Błotniarka stawowa

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
trw66
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 15 lip 2006, o 10:06

Błotniarka stawowa

Post »

Przywiozłem kilka roślin wodnych z naturalnego środowiska - grążel ,strzałka, bobrek ,przęstka i inne a wraz z nimi dzikich lokatorów -ślimaki wodne. Pożerają mi wszystko .Proszę o rade . Jak się ich pozbyć
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Dlaczego chcesz się ich pozbywać...u mnie żyją sobie spokojnie i jakoś nie sieją spustoszenia..co więcej sam je do oczka sprowadziłem ..specjalnie w naturalnych stawach łowiłem plankton i zasiedlałem w oczku...
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam. Masz racje, że chcesz się pozbyć ślimaków. Rozmawiałem z ichtiologiem który twierdził, że ślimaki mogą nawet roznosić choroby. Jeżeli masz ryby to ślimaki nie są wskazane .Jest taki środek do zwalczania skorupiaków ,to jest biały proszek o nazwie "Neguwon" lub "Neguvon" . Musisz iść od weterynarza żeby napisał receptę .Jest to środek do zwalczania gza bydlęcego. Do stawu lub oczka trzeba zastosować w proporcji 1:750000 . Nie szkodzi rybom ani roślinom .Trzeba rozcieńczyć w wiaderku i wlać w kilku miejscach.

Pozdrawiam Krzystof.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21735
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Najlepszą metodą jest podbierak i polowanie -trwa to trochę ale można się pobawić.
Chemii bym nie poilecała.Przecież tam istnieje życie.
Też urządzałam polowanie na błotniarkę o uchokształtnej żółtawej muszli,bo również pozbawiły wyglądu moje rosliny - mąż sie sprzeciwiał ale wygrały rośliny.

Józefie wszystko zależy od gatunku ślimaków jakie mamy w naszym oczku
Należy unikać zatoczka rogowego i pospolitego (o spłaszczonych skorupkach jeden ma ciemną drugi jasną)- są wszystkożerne- zjadają nawet pędy roślin.
Błotniarka- jeśli mamy małe oczko również może wyrządzić szkody.
Najbezpieczniejsza ,w rozsądnych ilosciach -jest Błotniarka stawowa o żółtobrunatnej ostrozakończonej muszli.
:)
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

KaRo pisze: Najbezpieczniejsza ,w rozsądnych ilosciach -jest Błotniarka stawowa o żółtobrunatnej ostrozakończonej muszli.
:)
Taka właśnie zadomowiła się w moim oczku i nawet nie próbuję z nią walczyć...........
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Post »

KaeR pisze:Jest taki środek do zwalczania skorupiaków ,to jest biały proszek o nazwie "Neguwon" lub "Neguvon" .

Pozdrawiam Krzystof.
Preparat ten jest zakazany od kilku lat ze względu na dużą szkodliwość dla środowiska. Najłatwiej złapać ślimaki dając im na przynętę główkę sałaty. Młode świeżo wyklute są od razu zjadane przez ryby wiec tępienie nie ma większego sensu. Ślimaki rujaownie na usychających i nadgniłych liściach.
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

U mnie blotniarka siała spustoszenie, ale póki miała naturalnych wrogów to było ok ale jak tylko zaczyna się nadmiernie rozmnażać to ją odławiamy, zwykle gości przy brzegu, w końcu potrzebuje powietrza do oddychania. Odławianie jest skuteczne, pamiętaj że nie możesz pozbawić oczka czy stawu elementu łańcucha pokarmowego. Grunt to proporcje :)
błotniarka stawowa
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”