razie odpuszcze.
Jakość wody nie moze być najgorsza skoro żyją tam ryby i małże, boje się tylko o te zanieczyszczenia z szamba.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”