Jaka rybka do malutkiego oczka?

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sama-mama
50p
50p
Posty: 58
Od: 12 lut 2011, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: TORUŃ

Jaka rybka do malutkiego oczka?

Post »

Witam,
Mam pewien problem. W moim malutkim oczku wodnym nie przeżyła zimy rybka (nawet nie wiem jaka to rybka). Czy ktoś doradzi mi jaką rybkę powinnam kupić? Czy przy tak małym oczku wodnym mogę mieć rybkę bez konieczności wyjmowania jej na zimę? Jak ją zabezpieczyć zimą, aby historia z tego roku się nie powtórzyła?
W moim blogu zamieściłam dziś zdjęcie tego oczka, jeśli chodzi o jego wielkość.
Serdecznie dziękuję ( z góry) za pomoc
Pozdrawiam
Pozdrawiam Balbi
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jaka rybka do malutkiego oczka?

Post »

Żadna ryba nie nadaje się do tego betonowego kręgu, jest za płytko na ryby. Jeżeli chcesz wodę w ogrodzie to można zrobić z tego fontannę :roll:
Jeżeli chcesz aby zimowały tam ryby to tylko plastikowe ... :roll:
Awatar użytkownika
sama-mama
50p
50p
Posty: 58
Od: 12 lut 2011, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: TORUŃ

Re: Jaka rybka do malutkiego oczka?

Post »

Naprawdę? Jaka jest minimalna głębokość w takim układzie? O ile wiesz, oczywiście.
Pozdrawiam Balbi
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jaka rybka do malutkiego oczka?

Post »

Minimalna głębokość uzależniona jest od miejsca gdzie mieszkasz. Średnio przyjmuje się 1m głębokości. Na zimę montuje się napowietrzacz gdzie zapobiega on zamarznięciu przerębla aby była wymiana gazowa
Awatar użytkownika
sama-mama
50p
50p
Posty: 58
Od: 12 lut 2011, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: TORUŃ

Re: Jaka rybka do malutkiego oczka?

Post »

Rozumiem. Dzięki za info. Nie ukrywam, że troszkę się podłamałam, bo wiadomo jak to jest z dziećmi jak się coś im obieca :roll:
Trudno, zainwestuję w sztuczne kaczuszki...
Aha! Zajrzałam do Ciebie i już rozumiem czemu moje oczko nazwałeś betonowym kręgiem :wink:
Pozdrawiam Balbi
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jaka rybka do malutkiego oczka?

Post »

Nazwałem go tak ponieważ wygląda mi to na betonowy krąg , taki jak się stosuje przy kanalizacji :roll:
Możesz z niego zrobić coś takiego :

Obrazek
Awatar użytkownika
sama-mama
50p
50p
Posty: 58
Od: 12 lut 2011, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: TORUŃ

Re: Jaka rybka do malutkiego oczka?

Post »

Z czego jest zrobione to moje oczko nie mam pojęcia - ja tego nie montowałam więc teoretycznie może to być wszystko.
Natomiast co do Twojej propozycji - fontanna jest świetna, ale za nic nie mogę rozszyfrować co to jest to zielone. A jak coś takiego zrobić to już wcale nie wiem. Podobno do tego naszego oczka jest podciągnięty prąd i między kamieniami jest gniazdko elektryczne. Była tam mała pompka i oczko pełniło funkcję fontanny, ale ja tego nie widziałam. Ta działka ma z 30 lat, a ja ją kupiłam rok temu więc czasów jej świetności nie znam.
Pozdrawiam Balbi
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jaka rybka do malutkiego oczka?

Post »

sama-mama pisze:Z czego jest zrobione to moje oczko nie mam pojęcia - ja tego nie montowałam więc teoretycznie może to być wszystko.
Natomiast co do Twojej propozycji - fontanna jest świetna, ale za nic nie mogę rozszyfrować co to jest to zielone. A jak coś takiego zrobić to już wcale nie wiem. Podobno do tego naszego oczka jest podciągnięty prąd i między kamieniami jest gniazdko elektryczne. Była tam mała pompka i oczko pełniło funkcję fontanny, ale ja tego nie widziałam. Ta działka ma z 30 lat, a ja ją kupiłam rok temu więc czasów jej świetności nie znam.

To na kamieniu zielone to glony. Kamień do fontanny musi mieć otwór gdzie wkłada się rurkę od pompy, i płynie w nim woda a tryskając po kamieniu wraca do zbiornika który jest wyłożony folią PVC. Zobacz jak to wygląda w przekroju:

Obrazek

Pompę dobierasz do tego co chcesz uzyskać , a dokładniej jaką ilość wody na kamieniu.
Awatar użytkownika
sama-mama
50p
50p
Posty: 58
Od: 12 lut 2011, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: TORUŃ

Re: Jaka rybka do malutkiego oczka?

Post »

Wielkie dzięki. Przekrój jest bardzo czytelny. No i pomysł super!
Pozdrawiam Balbi
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jaka rybka do malutkiego oczka?

Post »

Jeżeli się na to zdecydujesz to używaj serpentynitu , najładniej wygląda. Żwir oczywiście z tego samego kamienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”