poradnictwo wskazane ...

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
tusper
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 lip 2012, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

poradnictwo wskazane ...

Post »

Witam Stałych Bywalców ..

postaram się skorzystać z tego co wiecie, a co dla mnie jest novum...

zaczniemy od tego ...czy ktoś wie .. jaki będzie odpowiedni zestaw filtrujący do takiego małego zestawienia
oczko górne 4mx3,5mx1.2m głebia

+ oczko dolne 3.5m x3 m x1m głębia
+ kaskada łaczaca te dwa ze spadkiem ok 0,5m i dł.5.5m

i na dzis najistotniejsze , czy folia 0.5 mm wystarcza na takie wielkości bez zbytnich zagrozeń .. bo jednak EPDM na dziś odpada ,, biorąc pod uwagę .. że kopiąc pierwszy dołek oczka górnego nie zakładałem że za dwa tygodnie wykopie drugi . a miejsca jeszcze mi nieco zostało .. więc moze najpierw potrenuje .... :D
Awatar użytkownika
krzysztof988
50p
50p
Posty: 84
Od: 6 maja 2012, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: poradnictwo wskazane ...

Post »

Czyli ok 20m3 wody, podstawą są odpowiednie rośliny ok 1/3 powierzchni oczka. Zależy też czy chcesz mieć ryby czy tylko rośliny, jeśli tylko rośliny to możesz poradzić sobie bez filtra ale musisz poczytać na forach o czkach wodnych jak dobrać rośliny i stworzyć filtr glebowo-korzenny- możesz wykorzystać górne oczko. jeśli też ryby to trzeba by wspomóc filtrem. Napisz jakie masz plany z tym oczkiem.
Pozdrawiam Krzysztof
Moje oczko wodne.
tusper
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 lip 2012, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: poradnictwo wskazane ...

Post »

Napisz jakie masz plany z tym oczkiem....

hmm, powiem szczerze .. nie wiem . Czytając wszędzie ,że górne oczko powinno być mniejsze i biorąc pod uwagę ten naturalny czynnik w postaci różnicy poziomów , wcale nie mały na tak krótkim odcinku . Skłaniam się ku filtrowaniu i pompie która podając oczyszczona wodę z dolnego oczka , da efekt przelewania się wody do dwu lub trzech stopni małej kaskady , czy raczej strumyka ze stopniami.
Rybki pewnie się zadomowią :D może symbolicznie , ale raczej tak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”