Oczko Jacka

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Bardziej mi chodzi o to po co mu taki długi, przy zawiniętych wężach skrapla się woda i w zimę przy mrozach robi zatory, wtedy membrany padają.
_fox_

Re: Oczko Jacka

Post »

Ja bym poświęcił jeden i przeciął na 2 lub 3 krótsze, no ale decyzja należy do właściciela ;:108 kamień też można z pumeksu zrobić ;:306 efekt bąbelków jest inny ;:333
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

A powiem że się nad tym nie zastanawiałem taki zestaw kupiłem i taki podłączyłem. Jak to mówią od przybytku głowa nie boli - lepiej mieć za długie niż za krótkie. I po pierwszym użyciu wywaliłem końcowe kamienie rozbijające powietrze na drobne pęcherzyki bo tylko przeszkadzały w przepływie powietrza. A co do tych membran to ponoć w tym nie ma - model ACO-1. Jak piszą to w tej serii modeli ich nie ma, ale nie rozkręcałem więc pewności nie mam. Ale jak na razie drugi sezon chodzi bez zastrzeżeń, a co do wody w wężykach to są na początku przy rozdzielaczu takie małe zaworki zwrotne.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Oczko Jacka

Post »

szkodnikk pisze: co do wody w wężykach to są na początku przy rozdzielaczu takie małe zaworki zwrotne.

Zaworki zwrotne powinny być założone przy kamieniach aby woda się do węża nie cofała. Jeżeli powietrze idzie przez wężyk to skrapla się na ściankach i woda zostaje w wężu.
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Wężyki są dociążone więc ich wylot jest skierowany w dół i nie ma szans aby weszła do nich woda, nawet do poziomu lustra wody.
_fox_

Re: Oczko Jacka

Post »

Jacku ja mam między innymi i ACO 308 i gwarantuję że są membrany ;:108 na wężyki często zakładam dławiki /z medycznych kroplówek/, mogę nimi regulować przepływ powietrza w każdym wężyku, przy różnych zanurzeniach kamieni bardzo pomocne.
Awatar użytkownika
masakra0888
200p
200p
Posty: 319
Od: 5 paź 2014, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Witaj powiem Ci że spory na początku spadek mostka zrobiłeś pewnie nie wygodnie sie po nim chodzi ze względu na duży spadek :) oczko bardzo fajne duże jakie masz w nim ryby ? :wink:
Mój ogród
Pozdrawiam Konrad
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oczko Jacka

Post »

odłów te sumiki jeśli jeszcze je masz. Mnożą się na potęgę. Ryba inwazyjna, więc daj kotu albo zakop.
Wpuścił bym kilka małych okoni, jeśli przeżyją to będą regulować populacje narybku białorybu.
Fajne oczko, zazdroszczę. U mnie za stromo na taki staw.
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Nowi mieszkańcy oczka. Na razie czekają w kotłowni w kastrze aż się woda w oczku ogrzeje.

Emigranci z Japonii sprzedani jako niewolnicy pod Rzeszowem.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Oczko Jacka

Post »

Ten biały cudny! ;:63 .
Czekam na wiosenne zdjęcia, nie śniegowe :roll: .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
kubacyg1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 mar 2015, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oczko Jacka

Post »

Jaki śnieg ludzie mamy już wiosnę i niech tak już zostanie.Alleluja i do przodu.
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Wiosna wokoło.
Jestem w trakcie budowy strumyka, do skalniaka i powrót siłami grawitacji. A że weszła ustawa co do powierzchni oczka na zasadzie zgłoszenia do 50 metrów kwadratowych to i szpadel czas chwycić i powiększyć oko.
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Oczko Jacka

Post »

No tak, przy taaakich ;:oj rybach, oczko musi być większe i głębsze ;:108 . Super, że masz tyle terenu, że i strumyk będzie ;:63 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”