oczko z formy... prosze o pomoc

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
freteczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 lip 2014, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

oczko z formy... prosze o pomoc

Post »

Witam, posiadam oczko z formy z OBi, 300l. jest tez filtr z fontanna do napowietrzania. mialam rybki dwa lata, wpuscilam je do tego oczka, pozyly pare miesiecy i pozdychaly, nie widac bylo na nich zadnych chorob. W ubieglym roku znow kupilam rybki, przezimowaly w garazu i do tego roku zyly ale znow pozdychaly, nie wpuszczalam zadnych nowych, i znow nie bylo wiadac jakis chorob. Oczko wkopane w sumie jest w miejscu dosc slonecznym czy to moze byc przyczyna zdychania rybek? w tym roku to woda zrobila sie az gesta,zielona i jakby jakies glony w niej porosly, ale mam ciagle dzialajacy fil. jeśli chciala bym ciagle w miare czysta wode musiala bym zmieniac ja raz w miesiacu, czy to ze jest w takim slonecznym miejscu moze byc faktycznie przyczyna ze rybcie zdychaja? czy to moze jakies glony mi kwitna? Bardzo prosze o pomoc bo juz na prawde nie mam sil.... nie mam pojecia co zrobic, nawet mialam tam glonojady ale tez pozdychaly. mialam tez zwykle karasie, najzwyklejsze i przezyly rok, przezimowaly w garazu i poplywaly troche na dworze w oczku i pozdychaly, a jak juz jedna padnie leca inne... nie wiem juz sama, jestem niemalze zdesperowana... moze ktos cos doradzic? bardzo prosze i pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: oczko z formy... prosze o pomoc

Post »

Nie wpuszczaj już żadnych ryb. Nie masz w tym zbiorniczku równowagi biologicznej (nie mówiąc o tym że tam nigdy nie powinno być ryb). Zbieraj na folię i oczko minimum 3000l, będzie mniej rozczarowań. Bierz się za czytanie forum o tematach oczkowych.
1andrzej
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 kwie 2014, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: oczko z formy... prosze o pomoc

Post »

Te rybki lepiej było ugotować w garnku. 300l wody w nasłoneczniony miejscu może zagrzać się do 40 stopni. A by woda była czysta trzeba zasadzić dużo roślin i czekać aż oczko osiągnie równowagę biologiczną. I nie wymieniamy wody, przechodzimy przez fazy: 1 glony pływające /zielona woda/ 2 glony nitkowate 3 czysta woda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”