Najbardziej energooszczędna pompa w granicach 10.000l/h

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
saper1977
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 10 mar 2013, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Najbardziej energooszczędna pompa w granicach 10.000l/h

Post »

ponieważ po pół roku użytkowania pompy napędzającej moją kaskadę, rachunek za prąd średnio mi się podoba ; ), mam pytanie do zacnej społeczności tegoż forum ; ) jaką znacie najbardziej ekonomiczną, energooszczędną pompę w okolicach 10.000l/h ??? obecnie mam wynalazek który składają zapewne małe żółte, chińskie rączki o nazwie aqua nova na którym teoretycznie napisano 85W ; ) czy jeśli kupię coś markowego i zainwestuję konkretną kwotę, np Gardeny, Oase itd, to czy mogę liczyć na naprawdę mały pobór mocy i super energooszczędność ??? Bardzo zależy mi by pompa chodziła 24h/dobę, mogę nawet zrezygnować z tak wielkiego strumienia wody i zamontować nieco słabszą, byle wciągała bardzo mało prądu ... za wszelkie sugestie - wielkie dzięki ; )
_fox_

Re: Najbardziej energooszczędna pompa w granicach 10.000l/h

Post »

Może to się wyda głupie, ale czy myślałeś nad innym rozwiązaniem ? Ja główkuję nad zamontowaniem pompy cyrkulacyjnej do CO. Fakt że nie ma tak wielkiej wydajności i musi być zamontowana po za oczkiem, ale i zużycie energii niewielkie.
saper1977
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 10 mar 2013, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Najbardziej energooszczędna pompa w granicach 10.000l/h

Post »

myślałem i o solarach tzn. o rozdzieleniu na dwie pompy kwestii strumienia i kwestii wodospadu ... czyli jakaś solarna pompa do zasilania ciurkającego lekko strumienia, za to 24h non stop i większa pompa ( ta co obecnie mam ) włączana okazjonalnie do wodospadu ... myślę tez nad jakąś turbiną bo mam rzekę na granicy działki ; ) w przeciwieństwie do wiatru który raz wieje a raz nie oraz do słońca które raz świeci a raz nie, rzeka płynie ................................ zawsze ;DDD
Awatar użytkownika
Oyon
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 18 gru 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Najbardziej energooszczędna pompa w granicach 10.000l/h

Post »

Witam
Ja teraz jestem na etapie kończenia nowego oka plus strumyk i kaskada.
Kupiłem dom w innym miejscu i wszystko zaczynam od zera.
Nie sprzedaje pomp :) tak aby na wstępie było wszystko jasne.
W poprzednim oczku miałem kilka pomp, ale podawane wydajności i pobór prądu
były mijające się z prawdą.
ostatnia pompa to AQUAEL
PFN 2500 l/h
Podają 30W ale jest w granicach 50 W i przy podniesieniu poziomu wody ok 75 cm.
To są dane realne sprawdzone w moim oczku.
pompa jest naprawdę wydajna strumyk ładnie wygląda - jeśli jest okresowo potrzebna większa wydajność pompy - są większe tej firmy np połączone równolegle.
W poprzednim miejscu pompa ( 30w) pracowała 24h zasilana z paneli słonecznych.
Teraz jest zasilana z sieci, ale będzie z paneli słonecznych.
pozdrawiam Krzysztof

ps nie wierze w 10.000 litrów przy poborze prądu 85W - wajcha
Robert P
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 17 sie 2012, o 05:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Najbardziej energooszczędna pompa w granicach 10.000l/h

Post »

W kaskadzie zastosowałem pompę AQUAEL 15000l/h oraz regulator napięcia na pilota. Sam decyduję jak pracuje pompa. Mogę sterować wydajnością pompy. Oase 2600zł moja 670zł kiedy zwróci się różnica?
Kiriataim
50p
50p
Posty: 75
Od: 12 lut 2012, o 20:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Najbardziej energooszczędna pompa w granicach 10.000l/h

Post »

AQUAEL 15000l/h to rozsądny wybór, niska cena, wydajność 15000 przy 320 W.
Można się zastanowić nad pompą messnera eco-N 9500 -130 W, Aquale 10000- 100 W. Mniejszy pobór mocy na poniżej 100 możliwy jest dla pomp o małej wysokości podnoszenia.
mcc___
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 lut 2014, o 20:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Najbardziej energooszczędna pompa w granicach 10.000l/h

Post »

Kolego,
da się zejść poniżej 100W przy 10m3 - ale to raczej się nie zwróci. Zobacz pompy firmy royalexclusiv z serii red dragon.
Inna kwestia jest to, że taka pompa musi mieć czystą wodę. Ale znalazłem w granicach 1000PLN pompy, które poniżej 100W dadzą 8m3.

Pzw,
MCC
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Re: Najbardziej energooszczędna pompa w granicach 10.000l/h

Post »

saper1977 pisze:obecnie mam wynalazek który składają zapewne małe żółte, chińskie rączki o nazwie aqua nova na którym teoretycznie napisano 85W ; ) czy jeśli kupię coś markowego i zainwestuję konkretną kwotę, np Gardeny, Oase itd, to czy mogę liczyć na naprawdę mały pobór mocy i super energooszczędność ???
Robiono testy chińskich pomp JESTEM_ WULGARNY /-NA sprawdzając wydajność i pobór prądu i wyniki były lepsze od tych podanych przez producenta, z kolei cytowane to pompy aqua-el test przeszły gorzej
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
EcoTest
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 15 lut 2015, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Najbardziej energooszczędna pompa w granicach 10.000l/h

Post »

Pompa firmy Oase przy podnoszeniu do 4,7 metra ma pobór mocy tylko 88W. To chyba najlepsze rozwiązanie
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Najbardziej energooszczędna pompa w granicach 10.000l/h

Post »

kupiłem taki chiński wynalazek 1400 l/h, 230 V, 38 W max podnoszenia 190 cm
a w rezultacie 180 cm i ani kropla - badziew sprzedawany przez niemiecką firmę Conrad
do fontanny kobieta z dzbanem starcza 10 litrów na minutę ale to pełnowymiarowa dziewczynka ..... niskiego wzrostu więc woda musi 180 cm w górę.

Miałem identyczną ale niemiecki oryginał Gardena i musiałem tłumić bo z dzbana jak z węża polewała. Nie polecam niczego co zrobiły małe żółte rączki a te aqua-el to już od lat robione są w Chinach tylko pewnie przez najtańszego producenta tandety.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Najbardziej energooszczędna pompa w granicach 10.000l/h

Post »

Odniosę się do wcześniejszego wpisu. Pompa cyrkulacyjna CO do oczka wodnego. Wg mnie pomyłka, pompy cyrkulacyjne w instalacjach CO czy CWU przystosowane są do wody "czystej", do oczka potrzebna jest pompa do wody "brudnej". No chyba, że ktoś ma inne doświadczenia.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”