Jaka roślina zadarniająca na podłoże żwirowe ?

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Xellos
200p
200p
Posty: 229
Od: 7 lip 2011, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Jaka roślina zadarniająca na podłoże żwirowe ?

Post »

Mam taką sprawę. Mam oczko wodne naturalne, bez folii i w jednej części zrobiłem takie większe kamienie z drobnym żwirem pomiędzy a całość jest na cienkim betonie.

Teraz po czasie, stwierdziłem, że nie zbyt jestem zadowolony z naturalności tego widoku :) I chciałbym by w te kamienie coś zarosło. Mam już po jednej stronie tojeść rozesłaną i nie chciałbym mnożyć tego pomysłu. Tzn. by oczko nie było w całości pokryte tą rośliną.

Są tu różne rośliny wymienione w tym dziale, jest spis. Ale to jest na taki skalniak, gdzie między kamieniami jest ziemia i tam rosną. A u mnie może mieć szansę tylko taka roślina co się zakorzeni w tych kamyczkach. Dostępu do ziemi brak. Pewnie zwykły bluszcz by dał radę...ale może istnieją jakieś ciekawsze rośliny podobne do tej tojeści rozesłanej ?

Aha, te kamienie wystają ponad wodę, więc nie chodzi mi o roślinę podwodną :!:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: Jaka roślina zadarniająca na podłoże żwirowe ?

Post »

Ja mogę podpowiedzieć jak ja zrobiłam.
Parę kamieni zdjęłam nasypałam trochę ziemi i powsadzałam w paru miejscach w ten sposób trawy: "kostrzewę sina" i "futro niedźwiedzia" i przykryłam z powrotem kamykami, na pewno rosły by tak jeszcze różnego rodzaju rojniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”