Oczko Jacka

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Oczko Jacka

Post »

co to za odmiana tych pięknych koi ;:108
Awatar użytkownika
Koleszko
500p
500p
Posty: 961
Od: 14 wrz 2013, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Oczko Jacka

Post »

Bajka . :D W tym roku ja zacznę tworzyć swoje oczko . :D Na pewno będzie miało kształt jak Twoje . :wink:
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

jacula pisze:co to za odmiana tych pięknych koi ;:108
Wiem tylko że japońskie, nie znam się na poszczególnych odmianach, wybierałem na wygląd i cenę :D
Koleszko pisze::D Na pewno będzie miało kształt jak Twoje . :wink:
W związku z tym ,że weszła ustawa dopuszczająca oczka do 50mkw. na zgłoszenie mam zamiar wykopać jeszcze jedno kółeczko od strony altany i połączyć folie w wykopach, ma podjechać gość ze zgrzewarką. Tak, że kształt się zmieni. ;:162
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Oczko Jacka

Post »

Jacku , piękne karpie , szybko rosną .Ja też u nich kupuję . Pierwsze 2 zdjęcia to Benikikokuryu , 4 to Shusui , a ostatnia biała to Platina , te mam to rozpoznaję .
Beata :wit
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Oczko Jacka

Post »

Tak się pochwaliłam karpiami , a dzisiaj przyleciał do mnie bocian , pochodził po łące a później dobrał się do moich ryb , czego ja już nie widziałam i przylatywał do wieczora jeszcze kilka razy , prawdopodobnie jeden koi już poszedł.Co ja mam zrobić? Założyłam siatkę taką naciąganą co miałam na aronię jak ptaki ją jadły ale czy pomoże na bociana .
Beata
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Oczko Jacka

Post »

beatazg pisze:Co ja mam zrobić?
Odpuścić? czemu odcinasz go od pokarmu?
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Oczko Jacka

Post »

Piotrek ,nie rozśmieszaj mnie , wokół pełno wody , nieczynne 3 stawy , jezioro myczkowieckie , rzeka a on upatrzył sobie moje małe oczko i ryby za 3 dychy .
Beata
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oczko Jacka

Post »

To jest selekcja naturalna zmutowanych osobników, jako nieprzystosowane kolorem muszą zginąć. Nie na darmo ryby mają kolory ochronne :twisted:
A poważniej to u Ciebie w ogródku jest mu po prostu łatwiej.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Oczko Jacka

Post »

Powiem tylko , że już o 6 rano był , porwał siatkę , chyba nic nie wyciągnął bo go odgoniliśmy , teraz przyleci na obiad , a jak zgłodnieje to może da sobie spokój , dobrze , że mamy kota to trochę pilnuje oczka i swoich ryb :;230
Beata :wit
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Szczerze mówiąc to o takie rzeczy podejrzewałbym tylko bociany czarne, które z natury w swoim menu mają ryby. Gdybyś mieszkała bliżej to bym Ci pożyczył pastucha elektrycznego dobry na wszystko co się rusza. Ja w oczku nie mam strefy wody płytkiej, jedyna półka jest na głębokości 50-60 cm a od niej do wierzchu są poukładane kamienie, więc taki bociek musiałby czatować na brzegu albo moczyć jajka. Załatw sobie może jakiegoś wypchanego jastrzębia i postaw na gałęzi obok oczka :)
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Oczko Jacka

Post »

Takie drapieżne ptaki latają koło mnie , ale tan bocian to cwaniak , wczoraj znowu był wieczorem , dzisiaj też był , ale na łące i pies go pogonił . Ryby tak są przestraszone ,że żadna nie płynie na płyciznę gdzie leżą łuski . Koi chyba nie trafił , możliwe ,że jakiś jasny karaś albo były też uklejki .Siatka mu nie przeszkadza , wchodzi na nią .Przy brzegu dzisiaj znalazłam jakąś dziwną żabę, jakaś taka bez powietrza . Nigdzie nie mogę iść bo pilnuję oczka , szkoda mi ryb a mam takie karasie ponad 10 letnie .
Beata :wit
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Oczko Jacka

Post »

beatazg pisze:Piotrek ,nie rozśmieszaj mnie , wokół pełno wody , nieczynne 3 stawy , jezioro myczkowieckie , rzeka a on upatrzył sobie moje małe oczko i ryby za 3 dychy .
Beata

Nie rozśmieszam Cię, to że wydasz na rybę 30zł to znaczy że bocian nie ma prawa ich jeść? to jest ich teren żerowania. Albo rybki albo akwarium. Do mnie przylatują kaczki, to znaczy że mam je wygonić bo mam ryby za ponad 1500zł jedną? Każdy ma swoje podejście do przyrody.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Oczko Jacka

Post »

Piotrek , nie jestem bogaczką ,żeby karmić bociany rybami za 30 zł , mogę im nawet coś kupić , a nie karp koi na 30 cm Na pewno nie dałabym 1500 zł za rybę , karpie koi szybko rosną , w ciągu dwóch lat urosły 2 razy tyle a może i ponad , jedną rybkę mam mutanta , urodziła się z ogonem jak u delfina , też by jej było szkoda .Bociek na szczęście dzisiaj nie przyleciał a gniazdo ma około kilometra ode mnie .Bałam się ,że może swoim dziobem przedziurawił folię w oczku ,ale chyba nie .
Beata :wit

Jacku , nie obrazisz się ,że ja tu u Ciebie tak się rozpisuję o tym kormoranie w piórkach bociana . :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”