Prośba o opinię na temat filtra ciśnieniowego (zestaw)

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Jonyesz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 mar 2014, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Prośba o opinię na temat filtra ciśnieniowego (zestaw)

Post »

Witam
Proszę o opinię na temat zestawu filtracyjnego do oczka wodnego o pojemności 10 000 l, oczko będzie zarybione.
Głębokość max 1,5 m z pólkami.Z filtra woda będzie podawana na kaskadę o wysokości ok 1,8 m.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Prośba o opinię na temat filtra ciśnieniowego (zestaw)

Post »

Troszkę lipa, ja bym dał kilka zł więcej i kupił 2x extreme 8 połączone szeregowo + pompa aquaela. Mam u siebie i klientów taką wersję, woda kryształ.
Jonyesz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 mar 2014, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prośba o opinię na temat filtra ciśnieniowego (zestaw)

Post »

W zestaw o który pytam jest pompa podnosząca słup wody na wysokość 4,5 m, oczywiście filtr ciśnieniowy ją przytłumi ale to jednak tylko jeden filtr a nie dwa jak radzisz. Mam zamiar skierować wodę z filtra na kaskadę z dna oczka do góry kaskady będzie ok. 3 m.
Proszę o kolejne opinie.
Pozdrawiam
lukaszp2201
50p
50p
Posty: 79
Od: 15 paź 2012, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal garnicy Słowackiej

Re: Prośba o opinię na temat filtra ciśnieniowego (zestaw)

Post »

Czy ja wiem czy taka lipa... ale dodam coś od siebie czego bym szukał. Na pewno filtr do oczka przekraczający o kilka tys. litrów rzeczywistą pojemność oczka. Co do pompy to do energooszczędnej nie należy :D Bez problemu znalazł byś coś lepszego kupując osobno pompę i filtr. Zapewne wiesz iż każdy filtr ma podany max przepływ wody przez filtr należy tego przestrzegać.
Co do wypowiedzi Piotrka kupując dwa filtry zyskasz na powierzchni filtracyjnej która na pewno zrobi dużo dobrego. Piotrek tak jak napisałeś, że woda kryształ to zasługa lampy UV bez niej pewnie nie było by tak czystej wody.
Ja używam zestawu Pontec i nie narzekam też mam wodę kryształ jak działa UV a jak ją wyłączę to widać dno ale nie jest już tak klarowna.
Jak można dostać się do nieba, jeśli 5 spośród 7 grzechów głównych - to hobby?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Prośba o opinię na temat filtra ciśnieniowego (zestaw)

Post »

lukaszp2201 pisze:Piotrek tak jak napisałeś, że woda kryształ to zasługa lampy UV bez niej pewnie nie było by tak czystej wody.

Nie mam lampy UV, jeden filtr wypchany jest gąbkami a drugi w 90%tach watą. Kolega kupi co będzie chciał, ja dałem propozycję i prosi o więcej :)
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Re: Prośba o opinię na temat filtra ciśnieniowego (zestaw)

Post »

Dawanie dwóch filtrów na oczko 10 tys moja się z celem, są filtry ciśnieniowe na 12 czy 15 tys l
a uv 24 W to więcej niż 2x 11W - i tańsze wymiany żarników będą i szybsze czyszczenie.
np ECF 15 000 (zmoderowano/Iwona)

Pompy JESTEM_ WULGARNY /-NA mają najlepsze osiągi jeśli chodzi o wydajność i małe zużycie prądu, oczywisćie mówię o tych tanich.
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Prośba o opinię na temat filtra ciśnieniowego (zestaw)

Post »

AurorA pisze:Dawanie dwóch filtrów na oczko 10 tys moja się z celem, są filtry ciśnieniowe na 12 czy 15 tys l

Możesz wyjaśnić dlaczego?
Ten filtr co podałeś w linku znalazłem o 70zł tańszy w innym sklepie. Miałem go osobiście w rękach ale jakość wykonania nie przemawiała do mnie.
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Re: Prośba o opinię na temat filtra ciśnieniowego (zestaw)

Post »

Jak do ciebie jakość przemawia to postaw sobie i 10 filtrów w oczku, ale każdy przyzna że to bez sensu skoro można dać jeden. Producentów i filtrów na takie pojemności jest wiele, akurat na te polskie najwięcej reklamacji.
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
MisiekXL
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 20 kwie 2014, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Prośba o opinię na temat filtra ciśnieniowego (zestaw)

Post »

Jak chcesz hodować rybki to filtr ciśnieniowy się nie sprawdzi, można go zastosować jedynie jako wstępny musisz mieć filtr w którym zachodzą procesy nitryfikacji ... to taka moja opinia - oczko mam od 15 lat pojemność ok 10 000 l i kilka filtrów w tym czasie przerobiłem.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Prośba o opinię na temat filtra ciśnieniowego (zestaw)

Post »

Ale ... a w zimię też masz takie procesy w filtrze? Rybki żyją? Dla Twojej świadomości, w oczku zachodzi więcej procesów niż w każdym filtrze jaki podłączysz. Wiek jaki masz "hodowle" ryb nie ma tu nic do znaczenia. Jestem akwarystą od 18 lat i tak samo "oczkomaniakiem" więc dalej chcesz się licytować? :;230
mundek_pl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 cze 2014, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prośba o opinię na temat filtra ciśnieniowego (zestaw)

Post »

Przeszukuje forum w celu uzyskanie podpowiedzi w doborze filtra i pompy do oczka wodnego.

Parametry oczka podobne do twórcy tego tematu; 7000 litrów, głębokość ok. 1,5 m., kaskada wysokość około 1,4 m.
Oczko jest zarybione. Niestety nie wiem jaki konkretnie zestaw miał na myśli twórca tego tematu, bo zostało to uznane jako łamanie regulaminu. W innych wątkach pojawia się ten sam problem i nigdzie nie mogę znaleźć podpowiedzi.

Ostatnia półka kaskady ma szerokość około 80-90 cm.

Wstępnie planuje postawić filtr przed początkiem strumyka wody na kaskadzie, więc woda musi być tłoczona na wysokość ok. 1,5m nad lustro wody + ok. 1m w wodzie (tutaj nie wiem czy brać pod uwagę wysokość od położenia pompy czy lustra wody porównując z maksymalnymi osiągami wysokości podawanych przez producentów pomp).

Jaki filtr i pompa z jakimi parametrami, żeby uzyskać nieduży pęd strumienia na kaskadzie, ale żeby wypełnić wspomniane 80-90cm szerokości na ostatniej półce.
Głęboko liczę na pomoc.
MisiekXL
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 20 kwie 2014, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Prośba o opinię na temat filtra ciśnieniowego (zestaw)

Post »

PiotrekP ... nie spinaj się tak. W którym miejscu bzdury napisałem ale tak dokładnie? Nie wiem jakie procesy zachodzą zimą w Twoim filtrze ;:131 w moim żadne bo stoi w piwnicy i jedyny proces - odkładanie kurzu zachodzi na nim. Rybki żyją no może poza tymi pierwszymi ... Jak ktoś się tu zaczął licytować to nie ja ( napisałem, że taka jest moja opinia wynikająca z obserwacji oczka od 15 lat ). Nie wiem co cię tak śmieszy bo nic twórczego nie napisałeś ;:222
Ja dalej się trzymam tego: sam filtr ciśnieniowy się nie sprawdzi ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”