Micro oczko na balkonie

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
Fajerka
200p
200p
Posty: 376
Od: 22 mar 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Micro oczko na balkonie

Post »

nazwy uzupełnię jak wyjdę z pracy ;:124
Asia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74586" onclick="window.open(this.href);return false; Buduję swój zielony zakątek :-)
Po deszczu nadchodzi słońce. Czas na słońce.
"Jaka róża taki cierń, nie dziwi nic" oraz "Uparcie i skrycie..." zawsze chwytają mnie za serce.
luklog
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 27 maja 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Re: Micro oczko na balkonie

Post »

Dzięki, będę bardzo wdzięczny:)
Poznam Regulamin Forum
Awatar użytkownika
Fajerka
200p
200p
Posty: 376
Od: 22 mar 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Micro oczko na balkonie

Post »

sit spriralis
Obrazek

papirus - cibora zmienna
Obrazek

oczeret zebrinus
Obrazek

strzałka wodna
Obrazek

pałka drobna
Obrazek

2-3 z wyżej wymienionych

+
niezapominajka wodna
Obrazek
ponikło igłowate
Obrazek

+ jakas lilia (na początku jakaś zwyklejsza)
+ pistia i rogatek
Asia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74586" onclick="window.open(this.href);return false; Buduję swój zielony zakątek :-)
Po deszczu nadchodzi słońce. Czas na słońce.
"Jaka róża taki cierń, nie dziwi nic" oraz "Uparcie i skrycie..." zawsze chwytają mnie za serce.
luklog
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 27 maja 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Re: Micro oczko na balkonie

Post »

Bardzo dziękuję:) wyskoczyłem do naszego lokalnego ogrodniczego i tu zonk nie mają roślinek wodnych. Nie wiem czy odważę się przez internet zamówić:/
Poznam Regulamin Forum
Awatar użytkownika
Fajerka
200p
200p
Posty: 376
Od: 22 mar 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Micro oczko na balkonie

Post »

w ogrodniczych marketach wodne rośliny zapowiadają w maju, wg mnie za wcześnie. Ja na pewno zamowię przez net
Asia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74586" onclick="window.open(this.href);return false; Buduję swój zielony zakątek :-)
Po deszczu nadchodzi słońce. Czas na słońce.
"Jaka róża taki cierń, nie dziwi nic" oraz "Uparcie i skrycie..." zawsze chwytają mnie za serce.
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Micro oczko na balkonie

Post »

Napiszę tak,pomysł na malutkie oczko wodne na balkonie jest ciekawy i niebanalny tylko trzeba by to trochę dopracować koncepcyjnie i technicznie.Pompa czy pompka jest raczej koniecznością a może coś w rodzaju mini fontanny? Może to powinno być coś w rodzaju elementu upiększającego? Za mało jest w tym wątku informacji o samej konstrukcji oczka.Jakiś schemat budowy "prototypu" by się przydał...
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
Awatar użytkownika
Fajerka
200p
200p
Posty: 376
Od: 22 mar 2014, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Micro oczko na balkonie

Post »

u mnie w tym roku pomysł upadł z braku miejsca ale w przyszłym roku... :heja

Planowane rozwiązanie u mnie to kasta budowlana (niestety poszła w tym roku do piwnicy) + filtr kaskadowy do akwarium. Gniazdko już mam zaplanowane na balkonie.
Asia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=74586" onclick="window.open(this.href);return false; Buduję swój zielony zakątek :-)
Po deszczu nadchodzi słońce. Czas na słońce.
"Jaka róża taki cierń, nie dziwi nic" oraz "Uparcie i skrycie..." zawsze chwytają mnie za serce.
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Micro oczko na balkonie

Post »

Ja bym coś chętnie zrobił tylko nie mam pomysłu z czego? Bo zrobienie porządnego to jednak nie jest "bułka z masłem". ;:224
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
tom91
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 25 mar 2010, o 21:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Micro oczko na balkonie

Post »

Witam, zrobiłem takie małe oczko w kastrze budowlanej, okrągłej o pojemności ok. 90l, mam go już 3 lata. Kastra jest wkopana, a na zimę dobrze ją okrywam, nie wylewam wody. Część rosnących tam roślin mam z natury (kaczeniec, żabieniec, ponikło, tojeść), a część kupiłem przez internet (strzałka, przęstka, tatarak i lilia wodna). Nie mam tam żadnych pomp ani filtrów, duża ilość roślin wystarcza do utrzymania czystej woda, nigdy jej nie wymieniam, dolewam tylko tyle co wyparuje. Lilie mam drugi rok, z zeszłym roku była mniejsza i miała tylko dwa kwiaty, w tym roku rośnie znacznie bujniej, miała to być miniaturka, jednak teraz mam wątpliwości, może ktoś wie jaka to odmiana ? Właśnie zakwitł pierwszy w tym roku pąk, drugi już jest blisko powierzchni, kwiat jest na początku różowy, później płatki robią się białe. Oczko jest od strony południowej więc przez większość dnia jest w pełnym słońcu. Co do fauny to w oczku chyba utworzyła się że tak powiem naturalna równowaga biologiczna, jest dużo zatoczków i mnóstwo różnych żyjątek, np. ośliczka, larwy jętki(chyba), chrząszcze wodne, ich larwy i wiele innych mikroskopijnych żyjątek. To tyle, trochę się rozpisałem. Zdjęcia z przed kilku dni. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Micro oczko na balkonie

Post »

Podobna do Lilia wodna 'Marliacea Rosea'
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Micro oczko na balkonie

Post »

tom91...Z jakiego jesteś rejonu? Bardzo mi się podoba Twoje minioczko. ;:333 Myślę o czymś podobnym, ale boję się o zimę. W jaki sposób zakrywasz na zimę? Jakim cudem w 30 cm wody (tyle ma wysokości kastra) można hodować lilię wodną? I jeszcze w dodatku zimować? :shock: Czy rośliny w doniczkach, czy na dnie warstwa gruntu?
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Micro oczko na balkonie

Post »

Oczywiście, że można hodować lilie są odmiany miniaturowe, które potrzebują tylko kilku cm wody nad kłączem ;)
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
sylwester79
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 10 lip 2013, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Micro oczko na balkonie

Post »

[quote="tom91"] Lilie mam drugi rok, z zeszłym roku była mniejsza i miała tylko dwa kwiaty, w tym roku rośnie znacznie bujniej, miała to być miniaturka, jednak teraz mam wątpliwości, może ktoś wie jaka to odmiana ? Właśnie zakwitł pierwszy w tym roku pąk, drugi już jest blisko powierzchni, kwiat jest na początku różowy, później płatki robią się białe.


Witaj Tom91 odmiana lilii ktorą prezentujesz i opisujesz że płatki kwiatu z biegiem czasu robią się białe nazywa się
'Rosennymphe' poniżej przedstawiam tą samą u mnie w oczku dla porównania
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”