Skalniak w doniczce

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lesnik89
50p
50p
Posty: 94
Od: 2 sty 2013, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Skalniak w doniczce

Post »

Jestem ciekaw, czy też hodujecie sobie w domu, takie mini skalniaczki. Przesyłam fotki swojego pierwszego domowego skalniaka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
repas200
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2095
Od: 12 mar 2011, o 13:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Skalniak w doniczce

Post »

Ładnie to wygląda chyba sobie coś takiego zrobię bo do bloku sie przeprowadziłem a nie mam ogrodu tu ;:224
My name is Daniel
Awatar użytkownika
Lesnik89
50p
50p
Posty: 94
Od: 2 sty 2013, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Skalniak w doniczce

Post »

Heh zamierzam się rozkręcić na wiosnę i założyć jeszcze kilka... szkoda że doniczki ceramiczne takie drogie :p
Awatar użytkownika
repas200
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2095
Od: 12 mar 2011, o 13:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Skalniak w doniczce

Post »

Można nawet jakieś pojemniczki plastikowe blisko siebie poukładać i zamaskować ;) np po margarynie a w miejscu szpar które pozostana położyć kamyki :) A można sadzić byle jakie rośliny koło siebie czy jakoś na siebie działają ? ;:131
My name is Daniel
Awatar użytkownika
Lesnik89
50p
50p
Posty: 94
Od: 2 sty 2013, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Skalniak w doniczce

Post »

hm podsunąłeś mi pewien pomysł :idea: z tymi pojemnikami, ale potrzebował bym wtedy dość dużej donicy. Co do samych roślin, to nie wiem, czy występuje jakaś allelopatia... po prostu wybieram takie typowe na skalniak zewnętrzny i takie które można hodować tylko w domu. Generalnie świetnie się nadają lithopsy (żywe kamienie), ciekawie wyglądają, rojniki w warunkach domowych trochę szaleją tzn. dość wybujale rosną ;:oj
Awatar użytkownika
repas200
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2095
Od: 12 mar 2011, o 13:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Skalniak w doniczce

Post »

Uwielbiam rojniki i teraz będę czatował na nie w hipermarketach :wink: W bezdomce często widuje je ;:oj A jaki to pomysł może go wykorzystam ;)
My name is Daniel
Awatar użytkownika
Lesnik89
50p
50p
Posty: 94
Od: 2 sty 2013, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Skalniak w doniczce

Post »

Myślę, że taki pojemnik można świetnie wykorzystać, jako nierówność terenu, tylko go zamaskować ziemią i żwirem, można zużyć mniej żwiru/kamieni, tylko jak wspominałem duża donica jest potrzebna. Myślę nawet, czy dla rojników nie wystarczy podstawka ceramiczna z cienką warstwą ziemi i od góry żwirem. Trochę hardkor nawet, jak dla rojników może być 8-) W Biedronce teraz były jakieś gruboszowate, ale hm dziwnie kolorowe, jakby polakierowane i bez nazwy gatunku (trochu chłam, nazwa gatunkowa powinna być obowiązkiem!)
Awatar użytkownika
repas200
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2095
Od: 12 mar 2011, o 13:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Skalniak w doniczce

Post »

Nawet dobry pomysł :wink: Tak były w biedronce polakierowane bo się im przyjrzałem ;:223 Ale pod nimi na półce widziałem normalne i jak by były jeszcze to bym się skusił :) A co do nazw to mamy miłych forumowiczów którzy by z pewnością rozpoznali :D
My name is Daniel
Janusz100
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1800
Od: 2 paź 2011, o 06:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sidzina k Jordanowa, Małopolska

Re: Skalniak w doniczce

Post »

Skalniaczki prześliczne.
Pozdrawiam i życzę następnych sukcesów. Odnośnie rozpoznawania roślin po zdjęciach mamy bardzo dobrych specjalistów w sekcji" Identyfikacja
roślin ogrodowych. Foto. Jak tam umieścisz zdjęcia to z pewnością uzyskasz odpowiedż.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Karolina86
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 27 lut 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Skalniak w doniczce

Post »

:wit Jestem strasznie ciekawa jak teraz wygląda ten skalniaczek :) Możemy liczyć na jakieś zdjęcia ? :tan
? ?
Awatar użytkownika
Karolina86
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 27 lut 2013, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Skalniak w doniczce

Post »

Pozwolę dodać sobie dla odświeżenia tak fajnego wątku wstawić swoję zdjęcie skalniaczka który jeszcze co prawda nie jest skończony ale już pierwszy zarys gotowy. Skrzynka wykonana jest z odzysku, mąż sklecił mi ją z europalety :)
Obrazek
Lesnik89 mam nadzieję że nie będziesz zły za umieszczenie tutaj mojego zdjęcia, ale uważam że to jest bardzo fajny temat i należy go kontynuować :)
? ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”