Oczko Jacka

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Śnieg jak najbardziej z tej jesieni, a co do karpi to przeżył tylko jeden ten biało - czerwony z 5 fotki. Chyba trochę za wcześnie je kupiłem, i miały problem z aklimatyzacją.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Oczko Jacka

Post »

Oj jaka szkoda .U mnie też wpuszczane były do zimnej wody, ale nie pamiętam dokładnie na ile była zimna . A tego lata pewnie z powodu braku tlenu w wodzie zdechło z 6 uklejek , Jak zobaczyłam to już rozkładały się na dnie . Reszta przeżyła bez szwanku ,jeszcze kilka chyba kiełbi się rozmnożyło .
Beata :wit
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Było trochę lodu ale już stopniał.
Woda zimna więc krystalicznie czysta.
Rybki jeszcze podjadają kukurydzę.
Karpie.

Obrazek

Welonek w towarzystwie orfy, lina i karpi. Już dwie zimy przeżył w oczku.

Obrazek
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Oczko Jacka

Post »

Jacku ,karpie ładne a welonka też u mnie jedną zimę przeżyła a wiosną sypał mokry śnieg i udusiła się w tej kaszy . Ale ten mój zwykły karaś co się u mnie urodził ma taki potrójny ogon jak niektóre welonki
Beata :wit
applex
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 12 maja 2015, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oczko Jacka

Post »

Przypadkiem tu wpadłem i zaciekawiła mnie Twoja kładka. Ciekawy pomysł. Sam u siebie nad stawem będę robił kładkę, ale prostą, jednak ten pomysł z zakrzywionym drzewem mnie zainspirował.
Powiedz gdzie takiego bala obrobiłeś na pół?
Mam u siebie gościa z trakiem, ale chyba musiałbym mieć balika z niewielkim zakrzywieniem aby takiego przeciąć. Pomysł jest generalnie ciekawy.

Jedna uwaga chyba nie zabezpieczyłeś lakierobejcą lub czymś podobnym i Ci ściemniał. Lepiej to pomalować bo sosna to szybko leci niezabezpieczona.

Powiedz mi jeszcze jakiej grubości masz deski na tej kładce oraz jakie wymiary legarów? Jak się chodzi to czy nie buja na legarach nie uginają się?
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Bala zawiozłem do tartaku i tam zaczęli ciąć ale po 2/3 długości okazało się że nie dość że wygięty to jeszcze skręcony i nie da rady go dociąć po równi więc dociąłem piłą spalinową na podwórku. Co do zabezpieczenia to 2 smarowania impregnatem do więźby i na to dwa razy pokostem. Na wiosnę planuję wszystko przetrzeć papierem ściernym i pociągnąć olejem do drewna.
Deski dębowe 5cm x 15cm x 120cm, przekrój legara 10cm x 18cm. Nic się nie buja i nie ugina. Wszystko zależy od wielkości mostka, jak krótki to wszystko można zamówić cieńsze zawsze to taniej.
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Witaj Jacku
Przymierzamy się właśnie wiosną z mężem do reorganizacji starego oczka przed domem. Problemem u mnie jest dzika trzcina która wyrasta i na brzegach i z dna więc mamy zamiar to wyłożyć folią. Jaką Ty stosowałeś- czy to EPDM? Podobno jest najlepsza ale to drogi interes ale zrobię wszystko żeby tej trzciny się pozbyć.
Paulina
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Witaj
Ja mam oczko z folii PVC 1,1mm a pod nią geowłóknina. Na szczelność nie narzekam. EPDM jest na pewno trwalszy, ale cena 2-3 krotnie wyższa. Zanim zaczniecie wykładać dokładnie usuńcie kłącza trzciny. Ma je tak ostre i twarde, że potrafi przebić i uszkodzić folię.
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Ale w którymś z postów pisałeś ( chyba) o zgrzewaniu folii, PVC też można zgrzewać?
Paulina
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Folia jest produkowana w postaci pasów o różnej szerokości. Jak zamawiałem ostatnio to o ile pamiętam był kwadratowy kawałek 8 x 8m, widać miejsca zgrzewania pasów. Ten u kogo zamawiałem pozgrzewał takie pasy na wymiar jaki chciałem, można również zamówić folię z usługą zgrzewania na miejscu docelowym. Wtedy kleją (zgrzewają) w ten sposób, że nie ma załamań folii.
Ja chciałem dołożyć ten kawałek do oczka już istniejącego, więc ułożyłem folię w dole, spuściłem oczko do poziomu klejenia i gość podjechał i mi zgrzał tyle że taką zgrzewarką prowizoryczną
( przypominało palnik :) ) ale zrobił to porządnie.
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Oczko Jacka

Post »

To fajnie z tą folią że tak da radę bo ta EPDM to majątek by mnie kosztowała. Będę się wiosną przypominała o konkretne wytyczne jak już za robotę się weźmiemy
Paulina
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Oczko skute lodem, tak na oko z 20-25cm grubości. Mam wrażenie, że przesmyk między częściami oczka zamarzł do dna. Następnej zimy napowietrzacz zamontuję w tym przesmyku tak aby nie było obaw o przyduchę w którejś części.


Obrazek
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Zima nie chce odpuścić, w ciągu doby wszystko w białej pierzynie.



Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”