Zatrucie ryb chlebem

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Zatrucie ryb chlebem

Post »

Czy kawałki chleba wrzucone do oczka mogą spowodować zdychanie ryb?
Kiriataim
50p
50p
Posty: 75
Od: 12 lut 2012, o 20:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Zatrucie ryb chlebem

Post »

Sporadycznie wrzucane kawałki chleba w ilości, którą ryby zjadły natychmiast- nie szkodzą rybom i nie wpływają na jakość wody. Wyłączne karmienie ryb chlebem, szkodzi rybom. Jeśli dodatkowo chleb opada na dno i rozkłada się, pogarsza parametry wody w oczku.
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Zatrucie ryb chlebem

Post »

A jednak.
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Zatrucie ryb chlebem

Post »

Trzeba pamiętać, że chleb jest na zakwasie szkodzi rybom. Chlebem w ogóle nie wolno karmić ryb lepiej zainwestuj w karmę pływającą ( pałeczki ) znajdziesz w zoologu i rybki będziesz mogła poobserwować podczas karmienia zawiera dużo witamin i protein teraz przez sierpień powinnaś zadbać o to aby ryby nabrały tłuszczyku i były "dobrze wykarmione" to pozwoli im lepiej przezimować. Gdy temp. wody spadnie poniżej 15*C nie karmimy ryb. :D
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Zatrucie ryb chlebem

Post »

Znajomemu nawrzucano chleba do oczka i podejrzewa że przez to mu ryby wyzdychały.Ja karmię takim kolorowym granulatem.
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Zatrucie ryb chlebem

Post »

To lepiej niech sobie zmierzy parametry wody :D
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
Awatar użytkownika
kobyl
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 31 lip 2013, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zatrucie ryb chlebem

Post »

W niewielkich ilościach chleb jest niegroźny i można trochę wrzucić, ale jak ryby od razu go nie zjedzą, to zalegnie na dnie i popsuje wodę. Pytanie czy warto ryzykować,lepiej im sypnąć otręby albo płatki owsiane.
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Zatrucie ryb chlebem

Post »

Mam ryby i oczko od wielu lat i nigdy nie karmiłam chlebem, a najstarszy karp ( ozdobny ) nigdy nie chorował.
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
wodnikszuwarek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 14 cze 2013, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: P. K. "Dolinki Krakowskie" (380 m.n.p.m.), pogranicze Małopolski i Śląska
Kontakt:

Re: Zatrucie ryb chlebem

Post »

Generalnie jeśli chleb, a także każda inna karma nie zjedzona w ciągu kilku minut opadnie na dno - podlega procesom gnilnym, co powoduje znaczny spadek stężenia tlenu w wodzie, wzrost stężenia trujących związków azotowych: amoniaku, azotynów nieprzyswajalnych przez rośliny. To z kolei powoduje zakwaszenie wody, a ryby które nie zdążyły się udusić padają od zatrucia. Dodatkowo sam chleb ma odczyn kwaśny, zaś ryby z rodziny karpiowatych trawią pokarm w środowisku alkalicznym a nie kwaśnym jak większość innych kręgowców łącznie z człowiekiem. Ryby te nie mają żołądka lecz przekształcony kawałek jelita, gdzie trawią pokarm. Dlatego też odczyn chleba może uniemożliwiać karpiom, karasiom, jaziom i innym karpiowatym jego strawienie, a w efekcie spożycie znacznej jego ilości może być przyczyną padnięć tych ryb.
Krzysztof
Zielono
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 6 lis 2013, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Zatrucie ryb chlebem

Post »

Chleb.
Testowany Biały, Ciemny, ziarnisty.
Byle suchy i połamany na takie kawałki by rybki mogły go zjeść na raz.
Ja zawsze swoje tak trochę dokarmiam i nigdy jakoś przez to nie miałem problemów z glonami, a już na pewno nie z chorobą ryb.

Więc albo znajomy źle to robi, albo niech sprawdzi czy ryby wszystko zjadają.
Oczywiście teraz nie polecam tego sprawdzać bo już LISTOPAD. One idą spać.
senk
50p
50p
Posty: 61
Od: 14 kwie 2012, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zatrucie ryb chlebem

Post »

Ludzie ,co wy tu piszecie że nie można karmić ryb chlebem, jak spadnie to zakwasi wodę itp. a rybki z dna nie jedzą ?? 2 sprawa chyba we wiaderku tych rybek nie trzymacie a w trochę większym zbiorniku ,mam stawek na podwórzu około 15m3 wody, głębokość do półtorej metra ,rybki to karpie koi karasie,karp królewski,liny i parę płotek, oczywiście wszystkie małe ,największe w granicach 15 cm , karmie karma z zoologicznego jak i również chlebem ,makaronem, nie kiedy pyze od obiadu wrzucę oczywiście pokruszoną,jakieś mięsko typu robaczki i wiele innych takich ''domowych'' pokarmów i jakoś mi rybki nie zdychają, na moje to masz albo za mało tlenu w wodzie, albo ci ktoś coś wrzucił, albo coś wpadło no nie wiem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”