Oczko z formy

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
monique83
50p
50p
Posty: 67
Od: 18 sty 2013, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o radę - małe oczko z formy

Post »

Ja jestem zadowolona,że małym kosztem udało mi się coś zrobić własnymi rękoma.Pozbyłam się gotowej formy,która bardzo rzucała się w oczy.Może kształt z opony jest nienaturalny,ale mogłam lepiej zamaskować brzegi.Nie mogłam zrobić większego i głębszego oczka ze względu na moją małą córeczkę.Jak podrośnie pomyślę o zmianie.Pozdrawiam Pana krytykanta.
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Proszę o radę - małe oczko z formy

Post »

Najlepiej nie jest, ale nie jest źle! :wink: Obsadź roślinami najlepiej byliny wokół oczka na tym piachu i będzie wtedy naturalnie i ładnie! :D
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Proszę o radę - małe oczko z formy

Post »

Moniko nie przejmuj się tą krytyką i rób swoje.
Forum ma to do siebie ,że każdy może paplać co mu ślina na język przyniesie
Oczywiście ,że tę kapkę wody trudno nazwać oczkiem z prawdziwego zdarzenia ale sam zamysł wprowadzenia wody jako ozdoby w ogrodzie jest ok.
Mój znajomy przez 3 sezony miał na działce "oczko" z zakopanej bali aluminiowej i dawało to jemu wiele szczęścia jak mógł obserwować życie wokół tego zbiorniczka z wodą.

Z czasem sama dojrzejesz do innych rozwiązań i córeczka będzie starsza ... a tymczasem skorzystaj z podpowiedzi Rewi i zasiedl okolice roślinnością i jeszcze w tym sezonie będzie fajnie a za rok będzie super.

Ja posadziłabym tam niskie trawy np. kostrzewę siną ,może Liriope muscari dodała jednoroczną np ciemno niebieską Lobelie i jakieś macierzanki, kępkę irysów syberyjskich lub liliowców,dodała kawałek korzenia i byłoby super.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Proszę o radę - małe oczko z formy

Post »

monique83 pisze:Obrazek Obrazek
Całkiem niezłe to oczko ;:333 . Skorzystaj z podpowiedzi i obsadź brzegi ale nie w całości dookoła, będzie ciekawiej i widzę że kamienie są pod ręką, a jak nie to załatwić kilka większych i wykonać małą kaskadę będzie urozmaicenie . Fota dla inspiracji. Pozdrawiam. Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Proszę o radę - małe oczko z formy

Post »

Monika, bardzo fajne oczko ;:333 świetny pomysł i bezpieczne dla dziecka ;:215 Nawet małe oczko w ogrodzie i szum wody dają niesamowitą radość :D

Czy widzę tam na brzegu dzbanek ? mogłaby z niego woda ciurkać , bo fontanna może chlapać na liście lilii - czego one nie lubią .
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Proszę o radę - małe oczko z formy

Post »

Moniko,czasem patrzę na Twoje oczko wodne i to obecne uważam za bardzo pomysłowe i fajne.Osobiście za namową pana sprzedawcy kupiłam gotową formę,której brzegi bardzo trudno zamaskować.Ale jest od tamtego roku,była schowana na zimę,a teraz dalej pełni swoje zadanie.Siedzi w niej żaba huczek,która się sama sprowadziła drugi sezon,zaglądają małe dzieci z sąsiedztwa i choć oczko nie jest piękne-jest moje i mnie cieszy.Kiedyś przez moment miałam namiastkę oczka z balijki plastikowej na ciągu odpływu deszczówki i tez fajnie było.Dużo by tu pisać,najważniejsze,że chce się coś zrobić.Powodzenia-pomysł super.
Halina
Awatar użytkownika
monique83
50p
50p
Posty: 67
Od: 18 sty 2013, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o radę - małe oczko z formy

Post »

Dziękuję za wsparcie i miłe słowa.Myślę teraz o mini oczku na balkonie.Balkon mam spory 19m2 więc może się uda.
Awatar użytkownika
maxmar123
500p
500p
Posty: 614
Od: 9 lis 2012, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Proszę o radę - małe oczko z formy

Post »

PiotrekP pisze:Witaj
Jeżeli chcesz lilie to tylko miniaturki np. Aurora. Lilii mozesz sadzic ile chcesz, kwestia estetyki. Po wkopaniu formy zalewasz wodą i od razu sadzisz rośliny. Lilie posadź w koszach a bagienne w żwirze. Najlepiej zrobić to wiosną. Oczko ma prawo żyć bez żadnego osprzętu (w moich tematach takie jest, zerknij sobie) ale nie wpuszczaj tam ryb, jak już to 3 młode karasie takie do 6cm lub gupiki i inne żyworódki w lecie. Formę zawsze zostawiam zalaną wodą na zimę.
Gupiki brzmi super, ale czy one przeżyją wahania temperatur pomiędzy dniem i nocą. Próbowałeś kiedyś z gupikami?? :)

-- 26 lis 2014, o 16:24 --

A co myślicie o tym aby na lato wpuścić raka marmurkowego?? :wink:
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Proszę o radę - małe oczko z formy

Post »

Miałem gupiki kilka razy, po wpuszczeniu kilku osobników na wiosnę jak już były stałe temp. i po odłowieniu na jesieni wyłowiłem 30x więcej sztuk. Więc chyba tak źle nie miały ;:136
kania84
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 21 lip 2014, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Proszę o radę - małe oczko z formy

Post »

Hmm, oczko może być:) Ale może warto dołożyć kamieni i obsadzić roślinnością, przynajmniej z jednej strony:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”