PROŚBA O POMOC

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
przemo650
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 8 lip 2012, o 22:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

PROŚBA O POMOC

Post »

Zbytnio nie wiem gdzie to zrobić, wiec robię to tutaj WITAM Was bardzo serdecznie, wczoraj trafiłem na wasze forum szukając rozwiązań do swojego oczka z kaskadą i od razu postanowiłem sie tu zatrzymać na dłuższy czas :D Właśnie jestem w trakcie budowy oczka i planuje jak to zrobić. ogólny zarys już mam tylko proszę Was o porady co do pompy (jaka wydajność) i ogólnych zasad budowy. Tu jest zarys terenu jak wygląda teraz:

Obrazek

a Tu zarys tego, jak by to miało wyglądać:

Obrazek

W oczku woda będzie cały czas nowa, napływająca ze stawu więc nie będę stosował filtra. Całość będzie wyłożona łupkiem i w koło obsypana grysem. Pompa ma podawać wodę na kaskadę i ma być włączana na życzenie a jeśli będzie wyłączona to z rury odprowadzającej wodę ze stawu i tak będzie leciała woda tylko z małej wysokości na kaskadzie. ujście jest w korytach które regulują poziom wody w oczku. Na początek mam pytanie, jakiej pompy użyć tak by uzyskać łagodny spływ wody po kaskadzie o wymiarach podanych na obrazku?
Awatar użytkownika
krzysztof988
50p
50p
Posty: 84
Od: 6 maja 2012, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: PROŚBA O POMOC

Post »

wydaje mi się że 3600 l/h to full zawsze można zamontować zawór i regulować szybkość przepływu
Pozdrawiam Krzysztof
Moje oczko wodne.
przemo650
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 8 lip 2012, o 22:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PROŚBA O POMOC

Post »

Mam jeszcze pytanie co do geowłókniny. Jaka powinna ona być pod folią PVC i czy oprócz niej dawać dla pewności piasek?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: PROŚBA O POMOC

Post »

przemo650 pisze:Mam jeszcze pytanie co do geowłókniny. Jaka powinna ona być pod folią PVC i czy oprócz niej dawać dla pewności piasek?

Piasek jest tańszym zamiennikiem geowłókniny. Możesz też dać agrowłókninę , agrotkaninę , stare dywany itp.
przemo650
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 8 lip 2012, o 22:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: PROŚBA O POMOC

Post »

no ok to dam przesiany piasek i agrowłóknine. Mam jeszcze wątpliwości co to podłączenia pompy z ujściem wody w kaskadzie. Co proponujecie? w samym oczku z pompy dać wąż ogrodowy a pod ziemią rurki pe i przy ujściu kaskady zawór kulowy na tej rurce pe?
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”