Skalniak

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
myrrax24
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 kwie 2012, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lipnica k/ Torunia

Skalniak

Post »

Witam wszystkich. Chciałbym zrobić skalniak. Proszę o pomoc. Nie wiem od czego zacząć. Wszystkie porady mile widziane ;)
Poniżej miejsca, w którym chcę założyć skalniak :

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Będę dozgonnie wdzięczny za każdą pomoc :>
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MirellaM
100p
100p
Posty: 173
Od: 13 cze 2011, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Skalniak

Post »

hej!
Ja też jestem dopiero początkująca tzn dopiero zakładam ogródek, ale postanowiłam się odezwać ;)
Widzę , że masz tam sporo miejsca. Nie myślałeś/myślałaś nad tym aby do tego drzewka zrobić mały chodniczek? do samego drzewka. A po obu stronach tego "chodniczka" skalniak. Pod drzewkiem ławeczka. To by było bardzo fajne. Posiedzieć sobie na takiej ławce w otoczeniu ładnych kwiatów.

Powiem Ci, że teraz w tesco są tuje po 9,90 takie wielkie za pas. Może tam takie coś wepchnąć?

W Biedronce są teraz tanie rojniki. One na skalniku się sprawdzą są bardzo tanie.
Możesz tam też kupić cebulki i nasionka bo jest duży wybór.
Ale ja tam widzę dużo kwiatów, kolorowo.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 61&t=75966" onclick="window.open(this.href);return false;
migotka0211
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 10 wrz 2011, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnowskie góry

Re: Skalniak

Post »

Witam
Ja zakładałam skalniak w tamtym roku , ale nie wyszedł tak jak chciałam. Radzę podnieś trochę teren pod skalniak może być kamieniami bądź ziemią. Rojniki wyglądają ślicznie jak rosną w szczelinach miedzy kamieniami.
Awatar użytkownika
kefas g
200p
200p
Posty: 238
Od: 23 maja 2011, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Skalniak

Post »

Może to zainspiruje. Skalniak przy drzewie.Obrazek

Uploaded with ImageShack.usPozdrawiam.
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Skalniak

Post »

MirellaM pisze:hej!
Ja też jestem dopiero początkująca tzn dopiero zakładam ogródek, ale postanowiłam się odezwać ;)
Widzę , że masz tam sporo miejsca. Nie myślałeś/myślałaś nad tym aby do tego drzewka zrobić mały chodniczek? do samego drzewka. A po obu stronach tego "chodniczka" skalniak. Pod drzewkiem ławeczka. To by było bardzo fajne. Posiedzieć sobie na takiej ławce w otoczeniu ładnych kwiatów.

Powiem Ci, że teraz w tesco są tuje po 9,90 takie wielkie za pas. Może tam takie coś wepchnąć?

W Biedronce są teraz tanie rojniki. One na skalniku się sprawdzą są bardzo tanie.
Możesz tam też kupić cebulki i nasionka bo jest duży wybór.
Ale ja tam widzę dużo kwiatów, kolorowo.
Nie kupuje sie Thuji w supermarketach.A cena w Biedrze za rojniki tez powalająca :roll: 10 zł.Jak dla mnie to za dużo.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
MirellaM
100p
100p
Posty: 173
Od: 13 cze 2011, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Skalniak

Post »

hmmm a czemu nie? Ja się nie znam na tych chorobach roslin, ale widzę jak znajomi obsadzali sobie dużą działkę i kupowali chyba z 40 sztuk i wszystkie rosną , że hej.

A co do cen za rojniki to dość sporo w tej chwili koło 10zł. A pamiętam , że kiedyś były około między 2 , a 3 zł. Dyszka za rojniki to dużo.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 61&t=75966" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Skalniak

Post »

Ja bym posadził kosodrzewine, azalie, skalniaki i może niedźwiedzie futro ciekawie wygląda zwarta trawka ;) poduchy. i irga coś takiego.
Mi by sie to widziało ale to ty wibierasz.
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skalniak

Post »

Napoleon pisze: Nie kupuje sie Thuji w supermarketach.A cena w Biedrze za rojniki też powalająca :roll: 10 zł.Jak dla mnie to za dużo.
Gdzie mieszkasz, że tak drogo? U mnie są po 5 zł.
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Skalniak

Post »

W Biedronce cena chyba była jednakowa.Chyba że w Białym była o połowę niższa.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skalniak

Post »

Możliwe. W Białymstoku są nawet po 4,49zł, a nie po 5 zł. :shock: Sprawdziłem na paragonie.
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Skalniak

Post »

MirellaM pisze:hmmm a czemu nie? Ja się nie znam na tych chorobach roslin, ale widzę jak znajomi obsadzali sobie dużą działkę i kupowali chyba z 40 sztuk i wszystkie rosną , że hej.

A co do cen za rojniki to dość sporo w tej chwili koło 10zł. A pamiętam , że kiedyś były około między 2 , a 3 zł. Dyszka za rojniki to dużo.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8#p2968308
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”