Coś zamiast lilii królowej Wiktorii

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Maggie78
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 17 paź 2010, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom

Coś zamiast lilii królowej Wiktorii

Post »

Cześć,

kiedyś w Amsterdamie, w ogrodzie botanicznym zobaczyłam w oczku coś takiego: http://blog.makemytrip.com/have-feet-wi ... rentPage=2, teraz już wiem, że to lilie królowej Wiktorii i marne szanse, by przetrwały w naszym oczku. Szukam w necie, ale póki co nie znalazłam czegoś co ma duże liście z wywiniętymi brzegami ku górze, nie musi być takie wielkie jak lilia Wiktorii. Myślę, że świetnie by wyglądała :) Macie jakiś pomysł?

Serdecznie pozdrawiam,

m.
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Re: Coś zamiast lilii królowej Wiktorii

Post »

Wiktoria amazońska to nie jest lilia wodna i z grzybieniami nie jest spokrewniona. w naszym klimacie nie ma żadnych szans na uprawę. Można ta roślinę podziwiać np. w Poznańskim Ogrodzie Botanicznym. Nie ma innych gatunków które by miały tak duże i wywinięte do góry liście. Duże , silne odmiany lilii wodnych będą mieć duże liście przy żyznym podłożu i dużej głębokości sadzenia. np Attraction potrafi mieć liście wielkości około 50 cm.
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
Maggie78
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 17 paź 2010, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Coś zamiast lilii królowej Wiktorii

Post »

Dziękuję za odpowiedź Aurora.
Może za bardzo zamotałam - chciałabym mieć w oczku roślinę z liśćmi, których brzegi uniesione są pionowo, na tej samej zasadzie co w lilii Wiktorii. Coś, co przetrwa czasem kapryśny klimat :)
Możecie pomóc proszę?

buziaki!
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”