Co z rybkami na zimę??

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
justa
100p
100p
Posty: 129
Od: 5 cze 2007, o 22:58
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Ja mam tylko cztery rybki :oops: ale są śliczne i trochę szkoda by mi ich było Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Nie ilość tylko jakość! Takie maleńkie złote rybki weź do domu :) Ja ten gatunek trzymałam w pokoju w akwarium bez grzałki, czuły sie bardzo dobrze :) W moim oczku jest jeden karp KOI a reszta to dzikie ryby: szczupaki, sumy, liny, karasie, karpie, płotki, węgorz i jesiotr jest jeden :) Chyba coś jeszcze pływa ale nie pamiętam ;p Liny to uratowane od Bożonarodzeniowego stołu :) Pływały w wannie i były takie śliczne że jak tata nie patrzył to nadałyśmy z mamą im imiona i jak tata wrócił to powiedziłyśmy mu "ona mją imiona! Chyba nie zabijesz czegoś co się NAZYWA!? Są już częście rodziny!!" no a że u nas rodziny się nie zjada trafiły na działkę :)
Awatar użytkownika
justa
100p
100p
Posty: 129
Od: 5 cze 2007, o 22:58
Lokalizacja: Małopolska

Post »

a jaki piasek czy żwirek im dać do akwarium??
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Lepiej żwirek, bo łatwiej sie czyści akwarium. Sądzę że to jednak nie ma większego znaczenia ;) Jak masz taki podwórkowy to sadź go na godzine do piekarnika nagrzanego na 200stopni, na wszelki wypadek. Unikniesz ewentualnej choroby rybek :)
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post »

Skoro liczy sie jakosc jak mowisz, to ja tez mam właśnie takie złote rybki i zimuja w oczku.Towarzyszy im tez jeden karp
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Zawsze jakość ! Pozdrawiam
:)
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

justa pisze:Czyli na zimę do akwarium?? i co dalej.... pozdrawiam Justyna
Ja nie bawil bym sie w akwarium, skoro je mam w postaci oczka na dworze. Zabezpieczyl bym je jedynie na zime.
Podlaczyl bym napowietrzacz (patrz TUTAJ), przykryl bym stelazem (na przyklad TAKIM) i ew. podlaczyl bym jeszcze tak na "wszeli sluczaj", dwie lub trzy lampy grzewcze, takie jakie sie stosuje, do tzw. sztucznej kwoki, w celu podgrzewania kurczakow, lampy zawiesil bym pod stelazem, kilkanascie cm. nad powierzchnia oczka. Ogrzeja powietrze na tyle, aby lod, jesili wogole mial by byc, byl duzo cienszy.


Ps, Przepraszam za czcionke i ew. byki, pisze z zagranicy i brak mi tu naszej klawiatury.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Pawel Woynowski pisze:
Ja nie bawil bym się w akwarium, skoro je mam w postaci oczka na dworze. Zabezpieczyl bym je jedynie na zime.
Podlaczyl bym napowietrzacz (patrz TUTAJ), przykryl bym stelazem (na przyklad TAKIM) i ew. podlaczyl bym jeszcze tak na "wszeli sluczaj", dwie lub trzy lampy grzewcze,...........
Paweł czy nie sądzisz, że to co proponujesz do jest dopiero zabawa, nie potrzebna praca i dodatkowe koszty? :shock: Przenosząc z płytkiej sadzawki ryby do domu - masz już wszystko zapewnione. A cala praca to przeniesienie ryb. :wink:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”