Fontanna z kamienia

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Fontanna z kamienia

Post »

Kochani przyszłam do Was po poradę

oto kamyczek

Obrazek

Mój M w ogóle ma pomysły nie z tej ziemi wymyślił sobie ,że go przewierci ;:14 .
No jak przewierci ;:223 i wodę jeszcze doprowadzi fontannę zrobi ;:202 . Temat już dawno zgłębiłam i to nie jest wcale proste zrobić obieg zamknięty jeszcze przy takim kamyczku .
Może za pesymistyczne i nadgorliwie do tematu podchodzę ;:131

Liczę, że mi podpowiecie lub wyleczycie z M pomysłu ;:180
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Fontanna z kamienia

Post »

Bardzo fajnie by wyglądała taka fontanna a obieg zamknięty w tym przypadku to najmniejszy problem :wink: kamień jest idealny i można z niego zrobić niezłe cacuszko , jeżeli chcesz z niego zrezygnować to mogę go zabrać ;)
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Fontanna z kamienia

Post »

Dziękuję Piotrze ;:138 juz myślałam , że to pomysł wariacki

Problem jest przewiercić kamień, waga jego ok 2 ton , nie ma masz szans zawieść do kamieniarza ale mój pomysłowy tato już ma wizję jak go przewiercić ale czy się uda , niecka była by tylko pod częścią kamienia a wokół zrobiony byłby fartuch , który zbiera wodę do niecki .

Jaki Ty masz pomysł :wit
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Fontanna z kamienia

Post »

edi13 pisze:
Problem jest przewiercić kamień, waga jego ok 2 ton , nie ma masz szans zawieść do kamieniarza ale mój pomysłowy tato już ma wizję jak go przewiercić ale czy się uda , niecka była by tylko pod częścią kamienia a wokół zrobiony byłby fartuch , który zbiera wodę do niecki .

Jaki Ty masz pomysł :wit

Kamień 2 tony? przesadzasz chyba ;:224 takie kamyczki braliśmy w 4 osoby na agrowłókninie (złożona 5 razy płachta a na niej przenosimy kamyczek).
Solidna wiertarka udarowa , wiertło do kamienia (diamentowe) i trochę siły . Mamy dziurkę w kamieniu :wink:
Gdzieś wstawiałem na forum post jak to wykonuję , zrobiłem przekrój jak to ma wyglądać . Zaraz poszukam.

Edit: jest:
PiotrekP pisze:
sama-mama pisze:Z czego jest zrobione to moje oczko nie mam pojęcia - ja tego nie montowałam więc teoretycznie może to być wszystko.
Natomiast co do Twojej propozycji - fontanna jest świetna, ale za nic nie mogę rozszyfrować co to jest to zielone. A jak coś takiego zrobić to już wcale nie wiem. Podobno do tego naszego oczka jest podciągnięty prąd i między kamieniami jest gniazdko elektryczne. Była tam mała pompka i oczko pełniło funkcję fontanny, ale ja tego nie widziałam. Ta działka ma z 30 lat, a ja ją kupiłam rok temu więc czasów jej świetności nie znam.

To na kamieniu zielone to glony. Kamień do fontanny musi mieć otwór gdzie wkłada się rurkę od pompy, i płynie w nim woda a tryskając po kamieniu wraca do zbiornika który jest wyłożony folią PVC. Zobacz jak to wygląda w przekroju:

Obrazek

Pompę dobierasz do tego co chcesz uzyskać , a dokładniej jaką ilość wody na kamieniu.
Ale o tym pewnie wiesz ... kamyczek jest wart uwagi i otoczenie obok niego odgrywa główną rolę więc jakieś roślinki by się przydały. Ale tym zajmiesz się Ty bo zdolna kobitka z Ciebie :wink:
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Fontanna z kamienia

Post »

Kamień jest ogromny może przekłamuje zdjęcie , przywiozła go konkretna koparka , która miał problem go szarpnąć . Wysokośc kamienia jest okoła metra. O dzwignięciu zapomnij


Obrazek
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2519
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Fontanna z kamienia

Post »

No i to bardzo przekłamuje ;:oj , jeżeli już będzie wywiercona dziura w kamieniu to w ułożeniu go na stalowych kratach pomoże tylko "dźwig". Macie niezły orzech do zgryzienia ;:224 wiertarka chyba nie da rady w tym przypadku. Kamieniarz by się przydał . Niektórzy świadczą usługi z dojazdem do klienta więc może się udać.
Awatar użytkownika
krzysztof988
50p
50p
Posty: 84
Od: 6 maja 2012, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Fontanna z kamienia

Post »

Coś takiego zrobiłem tylko mój kamulec to 200 kg ważył, kamieniarz wiercił zwykłą wiertarą, ale w wiertło to musisz zainwestować - specjalne do kamienia, albo przywieź kamieniarza z wiertarą i wiertłem - wyjdzie taniej niż wiertło kupić, a pomysł super ;:333 , mam już miesiąc i nie można się napatrzeć :heja Obrazek
Pozdrawiam Krzysztof
Moje oczko wodne.
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Fontanna z kamienia

Post »

A jak dokładnie zrobiłeś tą fontannę krok po kroku. Jak możesz wrzuć lepszej jakości zdjęcie albo wyślij mi na PW ;:180
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
jagac1
50p
50p
Posty: 90
Od: 8 wrz 2008, o 13:22
Lokalizacja: Zza Buga

Re: Fontanna z kamienia

Post »

Krzysztof zaintrygowałeś bardzo, przychylam się do prośby Edyty ;:180
Pozdrawiam Agata
Awatar użytkownika
krzysztof988
50p
50p
Posty: 84
Od: 6 maja 2012, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Fontanna z kamienia

Post »

Obrazek Obrazek
Mam tylko te dwie fotki, wykonanie jest bardzo proste, jedziemy do OBI wybieramy z działu ogród fontannę granitową udajemy się do kasy, płacimy, udajemy sie do domu z naszą nową fontanną granitową, rozkaładamy pudełko, składamy fontannę, cieszymy oko :heja - to wersja na lenia :;230 , albo trodniej robimy sami, kombinujemy wiercimy, klniemy płacimy, satysfakcja- bezcenna :tan , a tak na poważnie to rysunek Piotra dobrze przedstawia założenia techniczne, ja miałem stary basen dla dzieci z PVC tak średnicy ok 4m, urzyłem dna basenu jako podkładu ( jak folia w oczku), ważne aby był szczelny i bez dziur, no i nie dawaj folii budowlanej, bo po zimie będziesz musiał(a) wymieniać. Trzeba wykopać dołek ale o łagodnym spadzie, u mnie to ok 4 mśrednicy i ze30 cm głębokości na środku dołka dołek o średnicy 30-40 cm, w którym zbiorą się ewentualne brudy (liście , piasek) i nie pójdą do pompy.Wszystko wykładamy folią, zależy jaką masz pompę, ja miałem z tegoż basenu więc nie mogłem jej zanużyć w wodzie.Wykopałem dołek obok zabezpieczyłem przed wilgocią wiadrem po farbie :tan , i zasypałem ziemią nie słychać buczenia pompy, rury zasilające pompę wprowadziłem do dołka na środku wykopu, położyłem metalowe profile, na których ułożyłem kamienie, obsypałem kamieniami maskując folię i metalowe profile, zalałem wodą, usiadłem na tarasie i ;:136 zostałem bohaterem w swoim domu ;:168
Pozdrawiam Krzysztof
Moje oczko wodne.
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Fontanna z kamienia

Post »

Będąc na wycieczce w Hyde Parku znalazłam o to taką fontannę
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

otwór wiercony otwornicą średnica ok 5 cm

https://picasaweb.google.com/1093864404 ... 4534776786

czyli jest wykonalne ;:138
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Fontanna z kamienia

Post »

Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
Awatar użytkownika
zmijpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 9 kwie 2010, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Fontanna z kamienia

Post »

Witam Chciałem się zapytać jak idzie wykonanie fontanny z kamienia?
Ja pochwalę się swoją, którą wykonałem w sumie z trzech kamieni:-)
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam
Piotr
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”