Staw problemy i pytania

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
Cebula
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 18 sty 2012, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: powiat Warszawa Zachód

Re: Odmulony staw

Post »

Osuszony i wybieramy koparką linową od wielu dni, drzewa dokoła wycięte, więc się nie powinien zamulić już więcej...
Monika
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Odmulony staw

Post »

Cebula pisze:więc się nie powinien zamulić już więcej...
Nie wiem czy wiesz ale to jest naturalny proces każdego zbiornika , nieważne czy naturalny , czy wyłożony EPDM, folią PVC czy innym materiałem
kemi100
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam!
Zamierzam wykopać staw na podwórku koło domu ok. 10x10x2m. I nie wiem czy wyłożyć go jakąś folią(na pewno za drogo by było) czy gliną bo raczej w okolicy nie ma wód gruntowych i staw by lata nie przetrwał. Do stawu odprowadzałbym wodę deszczówkę z dachów o pow. ok 300m? oraz wodę z oczyszczalni ekologicznej oraz wiosną po roztopach wpadałaby woda z rowu (spływa do niego wiosną woda z pól) . Koło domu mam własne pola kilka hektarów które są nachylone ku posesji i myślałem też o założeniu na nich drenażu i doprowadzeniu do stawu ale raczej wolałbym zostać przy pierwszej wersji bo to chyba za wysokie koszty. Czy jeśli staw 10x10x2 byłby zasilany tylko tą deszczówką i wodą z oczyszczalni a wiosną też wodą z roztopów to by nie wyschnął ? Macie jakieś inne propozycje rozwiązania problemu braku wody?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Staw,oczko 100m?

Post »

Musisz załatwić sobie pozwolenie na budowę . Średnio ciągnie się to rok czasu + nerwy.
Poczytaj trochę jak się zakłada oczka wodne, dużo by pisać. Określ się do czego ma służyć ten zbiornik i ile chcesz na to przeznaczyć funduszy.
kemi100
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Staw,oczko 100m?

Post »

Miałby to być staw nad którym bym się relaksował i rybki łapał.Nie ma to być oczko ozdobne tylko staw. I z tego co wiem to pozwolenia nie trzeba mieć bo nie będzie miał dopływów z kanałów czy rzek,jezior państwowych ,tak mi mówił znajomy co wykopał staw na podwórku tylko u niego to inna bajka bo ma podmokły teren.
kemi100
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Staw,oczko 100m?

Post »

Witam ponownie!
Po rozmowach z ojcem dowiedziałem się właśnie że na podwórku mam studnie zabetonowaną która z 20 lat temu funkcjonowała i zawsze była tam woda. Czy jak bym zastosował pompę ze studni do stawu i wodę z dachów i oczyszczalni ekologicznej jak już wspomniałem to wody by starczyło w stawie ?
damiano398
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 mar 2015, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Staw problemy i pytania

Post »

Mam staw 5,5x17,5 i max głębokość 1,5m łącznie z warstwą mułu mam tam tylko 1 grążela chyba tak to się nazywa. Moje pytania brzmią
Jak dopowietrzyć staw w najtańszy sposób ?
Jakie rośliny posadzić ?
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Staw problemy i pytania

Post »

Lilie wodne ,pałki ,sit.rośliny pływające(rdestnica).
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Staw problemy i pytania

Post »

magda1975 pisze:Lilie wodne ,pałki ,sit.rośliny pływające(rdestnica).
Nigdy bym na to nie wpadł ;:222 moim zdaniem moczarka i rogatek. Roślina posiadająca liście na powierzchni wody nigdy jej nie dotlenia. Tylko w pewnym momencie moczarkę i rogatek naprawdę trudno opanować - potrafią być ekspansywne że trzeba się sporo natrudzić aby uwolnić lilie z tych powrozów.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
maro18
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 27 gru 2013, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Staw problemy i pytania

Post »

Lilie wodne być może nie dostarczają bezpośrednio powietrza do wody, ale przez zacienienie ograniczają utratę tlenu w upalne dni i dają schronienie rybą. Ponadto zacienienie pewnej powierzchni ogranicza procesy eutrofizacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”