Wyparowywanie wody z oczka wodnego.

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Perszing
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 sie 2014, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wyparowywanie wody z oczka wodnego.

Post »

Mam oczko wodne dł. 8 m, szer. 5 m. Na dobę wyparowuje 1 cm wody.
Czy może ktoś mi powiedzieć, czy to jest normalne.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Wyparowywanie wody z oczka wodnego.

Post »

Tak, przy takich niskich temp. w nocy to normalne
sylwester79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 10 lip 2013, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Wyparowywanie wody z oczka wodnego.

Post »

PiotrekP pisze:Tak, przy takich niskich temp. w nocy to normalne
Kolega chyba chciał napisać że ,,przy takich wysokich temperaturach.w nocy '' takie parowanie wody jest możliwe
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1073
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Wyparowywanie wody z oczka wodnego.

Post »

Chyba jednak niskich . Nagrzana woda w nocy ma wyższą temperaturę niż powietrze i paruje . Ja też od wiosny mam nową folię i też widzę ,że po kilku dniach jest jakby mniej wody bo w jednym miejscu zaczyna być widoczna folia i się martwię ,że już jest dziura a folia dużo kosztowała .U nas woda tego lata była raczej zimna bo ciągle padało .
Pozdrawiam :wit Beata

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Wyparowywanie wody z oczka wodnego.

Post »

sylwester79 pisze:
PiotrekP pisze:Tak, przy takich niskich temp. w nocy to normalne
Kolega chyba chciał napisać że ,,przy takich wysokich temperaturach.w nocy '' takie parowanie wody jest możliwe

Chyba żartujesz... większe parowanie jest na jesieni gdy jest znaczna różnica temperatur w nocy i w dzień. Wystarczy zaobserwować naturę i co się wtedy dzieje.
sylwester79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 10 lip 2013, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Wyparowywanie wody z oczka wodnego.

Post »

Promieniowanie słoneczne dostarcza energii cieplnej zużywanej na parowanie. Jeśli nie ma dopływu ciepła z zewnątrz, parujące ciało ochładza się, a parowanie słabnie. Dlatego szybkość parowania jest proporcjonalna do temperatury ciała parującego. Parowanie charakteryzuje się przebiegiem dobowym zaznaczającym się najwyraźniej w ciepłej porze roku. Największe parowanie obserwuje się w godzinach południowych, a najmniejsze w nocy. Dobowe zmiany tego elementu są zatem na ogół proporcjonalne do dobowego przebiegu temperatury, a także niedosytu wilgotności i prędkości wiatru. Roczny przebieg parowania, podobnie ja dobowy, zależy w głównej mierze od temperatury. Dlatego też największe parowanie występuje zazwyczaj w miesiącach letnich, czasem w maju, a najniższe w zimie. Na wiosnę wskutek mniejszej zawartości pary wodnej w powietrzu parowanie bywa większe niż w jesieni., A tak poza tym to posiadam kilkanaście oczek wodnych o różnej powierzchni lustra wody , i wodę do nich dolewam raczej w miesiącach- maj- czerwiec- lipiec, w okresie sierpień- wrzesień kiedy noce zaczynają być chłodne to parowanie jest znikome i właśnie teraz kiedy wilgotność powietrza przy spadku temperatury nocami jest większa parowanie wody z oczka jest znikome kiedy temperatura wody w oczku nocami jest wyższa od powietrza nie zauważyłem jakiegoś większych ubytków -ponieważ parująca woda szybciej się schładza nocami i parowanie ustaje. kolega tylko zadał pytanie czy jest możliwe takie parowanie wody , 1cm na.........
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Wyparowywanie wody z oczka wodnego.

Post »

Jak kopiujesz nie swój tekst to z łaski swojej podaj link. Robiliśmy na studiach (jak i przed nimi) badania dotyczące parowania właśnie. Jakoś potwierdziło się nam to co napisałem. Masz inne zdanie to ok każdy to rozumie :)
gordos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 lis 2014, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wyparowywanie wody z oczka wodnego.

Post »

Powinieneś wyłączyć kaskadę, strumień itp. Obok zbiornika postawić duże naczynie z wodą i porównać ubytek wody podczas 24 godzin. Jeśli różnica będzie duża masz przeciek lub wyciek w oczku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”