Rybki na początek

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rybki na początek

Post »

Witam, noszę się z zamiarem stworzenia na działce oczka wodnego. Kopanego i wykładanego folią dobrej jakości . Wymiary oczka to mniej więcej 6mx3m Oczko ma powstać w miejsce budynku gospodarczego, który będzie rozebrany. Wstawię fotkę,żeby pokazać to miejsce

tak wygląda od południa

Obrazek

a tak od wschodniej strony ( to cudo z szarych pustaków ;:306 )

Obrazek

Chciałabym zrobić kamienisty brzeg, a od strony lasu kaskadę. W zamiarach mam roślinki i rybki. Poczytałam sobie Wasze wpisy, ale nadal jestem zieleniak :oops: Czy kaskada wystarczy, czy musi być jeszcze jakiś system napowietrzania? Słońce w tym miejscu jest cały czas do 16.00, potem zachodzi za lasem i zaczyna się przyjemny cień. Czy to miejsce będzie odpowiednie? I proszę o info, z jakimi kosztami muszę się liczyć mniej więcej. Za wszystkie rady będę bardzo wdzięczna ;:108
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rybki na początek

Post »

Znalazłam jeszcze zdjęcie,gdzie widać ten budynek ( na jego miejscu ma powstać oczko wodne) z tarasu, który tej jesieni był powiększany. Przed tym budynkiem od strony tarasu rośnie lipa, której nie chciałabym wycinać. Ale oczko może być wykopane dalej w stronę lasu. Czy to dobra lokalizacja dla oczka?

Obrazek
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 252
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Rybki na początek

Post »

Witaj Ateno
Co do lokalizacji to dobrze się trochę od tych drzew odsunąć ze względu na spadające igły i liście, żeby nie gniły w wodzie. To że jest to wystawa południowa to nie najgorzej , posadzisz rośliny w oczku i obok i trochę cienia będą dawać a lilie wodne będą lepiej kwitły.
Jeśli chodzi o kaskadę to na okres wiosna-jesień wystarczy, natomiast na okres zimowy kaskadę i tak musisz wyłączyć bo pozamarza. Ja mam napowietrzacz na zimę. Jeśli w oczku będą tylko ozdobne karasie i liny to wytrzymają bez żadnych cudów techniki przy tych wymiarach oczka które podałaś no i głębokości 1,2m.
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rybki na początek

Post »

Jacku, M mi podpowiada ;:306 ,że podałam złe wymiary. 8mx4m i i w najgłębszym miejscu ok 2m. Od lasu dzieliłaby oczko wodne droga, czyli ok 5,6 m. To są wysokie sosny, więc i tak jak zrzucają liście to niechybnie coś wpadnie do wody.
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
fanstaw
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 21 paź 2013, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rybki na początek

Post »

Niestety na mój stawik kamień był trochę niewystarczający i taki zestaw za 100zł musiałam też szybko wymienić - może akurat mi się trafiło coś "starego". Postanowiłam więc zainwestować w jakość i jak na razie się sprawdza.:)
Awatar użytkownika
krzysztof988
50p
50p
Posty: 84
Od: 6 maja 2012, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Rybki na początek

Post »

Tula pisze:
Kasienkar pisze:i pomyśl co zrobisz z rybami na zimę,...
No jeśli to będą karpie, to przecież w grudniu jest wigilia... ;:oj
A swojego pieska czy kotka byś zjadł? Ja mam napowietrzacz Sera Air Plus 550 i spokojnie wystarcza na mój ocean, a kosztuje ok. 100zł. Uważam, że trochę cienia jest wskazane, przy dużych upałach woda się bardzo grzeje i glony też szaleją, no i wtedy przydaje się napowietrzanie bo w wodzie tlenu mało. Niestety nie ma złotego środka kwestia wyborów lokalizacji i mniejszego zła.
Pozdrawiam Krzysztof
Moje oczko wodne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”