Mój wodny świat w pokoju

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Mój wodny świat w pokoju

Post »

Antooosia pisze:Więc tak....pytanie pierwsze:jakie masz światło,ile w/l, jakie świetlówki,jaki czas świecenia?
Pytanie drugie: czy pod żwirem masz jakiś substrat,czy oprócz CO2 dozujesz jakieś nawozy,kulki ,itp.?
Podłoże specjalne Floran, Świetlówki też specjalne do roślin akwariowych + odbłyśniki. Naświetlam ok .12 h. Nawozy też daję ale nazwę sprawdzę. Rośliny mało wymagające ale lepiej rosło wszystko przy podawaniu co2 z bimbrowni potem zaprzestałam i znowu stwierdziłam że wrócę do tego ale już z butli bo nie chce mi się bawić w zacierki
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Mój wodny świat w pokoju

Post »

Zulka faktycznie nerwowa jesteś, do tego oczytana w necie :)
bardzo upraszczając sprawę CO2 stosuje się w akwariach gdzie dominują rośliny (akwaria holenderskie), czego w Twoim baniaczku nie da się zauważyć
jeżeli napiszesz mi jeszcze, że CO2 jest nieszkodliwe dla ryb to naprawdę uwierzę w cuda :), a podpowiem Tobie, że ryby akwariowe przerabiałem sporo lat temu, a teraz siedzę w rybach stawowych, w ilościach liczonych w dziesiątkach tysięcy sztuk
pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Mój wodny świat w pokoju

Post »

haha no jasne że w necie oczytana, bo w szkole raczej nie uczyli (niestety) na ten temat.

Nie pisałam że co2 jest nie szkodliwe dla ryb, bo wiem z własnego doświadczenia co się stanie jak się przedobrzy. Dopiero zaczynam dozowanie co2 z butli ale widzę że bardzo krytycznie wszyscy do tego podchodzą, jakby nikt na błędach się nie uczył. Jak dla mnie trudniej jest utrzymać rośliny wodne niż te pokojowe, ale to moje zdanie.

-- Śr 19 wrz 2012 20:18 --

aha z ciekawości to czy holendry były od razu gęsto porośnięte ? czy na efekt trzeba było poczekać ?
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Mój wodny świat w pokoju

Post »

z holenderskimi akwariami sytuacja jest podobna jak z ogrodem
masz sporo kasy robisz od razu piękny efekt
można też z czasem rośliny namnażać i uzyskać to samo w dłuższym przedziale czasowym
jeżeli ktoś dysponuje paludarium, może rośliny z kultur in vitro podciągać sam i potem umieszczać je w akwarium
są najtańsze :)
do tego pewnie nikt z Was nie wie, że największe ilości roślin akwariowych w Europie namnażanych tą metodą robi pewna firma w Polsce :)
przy okazji wrzucę kilka fotek z tego laboratorium z roślinami akwariowymi :)
pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Mój wodny świat w pokoju

Post »

super czekam na zdjęcia!!!! :D wsadzanie "na gotowo" nie daje takiej satysfakcji jak wyhodowanie samemu ładnych roślin :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”