Oczko Jacka

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Oczko Jacka

Post »

szkodnikk pisze:Rozumiem Piotrze, że pozwalasz żyć wszelkiemu robactwu typu mszyce, gąsienice, które żerują na twoich roślinach?

Tymi szkodnikami zajmują się ptaki, prowadzę ogród ekologicznie. U mnie jest masa kotów które przychodzą od sąsiadów, mimo to nie łowią ryb, dlaczego? bo konstrukcja oczka wodnego nie pozwala im na to, nie jest to pastuch elektryczny. Nazywasz bociana szkodnikiem? no cóż. Niech tak zostanie.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Oczko Jacka

Post »

A co byś zrobił jak by przyleciał do Ciebie i odleciał z rybką za 1500 , a jeszcze kilka takich byś miał , może czekałbyś na niego z resztą . Sama nie mogłam w to uwierzyć ,że wszedł do oczka , a jak jeszcze w ciągu 2 godzin przyleciał 3 razy
Beata :wit
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Mszyc ptaki nie zjedzą, a co do bociana to w momencie kiedy przychodzi do mojego oczka i wyjada ryby jest dla mnie szkodnikiem.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Oczko Jacka

Post »

Dla mnie też jest szkodnikiem , jak bym mu pozwoliła to dzisiaj w moim oczku nie było by już ryb .
Beata :wit
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Oczko Jacka

Post »

Taka jestem wściekła na niego , że jak przyleci jeszcze raz nie ręczę za siebie . Pojechałam o 8,30 do miasta , zostawiłam przy oczku na krześle kurtkę ,leżał rozłożony długi wąż , dwa duże siedziska z huśtawki i to mu nie przeszkadzało, żeby wrąbać z 5 ryb ,poszedł jeden koi , stara ponad 10 letnia szogunka i kilka karasi , i nie chodzi o kasę , ale te ryby były tak długo , człowiek się przywiązał o ono wyczuło ,że mnie nie ma w domu i weszło na dodatek do czystej wody bo wczoraj wyczyściłam i dolałam wody , jak bym miała tyle ziemi to jutro już by tego oczka nie było taka jestem wściekła .. I niech mi nikt nie mówi ,że trzeba dokarmiać bociany
Beata
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Obok oczka na skalniaku wiosna w pełni i kolorowo od kwiatów.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Natomiast w oczku kaczeńce kwitną, a liść grzybienia który jesienią zatrzymał się w połowie głębokości wyszedł już na powierzchnię.

Obrazek Obrazek

Natomiast na pędach siedmiopalecznika błotnego ropuchy zrobiły swoje ;:168
Obrazek
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Oczko Jacka

Post »

Jacku , a gdzie nowe ryby , , ale będzie jedzonka jak wylęgnie się to wszystko ,u mnie też już pełno nitek ze skrzekiem . Bocian był jeszcze w środę , wlazł do oczka i go pogoniłam , zostały tylko karpie koi , 3 karasie i drobnica , karasie poszły bo były oswojone .
Beata :wit
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Karpie 3 tygodnie temu wpuściłem do oczka bo woda się do 12 stopni nagrzała i nie chciałem już ich dłużej kisić w kastrze.
Co do tego bociana to musisz jakoś zabezpieczyć oczko przed nim bo jak znalazł stołówkę to będzie wracał jak nie teraz to w czasie karmienia młodych, jak nie w tym roku to w następnym. Szkoda tracić ryby. Może ma ktoś pastucha elektrycznego do pożyczenia to byś spróbowała go poczęstować prundem ;:14 .
philtoon
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 kwie 2015, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oczko Jacka

Post »

I bardzo dobrze zrobiłeś.U mnie tez sie juz dzieje.Oby do lata.
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Wszystko w pełni rozwoju.
Niespodziewani goście.

Obrazek

Oczko zarasta.

Obrazek Obrazek Obrazek

I przechodzi przebudowę.

Obrazek Obrazek Obrazek

W celu wyrównania poziomów potrzebna była duża skarpa lub murek. Wybrałem murek a w spoiny z ziemi powtykałem różne rojniki rozchodniki i co tam jeszcze lubi takie miejsca.
Teraz czekam tylko aż ktoś połączy te części folii.

Obrazek Obrazek Obrazek
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Oczko Jacka

Post »

Oczko zarastając robi się bardzo naturalne.Dla mnie bomba.
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Oczko Jacka

Post »

;:oj Odebrało mi mowę po obejrzeniu zdjęć, a to b.rzadki przypadek :;230 .
Cudnie to wygląda ;:63 ;:63 . Skąd masz tyle kamienia - tego akurat zazdroszczę (tak ciut :oops: ).
Zarośnięte oczko, to jest to, o co chodzi - ekosystem będzie działał oczyszczająco sam. Trochę te liście z drzew będą się sypać, chyba, że jesienią przykryjesz oczko siatką, ale ogólnie super ;:215 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
szkodnikk
200p
200p
Posty: 251
Od: 2 sty 2014, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Końskie

Re: Oczko Jacka

Post »

Dzięki.
Jak chodzę na ryby po różnych mokradłach to zawsze jakieś zielsko do oczka przywlokę. A co do kamienia to świętokrzyskie na nim stoi. Pełno kamieniołomów jak nie wapień to piaskowiec. W mojej okolicy piaskowiec wszelkiego rodzaju. Zbierałem parę taczek na polu obok gdzie wysypywali wymieszany z ziemią pod budowę drogi i kanalizacji. Na strumyk kopałem taki warstwowy w lesie. Ten na murek kupiłem, ale dość tanio bo 50zł za tonę. Teraz zaczynam zbierać takie polne granitowe otoczaki też ich jest niemało. Jak kopałem pod oczko dołek to 3 taczki na głębokości 1m znalazłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”