"wybielony" jesiotr

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
anouk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 maja 2012, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

"wybielony" jesiotr

Post »

zakupilam 3 jesiotry.sprzedawca twierdzi ze 2 syberyjskie,1 rosyjski.jak dla mnie wygladaja identycznie.ale mniejsza o to.przy zakupie wszystkie byly czarne.zawiozlam nowe nabytki do oczka wodnego.nastepnego dnia stwierdzilam ze wyblakly.jednego udalo mi sie wylowic.jest ledwo szary.
i moje pytanie: co moglo byc powodem zmiany koloru?cy to normalne?

probowalam,nie moge wstawic zdjecia :(
boryna
50p
50p
Posty: 98
Od: 23 cze 2010, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: "wybielony" jesiotr

Post »

Ryby często bledną (i to znacznie) pod wpływem stresu. Być może powodem jest odłowienie z dotychczasowego zbiornika i podróż. Jeżeli woda była odstana (nie prosto z kranu) itp. to powinny dojść do siebie. Trzeba im zapewnić maksimum spokoju, a na pewno ich już nie wyławiać i nie niepokoić, bo to tylko pogorszy sprawę.
Bożena
Awatar użytkownika
Apat
50p
50p
Posty: 70
Od: 29 gru 2011, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn-koźle

Re: "wybielony" jesiotr

Post »

A ile miesięcy/lat masz już tą wodę w oczku ? Bo jeżeli świeżo napuszczona albo poniżej bynajmniej tych 2 tygodni to się nie dziwię ponieważ im większy zbiornik wodny tym trudniej ustabilizować parametry wody, a to mi wygląda na działanie chloru choć może to być też spowodowane zakwaszeniem wody lub płytkim oczkiem ponieważ jesiotry żyją głównie na dnie gdzie dochodzi niewiele słońca i przez to ewolucyjnie ich ubarwienie jest ciemne. Albo jak kolega ci już napisał stres spowodowany, przeniesieniem do nowego zbiornika albo jego przerybieniem ponieważ jesiotry to bardzo wolne i spokojne zwierzęta więc potrzebują dużo przestrzeni by za często nie spotykać innych "sąsiadów". Tylko swoją drogą na 3 jesiotry to musisz mieć dosyć spore oczko hmm 12tys. litrów i więcej ponieważ osiągają dosyć duże rozmiary i żyją bardzo długo.
anouk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 26 maja 2012, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "wybielony" jesiotr

Post »

a wiec stawiam na stres.oczko spore 63tys litrow, ok 1,40 glebokosc.woda napuszczana miesiac przed lokatorami
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”