Rybki w balii

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
ma_zurka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 22 sty 2013, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rybki w balii

Post »

Widziałam rybki w drewnianej dużej balii, powiedzcie proszę, czy sprawdziłaby się taka balia wymurowana, ok 1,5mx1,5m?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: rybki w balii

Post »

Tak ale uzależnione jest to od wielu czynników
ma_zurka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 22 sty 2013, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rybki w balii

Post »

Jest przepięknie u Ciebie. Tylko mnie chodzi o coś innego, żeby rybki mieć pod ręką i tylko w sezonie, w dużym pojemniku. Jak pisałam, widziałam taką piękną dużą balię drewnianą w patio na japońskim filmie, jednakże jest to trudne do wykonania i właściwie cena jest zaporowa. Dlatego myślę o betonowej, obudowanej drewnem, tylko czy to byłoby dobre dla rybek, toksyczność itp. Czy sprawdziłoby się coś takiego niewielkiego 1,5m x 1,5m i czy wpuszczać w ziemię, każda rada byłaby dla mnie cenna, bo się uparłam. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: rybki w balii

Post »

Jaka będzie wysokość? bo 1,5x1,5 to dł.xszer. Jeżeli chcesz aby zbiornik stał to musisz wylać płytę betonową o grubości około 50cm ze zbrojeniem a potem postawić zbiornik. Beton nie jest toksyczny dla ryb jak nie dasz chemii. Robi się zbiorniki betonowe a na koniec maluje dodatkowo folią w płynie. Pamiętaj o sporej filtracji i napowietrzaniu zbiornika aby ryby się nie ugotowały.


Ja proponuję wymiary 200x200x200 (wysokość zakopana 50cm w gruncie)
ma_zurka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 22 sty 2013, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rybki w balii

Post »

Ok, planuję kołowy, jeśli będzie pół dnia w cieniu, to chyba nie będzie się tak bardzo nagrzewał, roślinki na wierzchu, jeszcze izolacja zewnętrzna w postaci obudowy z drewna. No to super, czekamy wiosny. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam. A, jeszcze jedno przy okazji, mam stawik 20m x 8m, głębokość ok 2m, czy jest sens wpuścić tam kilka leszczyków, bo wędkarze mi dają?. Wpuściłam kilka okonków, bo strasznie karasie sę rozmnożyły, no cóż experymentuję. Nie jest przepływowy, czy płotki się utrzymają?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: rybki w balii

Post »

Płoć to marudna ryba. Odpuść sobie, lepiej mieć mniej ryb niż za dużo.
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: rybki w balii

Post »

Płoć się utrzyma, natomiast leszcz nie ma szans.
Awatar użytkownika
andziula30
200p
200p
Posty: 338
Od: 9 kwie 2012, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: rybki w balii

Post »

ma_zurka widzę,że u Ciebie podobnie jak u mnie,mała i większa woda :) Ja miałam na podwórku wykopaną studnię ,niestety wyschła . I pojawił się problem co z tym zrobić. Po zasypaniu i kilkuletnim sadzeniu w kręgu kwiatków wybraliśmy ziemię na ok 1,5 m, wylaliśmy beton ,wyłożyliśmy kamieniami i powstało mini oczko. Posadziliśmy kosaciec i jakieś inne drobne rośliny wodne.Dwie żaby zielone,ślimaki wodne i ok 10 karasi to mieszkańcy oczka. Oprócz tego pijalnia dla pszczół i ptaków. Oczko bez napowietrzenia. W upały brałam stamtąd wodę do podlewania ,a dolewałam świeżej.Latem miało dodatkowych dobowych mieszkańców,tj drobne ryby które łowił syn . Te rybki wywożone były póżniej do stawu ,który mamy na wsi. Taki 10 m na 5 m i 2,5 głębokości. W stawie mamy karasie,karpie, płocie,jazie ,amury .Wiosną pojawił się skądś narybek szczupaka :( Żadna ryba nie padła do tej pory,ale do stawu doprowadzony jest rów melioracyjny. Niestety latem wysycha.

Myślę ,że Twoja balia będzie większa niż moja studnia i rybki bez problemu będą żyły :)
I niech patrzą liście, tak łatwo upaść jak one wszystkie.
Niech kwiaty zobaczą, że ludzie choć tańczą razem, sami płaczą...
ma_zurka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 22 sty 2013, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rybki w balii

Post »

Fajny pomysł z tą studnią, właśnie rybki w zasięgu wzroku, wielka przyjemność. A w stawie masz spory przekrój ryb, myślałam, ze karpie mogą tylko w przepływowym, sporym stawie. Powiedz czym dokarmiasz, ja swoje parzoną pszenicą, tzn na razie mam tylko karasie. Bardzo bym chciała liny, bo to moje ulubione ryby.
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: rybki w balii

Post »

Polecam liny kolorowe, lepiej je widać w wodzie i w takiej betonowej balii spokojnie wytrzymają.
Awatar użytkownika
andziula30
200p
200p
Posty: 338
Od: 9 kwie 2012, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: rybki w balii

Post »

Staw mamy 15 km od domu ,jak jesteśmy tam to karmimy. W sumie wszystkim czym się da,gotowymi pałeczkami,pszenicą,kukurydzą, a czasem zwykłą bułką którą uwielbiają karasie. Syn wrzuca dżdżownice z kompostu:) Amurom wrzucam liście buraka i sałaty. A dalsza rodzinka ( myślą ,że nie wiem) płatkami kukurydzianymi ,owsianymi itp.Wszystkie rybki były złowione u znajomego w stawie ,tyle ze wielkim i wpuszczone jako maluchy lub niewielkie rybki. No i chyba nie jest im żle ,bo się rozmnażają i rosną. Karpie miały latem już ok kilograma. Staw jest czysto hobbystyczny,ot posiedzieć w ciszy z wędką i pooddychać świeżym powietrzem bo wokół same lasy.Martwią mnie tylko te szczupaczki :(

A linami kolorowymi muszę się zainteresować ,może nadadzą się do mojej studni :)
I niech patrzą liście, tak łatwo upaść jak one wszystkie.
Niech kwiaty zobaczą, że ludzie choć tańczą razem, sami płaczą...
ma_zurka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 22 sty 2013, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: rybki w balii

Post »

Tak Jacek, wpisałam do grafiki wyszukiwarki 'liny kolorowe':P
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”