Co zrobić z odrostami hiacyntu wodnego,i czy trzymana w misc

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
wikusia35
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 12 cze 2013, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Co zrobić z odrostami hiacyntu wodnego,i czy trzymana w misc

Post »

Kilka tygodni temu kupiłam sobie dwa kwiaty: -(pięknie kwitnie :wink:) i właśnie hiacynta wodnego. Co do pierwszego pytania,nie chcę wyrzucać tych młodych roślin z odrostów,ale nie wiem co z nimi zrobić,już po kilku dniach wyrósł nowy okaz(teraz mam cztery,trzy odrosty i macierzystą). A co do drugiego,czytałam w necie że jest to typowa roślina do oczek wodnych,i w naszym klimacie jest jednoroczna,wyjątkowo dwulatka albo bylina,po przezimowaniu,które jest bardzo trudne,trzeba roślinę kłaść w doniczce ze żwirkiem czy coś(bo przecież nie będzie rosnąć na lodzie :)),a i tak nie zawsze się udaje,bardzo rzadko. Czy w warunkach domowych może żyć dłużej niż rok?

P.S. Wiem,że to może trochę dziwne czy śmieszne,że hoduje ją w domu w zwykłej misce,ale mieszkam w domu i nie mam działki ani ogrodu i zwyczajnie nie mam miejsca,a bardzo polubiłam te roślinki. :) Widziałam w centrum ogrodniczym za 9.50,więc grzechem było nie kupić. :D Aha,wiem,może zła kategoria,ale pisze "rośliny wodne",więc tu umieszczam. I jeszcze chciałam napisać: "Co zrobić z odrostami hiacntu wodnego,i czy trzymana w misce może przezimować?".
Moje rośliny: hiacynty wodne,-,storczki,kaktusy,bambus,muchołówka,róża jerychońska i całe multum innych na balkonie.
Moje zwierzęta: chomiki - Kuleczek(miała być Kuleczka) i Filutek,pies Amo,17 rybek. :)
Pzdr :)
Katleja72
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 5 cze 2013, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co zrobić z odrostami hiacyntu wodnego,i czy trzymana w misc

Post »

Z odrostami to może pani komuś podarować lub spróbować sprzedać np. na ALLEGRO, a przezimowanie jest możliwe jeśli będzie ją pani doświetlać żarówką z UV którą można kupić w sklepie zoologicznym :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Co zrobić z odrostami hiacyntu wodnego,i czy trzymana w misc

Post »

Katleja72 pisze:a przezimowanie jest możliwe jeśli będzie ją pani doświetlać żarówką z UV którą można kupić w sklepie zoologicznym :)

Zamiast UV może być zwykła świetlówka 6000k?
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”