Pomysły na małe oczko

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Krysiu może ta fotka Cię przekona.

Obrazek

To niebieskie kółko po prawej stronie to...brodzik średnicy 3 m i głębokości 60 cm, ogrodzony jedynie 50 cm palisadą. Fotka przedstawia fragment placu zbaw w moim osiedlu.
Natomiast po drugiej stronie placu jest oczko wodne (3 m x1,50m x0,60m) i strumyk (długości 25 m)z mostkiem i kaskadą.

Obrazek

A najciekawsze, to jest to, że od 11 lat nie zdarzył się tutaj, żaden niemiły wpadek z dziećmi, bo tyle lat liczy sobie ten plac zabaw. Powstał rok po moim Mikro Jeziorku.

ps. Daty na fotkach nie prawidłowe, fotki robione w czerwcu, nie ustawiłem daty po wymianie baterii, ot skleroza. A jak byś była ciekawa jak mieszkam, to zapraszam na SPACER po osiedlu
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
livia
200p
200p
Posty: 300
Od: 6 cze 2007, o 00:47
Lokalizacja: małopolska

Post »

Gdyby tak wszystkie osiedla miały takie piękne tereny zielone... Świetny plac zabaw.. i dobre tło dla Twojego ślicznego Mikro Jeziorka :D
A w mojej miejscowości jakby czas się zatrzymał za komunizmu :evil: - na szczęście nie muszę mieszkać w tutejszym blokowisku.
Awatar użytkownika
cappuccino
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 339
Od: 25 cze 2007, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zamość woj lublin

Post »

W moim ogrodzie w zamierzchłej przeszłości (6 lat temu)też było oczko wodne. W momencie kiedy zaszłam w ciążę postanowiliśmy je z wielkim żalem zlikwidować. W jego miejscu powstała piaskownica. Nie żałuję tej decyzji. Moje dzieci to " żywe srebra". Tak jest po prostu bezpieczniej. Dzieci poznawały świat a ja nie musiałam prowadzać ich za rączkę. wystarczy, że byłam w pobliżu. Teraz coraz częściej myślę o kaskadzie... Może jeszcze nie w przyszłym roku, ale wiem, że jeszcze będzie u mnie woda...
Awatar użytkownika
glad
100p
100p
Posty: 182
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

Post »

Te Pomysły są genialne tez miałem w planach na początek oczko z wanny, chociaż planuje coś większego bo działeczka 300m2.

Ale na początek, co do piaskownicy to jak dzieci podrosną można przerobić na oczko wodne.
Pozdrawiam i gratuluje osiedla.
Wejdź obejrzyj*ZAPRASZAM*Pozdrawiam*
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=85402" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ojej, jak tu sobie poczytałam o takich "profesjonalnych" oczkach, to już lepiej nie powiem w jaki sposób ja zrobiłam oczko ostatnio - wylęgarnia komarów niewiele większa od oczka w pończosze :oops: :wink: Na razie wygląda w porządku, komary się cieszą, pies się cieszy, bo ma dodatkowy wodopój, ale zdaję sobie sprawę, że jest to amatorszczyzna pierwszej wody (nomen omen :wink: ). Jak nie zda egzaminu, to albo zakopię z powrotem, albo spróbuję podejść do sprawy bardziej naukowo ;:37
Awatar użytkownika
glad
100p
100p
Posty: 182
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

Post »

KarolinaL pisze:Ojej, jak tu sobie poczytałam o takich "profesjonalnych" oczkach, to już lepiej nie powiem w jaki sposób ja zrobiłam oczko ostatnio - wylęgarnia komarów niewiele większa od oczka w pończosze :oops: :wink: Na razie wygląda w porządku, komary się cieszą, pies się cieszy, bo ma dodatkowy wodopój, ale zdaję sobie sprawę, że jest to amatorszczyzna pierwszej wody (nomen omen :wink: ). Jak nie zda egzaminu, to albo zakopię z powrotem, albo spróbuję podejść do sprawy bardziej naukowo ;:37

Dlaczego może jest fajne.
pokaz fotkę jak wygląda.
Wejdź obejrzyj*ZAPRASZAM*Pozdrawiam*
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=85402" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Fotki na razie nie mogę zrobić, bo aparat wyjechany :?
Na razie jest fajne, ale jak z wody zrobi się brunatny kompot, to już nie będzie takie fajne. Jeśli wystarczy wymienić wodę raz po raz i wyczyścić dno, to pół biedy, zobaczymy :wink:
Awatar użytkownika
glad
100p
100p
Posty: 182
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

Post »

Tak to wygląda na razie. Sorki za jakość robione komórka.
Obrazek Obrazek Obrazek
Wejdź obejrzyj*ZAPRASZAM*Pozdrawiam*
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=85402" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
livia
200p
200p
Posty: 300
Od: 6 cze 2007, o 00:47
Lokalizacja: małopolska

Post »

No proszę...widzę,że prace ruszły :D
Ja niesety opuściłam się ostatnio, i w ogródku, i na forum :( ,dlatego bardzo Ci zazdroszczę- na razie to tylko wanna wkopana w ziemię, ale wkrótce z pewnością będzie świetnie się prezentować.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dorota-C
500p
500p
Posty: 613
Od: 25 wrz 2007, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Witam!
Też marzy mi się kaskada i oczko ,ale muszę poczekać aż dzieci będą większe.
Zrobiliśmy za to mini fontannę z kamienia z którego wypływa woda. W ten sposób i wilk syty i owca cała.
"Wszędzie kwitną kwiaty dla tego, kto chce je dostrzec."
Storczyki i ogródekDorotki
Doniczkowe
Awatar użytkownika
Humbak
50p
50p
Posty: 83
Od: 10 kwie 2013, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomysły na małe oczko

Post »

A ktoś ma może zrobione oczko w starej ocynkowanej balii? Rozważam zrobienie takiego, ale szukam inspiracji. :)
Awatar użytkownika
andziula30
200p
200p
Posty: 338
Od: 9 kwie 2012, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Pomysły na małe oczko

Post »

Ja mam mini oczko w pustej studni. Zasypywana przez lata popiołem i wszelakim gruzem z działki,wybetonowana na głębokość metra ,wyłożona w środku kamieniami. Pełniła funkcję pijalni dla ptaszków, ale doczekała się mieszkańców w postaci żabek i kilku małych karasi.

Obrazek

Obrazek
I niech patrzą liście, tak łatwo upaść jak one wszystkie.
Niech kwiaty zobaczą, że ludzie choć tańczą razem, sami płaczą...
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Pomysły na małe oczko

Post »

Genialne w swojej prostocie, do tego pięknie się prezentuje ten beton ;:108 ;:108 ;:oj
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”