Lilie w naturalnym stawie

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
fk4i4
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 15 cze 2011, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Lilie w naturalnym stawie

Post »

Witam
Mam nadzieje ze ktoś wpadnie na pomysł jak mogę zasadzie lilie w moim stawie.
Dno i skarpy piaszczyste, łatwo sie obsypuja a z tych stron gdzie chciałabym mieć lilie brzeg jest bardzo stromy, staw ma jakieś 2m glebokosci i duże skoki poziomów lustra, powierzchnia jakieś 500m.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Lilie w naturalnym stawie

Post »

Pończocha , kłącze do środka , kilka kamieni i wrzucenie do stawu. Korzenie przerosną pończochę i lilia się zakotwiczy a dzięki kamieniom nie wypłynie.
fk4i4
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 15 cze 2011, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie w naturalnym stawie

Post »

No banalnie proste.
A jak sie sturlaja do tych dwóch metrów, to nic Im nie bedzie nie za gleboko?
Dodam moze ze mam stawie rownież ryby.
Jakie odmiany i gdzie kupic najlepiej?
Możecie dać link do okazalego egzemplarza, będę wiedziala co kupic a czego absolutnie nie, jeśli gdzieś sklep stacjonarny znajdę.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Lilie w naturalnym stawie

Post »

fk4i4 pisze:No banalnie proste.
A jak sie sturlaja do tych dwóch metrów, to nic Im nie bedzie nie za gleboko?
Dodam moze ze mam stawie rownież ryby.
Jakie odmiany i gdzie kupic najlepiej?
Możecie dać link do okazalego egzemplarza, będę wiedziala co kupic a czego absolutnie nie, jeśli gdzieś sklep stacjonarny znajdę.
Mówiłaś że masz wahania poziomu wody więc 2m nie ma zawsze. Są gatunki które spokojnie sobie poradzą. Tu masz sklep http://sklep.oczkowodne.net/k7,rosliny-lilie-wodne.html , poczytaj do jakich głębokości jaka roślina. Jeżeli chcesz wyślę Ci kłącza (5 sztuk, a nawet więcej) po niskich cenach, kolor kwiatów białe. Zwykle w sklepach dostajesz kłącza wielkości 5-10 cm , ja mogę wysłać Ci większe ale dopiero jak zaczną liście wypuszczać.
fk4i4
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 15 cze 2011, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lilie w naturalnym stawie

Post »

Chętnie przetestuje Twoja technikę na tańszym i mocniejszych materiale, czyli kiedy te liście zaczną wypuszczac?
A kiedy pierwszego kwitnienia mozna sie spodziewać, czy tu głębokość sadzenia bedzie miała znaczenie, pora sadzenia, odmiana, wielkosc klacza?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Lilie w naturalnym stawie

Post »

fk4i4 pisze:Chętnie przetestuje Twoja technikę na tańszym i mocniejszych materiale, czyli kiedy te liście zaczną wypuszczac?
A kiedy pierwszego kwitnienia mozna sie spodziewać, czy tu głębokość sadzenia bedzie miała znaczenie, pora sadzenia, odmiana, wielkosc klacza?

Na kwitnienie ma wpływ wiele czynników. Wyślę CI takie kłącza że będziesz mieć kwiaty w tym roku. Liście powinny wypuszczać z początkiem maja, rosną w zbiorniku naturalnym. Przydało by się żebyś dodała podłoża w którym rosły. Jeżeli będzie możliwość to też podeślę. Napisz mi na Pw ile chcesz sztuk to się dogadamy.
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Re: Lilie w naturalnym stawie

Post »

2 metry to raczej za głęboko. w każdym razie zwróć uwagę na odmiany Attraction, Albida, Rosea, Carnea. Na inne w tak głębokim zbiorniku raczej nie licz. Ja bym posadził najpierw w doniczce i dał płytko a jak liście wyjdą na wierzch i korzenie ładnie przerosną pojemnik to wtedy wyjąć z doniczki i spuścić głębiej. Nasza rodzima Nympaea Alba tez się sprawdzi.
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”