Malutkie mini oczko wodne

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
petunia13
50p
50p
Posty: 70
Od: 15 lut 2013, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Malutkie mini oczko wodne

Post »

Witam:)może ktoś wie jakie roślinki nadaja sie do malutkich oczek wodnych(w dużej misie)???i gdzie je kupic na internecie??widziałam jakies sklepy ale nie wiem czy warto?
Petunia13:)
Awatar użytkownika
magdinos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 20 lis 2012, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ małopolski

Re: Malutkie mini oczko wodne

Post »

hej,
ja od kilku lat kupuje na allegro kwiatki do oczek.w ubiegłym roku trafiłam na sprzedawce, który przysłał mi drugie tyle kwiatków niż zamawiałam (i jeszcze kilka innych) bo jak powiedział-za dużo mu sie tego namnożyło a szkoda wyrzucać :)

w swoich doniczkowych oczkach mam hiacynty wodne, kotewke, limnobium gabczaste (żaby uwielbiają ukrywać sie w jego pędach) i obowiązkowo piscja osokowata. Generalnie do takich "akwenów" pasują wszystkie rośliny pływające.
petunia13
50p
50p
Posty: 70
Od: 15 lut 2013, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malutkie mini oczko wodne

Post »

:wit Dzięki:)a z jakiej stronki zamawiasz??może i ja bym zamówiła .a co robisz na jesieni z tymi roslinkami??bo mi zamarznie całe.
Petunia13:)
Awatar użytkownika
magdinos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 20 lis 2012, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ małopolski

Re: Malutkie mini oczko wodne

Post »

zwykle robiłam z nimi pożegnanie.. w tym roku część przeniosłam do piwnicy z donica wody a część na parapet ze szklana ogromną salaterką wody.. wszystko było ok, myślałam, że rośliny przeżyja ale teraz niewiele ich pozostało.. więc pewnie kupię nowe.

a kupuję je od osób prywatnych, nie od firm. przypomnij sie bliżej wiosny to dam ci namiary( o ile będą ci sami sprzedawcy) :)
petunia13
50p
50p
Posty: 70
Od: 15 lut 2013, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malutkie mini oczko wodne

Post »

Ja chciałam kupic jakis gotowy zestaw do mini oczka bo takie są ale ok przypomnę się dzięki wielkie:))pozdrawiam
Petunia13:)
x-p-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 176
Od: 20 lis 2011, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malutkie mini oczko wodne

Post »

Jeśli oczko malutkie rzeczywiście to zamarza.Czyli jest pewnie jednosezonowe.jeśli kupisz zestaw roślinny do małego oczka, jak zrobiłam to w ubiegłym roku , to będą to maleńkie roślinki.Sprzedawca myśli malutkie oczko - malutkie roślinki i tu jest błąd w rozumowaniu bo tych maleństw w tym oczku nie będzie w ogóle widać.W ciągu sezonu rozrosną sie nieco ale nie nacieszysz nimi oczu ani co najważniejsze nie wytworzą równowagi biologicznej.Takiej równowagi która pozwoli funkcjonować temu mini środowisku bez technicznego i chemicznego wsparcia.

W ubiegłym sezonie szukałam porad i wszyscy pisali o filtrach , pompkach używali nic nie mówiących mi nazw roślin , poradzili dostawcę i .....
zakupiłam w końcu mini zestawik mini roślinek z którymi nie miałam pojęcia co zrobić gdzie i jak mają byc posadzone - bo instrukcji nie było.
Powsadzałam je jakoś i było pusto.Ze strumyka w pobliskim lesie przyniosłam trochę flory, tym razem większej, i dosadziłam.
Udało się wytworzyć wspomnianą wyżej równowagę.Woda nie zamieniła się przez cały sezon w gnojówkę .Po upałach pojawiły się glony - z spokojnie od czasu do czasu wybrałam je rękami.Tyle problemów.

Moje jednosezonowe doświadczenie małooczkowe mówi aby kupić kilka egzemplarzy sporych roślin w tym, i tu może a nawet powinna być być wersja mini ze względu na proporcje, lilię jakąś.

I jeszcze jedno - na zimę zabrałam do piwnicy trochę roślinek .Wiosną będę mogła powiedzieć czy przetrwały i czy rosną znowu.
petunia13
50p
50p
Posty: 70
Od: 15 lut 2013, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malutkie mini oczko wodne

Post »

Dzięki :) napisz czy przezimowaly bo jak tak to super by bylo bo tak to co roku będę musiala kupic nowe.pozdrawiam
Op
Petunia13:)
x-p-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 176
Od: 20 lis 2011, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malutkie mini oczko wodne

Post »

Ja wydałam na ten zestaw gotowy chyba z 50 zł.Właściwie wyrzucone pieniądze.Szukałam w dużych ogrodniczych w okolicy roślin wodnych patrzyli na mnie dziwnie.Może w złym czasie na takie zakupy.Nie wiem.

Pytaj jednak na forum może ktoś się odezwie.Może będziesz miała więcej szczęścia.Ja akurat na ten temat dostałam niby wiele odpowiedzi ale niadekwatnych do moich potrzeb.Nikt się nie wczuł w sytuację.

A może w wątkach sprzedażowo-wymienialskich coś będzie.Wtedy na pewno tanio i jeszcze można dopytać co i jak sadzić.

Odezwę się z wiosną jak wyszło zimowanie.
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Malutkie mini oczko wodne

Post »

małe oczko też ma swoje parametry
dużo łatwiej jest podpowiedzieć jakie rośliny zastosować znając głębokość i powierzchnię lustra wody
fotka oczka też byłaby mile widziana :)
pozdrawiam
Jacek
petunia13
50p
50p
Posty: 70
Od: 15 lut 2013, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malutkie mini oczko wodne

Post »

Nie ma zdjecia ale te mini oczko jest wielkosci trzech wiader
Petunia13:)
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Malutkie mini oczko wodne

Post »

musisz wybrać pomiędzy miniaturowymi liliami wodnym a roślinami pływającymi
w tak małym oczku rośliny pływające bardzo szybko opanują lustro wody uniemożliwiając rozwój innych roślin, w tym lilii
pewne jest jedno, lustro wody musi być zasłonięte, inaczej rozpoczniesz walkę z glonami nitkowatymi, a nie jest to przyjemne zajęcie :)
pozdrawiam
Jacek
petunia13
50p
50p
Posty: 70
Od: 15 lut 2013, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malutkie mini oczko wodne

Post »

Dziekuje za podpowiedz :D bo nie mam doswiadczenia z oczkiem
Petunia13:)
petunia13
50p
50p
Posty: 70
Od: 15 lut 2013, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malutkie mini oczko wodne

Post »

Czy juz posadziliscie roslinki?ja zamowilam ale jeszcze nie przyszly
Petunia13:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”