Ryby w naszych oczkach dyskusje

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ryby w oczku.

Post »

Żadna ryba nie chce pływać w takiej wodzie... badasz chociaż jej parametry?
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Ryby w oczku.

Post »

Badam tylko pH , ale tym razem woda była kryształ a może za czysta .?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ryby w oczku.

Post »

To zbadaj resztę parametrów, kup walizkę JBL-a i zobacz w czym problem.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Ryby w oczku.

Post »

Na pewno kupię jakiś zestaw filtracyjny i lampę uv , bo mam tylko zwykłą pompkę ,ale nie stać mnie na jakąś drożyznę . Woda w oczku dla tego była taka zielona ,bo po pierwsze folia jest zielona (teraz jest już czarna ) , i właśnie dodawaliśmy pokon do oczek na glony ,który po wsypaniu zmętnia wodę przez kilka dni a póżniej się oczyszcza . Nie ma w oczku żadnych pływających świństw , tylko na dnie to co zrobią rybki i może kilka liści wierzby mandzurskiej , bo ona sypie się całe lato . I najgorsze są te liście w jesieni . Jak robiliśmy 13 lat temu oczko to i małych drzewek nasadziliśmy a teraz wpada to do oczka . Już w jesieni wycinam doszczętnie wierzbę smoczą , jeszcze mała babilońska i ogromna mandżurska , na nóżce pendula i klon palmowy 4 metrowy , była jeszcze jedna wierzba pendula i jeszcze jeden klonik palmowy ale wymarzły . Widzę , że większość z Was ma dużo roślin koło oczka , ale mało drzew liściastych .
Pozdrawiam :wit Beata
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ryby w oczku.

Post »

Dodając chemię nie uzyskasz równowagi biologicznej nigdy. Już za tą kasę to bym roślin dokupił.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Ryby w oczku.

Post »

Co roku dokupuję kilkanaście roślin , ale po zimie wypada 3/4 i u mnie nie ma strefy bagiennej i jakoś nie za bardzo umiem sadzić tych wszystkich roślin wodnych . Rośliny pływające wyciąga z wody pies i roznosi po całym ogrodzie , a drobne rośliny zjadają ryby .. W tym roku myślę dokupić kilka odmian irysa żółtego ,bo może rosnąć w wodzie do 30 cm .
Pozdrawiam :wit Beata
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Ryby w oczku.

Post »

Tak się rozrastają ? Właśnie widzę na forum super oczka , Twoje Piotrze jest wspaniałe . Ja z okna widzę zalew myczkowiecki , są też niezagospodarowane stawy a nasze oczko miało służyć mężowi i synowi do trzymania żywca na ryby . Tak że w tym oczku pływały już szczupaki i jeden zjadł nawet kolorowego karasia . Teraz przy wymianie foli wywiozłam do jeziora 7 karasi , mąż oczywiście nie wie , a w tamtym roku urodziło się z 30 karasi ,ale tylko 3 kolorowe . Jednego karasia mam mutanta , płetwa ogonowa jest poprzeczna i ma jakby trzy płatki.
Rośliny od Ciebie chętnie bym przyjęła dziękuję , ale tylko na wymianę , Musiał byś przyjąć coś ode mnie .
Pozdrawiam :wit Beata
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 252
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Ryby w oczku.

Post »

Z karasiami jest tak, że część jest od razu po wylęgu kolorowa, a część z nich przebarwia się dopiero po czasie 2-3 lat. Dzieciaki przywiozły takiego malutkiego szarego ze starego oczka i zaczął się od brzucha przebarwiać najpierw na żółto i po roku zrobił się cały czerwony.
mirek338
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 23 mar 2014, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konary i Dąbrowa górnicza

Re: Ryby w oczku.

Post »

Ja mam w miare czystą wode,nie używam żadnych chemikalii,ani urządzeń.Po prostu co jakiś czas wypompowuje część wody i dolewam świeżej.Ryby mi się rozmnażają,a nawet mam piękne zielone żabki.Roślin mam troche za mało.

Obrazek

Jeszcze moje oczko.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Ryby w oczku.

Post »

Czytałam gdzieś na forum, aby nie było glonów, należy zatopić woreczek z kwaśnym torfem. Zastosowałam się do rady i od zeszłego roku mam czyściutką wodę tz. przeżroczystą.Mieszkają w oczku zielone żabki, ropucha też odwiedza oczko a nawet wypełzł zaskroniec albo padalec? , nawet jaszczurka pływała! Ale chodzi mi o rybki-jeżeli mam zatopiony kwaśny torf w oczku, to czy mogę wpuścić rybki?
Pozdrawiam Ewa
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Ryby w oczku.

Post »

temat torfu był przeze mnie ośmieszany przez kilka lat na tym forum :)
poczytajcie trochę o równowadze biologicznej to zrozumiecie o co chodzi w tym temacie :)
przyjemnej lektury :)
pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Ryby w oczku.

Post »

Może więcej informacji, nie każdy wie? gdzie i jak.
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Ryby w oczku.

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moje żywczyki.
Pozdrawiam :wit Beata
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”