Układanie kamienia wzdłuż muru betonowego

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Kordzio
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 kwie 2014, o 17:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Układanie kamienia wzdłuż muru betonowego

Post »

Witam, mój mur betony wymaga zakrycia go kamieniem, tynk, który na nim jest co kilka lat odpada, wiec ponowne otynkowanie i przyklejenie kamienia elewacyjnego to duże ryzyko zmarnowania pieniędzy. Postanowiłem, że wzdłuż niego, w odległości kilku cm wzniosę mur z kamieni murowych .Uprzednio zezbrojoną szczelinę między nową a starą konstrukcją zaleję betonem. Pozostaje kwestia czy kamienie układać bezfugowo czy spoiny wypełniać zaprawą. Proszę o ocenę czy to dobry pomysł. Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Układanie kamienia wzdłuż muru betonowego

Post »

Jeżeli to konstrukcja do 1,5m to kładź je jeden na drugim na sucho bez zaprawy (wylej fundament pod murem około 40cm głębokości aby nie siadała konstrukcja), a jak wysokość ma ponad 1,5m to zrób mocnego betonu i baw się w klejenie. Bez fug ładniej wyglądają
Kordzio
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 kwie 2014, o 17:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Układanie kamienia wzdłuż muru betonowego

Post »

Dzięki a pozostałe pomysły są dobre? Mianowicie chodzi mi o zbrojenie i zalewanie szczeliny betonem. Jeszcze jedno pytanie: widziałem gdzieś mur, w którym kamienie były układane na zaprawie, aczkolwiek tak, że mur wygląda jak by był suchy. Po prostu ta zaprawa jest tam gdzies z tyłu ale jej nic widac ;:173 Wiesz może jak się robi taki mur?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Układanie kamienia wzdłuż muru betonowego

Post »

Kordzio pisze:Wiesz może jak się robi taki mur?

Tak samo jak przy murowaniu zwykłym tylko pod każdy kamień wkłada się drewniane kliny aby leżał prosto do czasu aż beton zwiąże.
Kordzio pisze:Uprzednio zezbrojoną szczelinę między nową a starą konstrukcją zaleję betonem.

Beton będzie Ci się wylewał między kamieniami, chyba że zrobisz najpierw mur a po zastygnięciu dopiero zalejesz betonem szczelinę. Przy takich konstrukcjach powinno się dawać na dnie rury drenarskie i odprowadzać wodę.
x-a-e
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 499
Od: 21 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Układanie kamienia wzdłuż muru betonowego

Post »

PiotrekP pisze:Jeżeli to konstrukcja do 1,5m to kładź je jeden na drugim na sucho bez zaprawy (wylej fundament pod murem około 40cm głębokości aby nie siadała konstrukcja)
Na sucho kamienie o grubości ca 10 cm? Bo taki wymiar widzę na rysunku. Nie radziłbym.
Kordzio - żeby dać konkretną radę to musisz napisać jaki to kamień, czy wszystkie boki ma cięte czy surowo łupane, czy może tylko tzw. fugi cięte a reszta łupana, jakie w przybliżeniu wymiary pojedynczych kamieni etc. Bo tak jak widzę z rysunku, to ułożenie na sucho na tym murku kamieni o grubości 10 cm na wysokość nawet metra to nieporozumienie. Wyobraź sobie, że obkładasz ten mur betonowy warstwą cegieł na sucho i pomyśl o stabilności takiej "konstrukcji" :wink: .
Kordzio
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 kwie 2014, o 17:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Układanie kamienia wzdłuż muru betonowego

Post »

Witam, ok 15 cm to tyle ile zostawiłem miejsca przy montażu bramy przesuwnej, wiec musi wynieść 10-12 cm szerokość kamienia. Materiał jeszcze nie wiem jaki, prawdopodobnie cięty bo wtedy kamienie mają zbliżone wymiary i jest pewność, że się zmieszczą bez łupania. Dzięki za rady, będę jeszcze rozmawiał z kamieniarzem może cos doradzi, w razie czego będę pytał ;:173
x-a-e
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 499
Od: 21 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Układanie kamienia wzdłuż muru betonowego

Post »

Pytaj. Jak będę w stanie to pomogę, a jak nie ja to może ktoś inny. A przemyśl jeszcze takie rozwiązanie: naprawić zmurszały czy słaby beton Twojego muru - jaki on tam jest - stosując zaprawę czy jakąś mieszankę do renowacji i naprawy powierzchni betonowych. Nie jestem budowlańcem to nie doradzę Ci konkretnego materiału, ale w sklepach z mat. budowlanymi na pewno Ci pomogą. Zresztą znajdziesz informacje w sieci. A wtedy to masz już ogrom możliwości, bo możesz okleić ten mur czymkolwiek: od płytek klinkierowych, przez beton strukturalny imitujący wszystko co sobie zażyczysz po całą gamę materiałów kamiennych. Jeśli będziesz miał pytania dotyczące kamienia - pytaj. Postaram się pomóc, bo tak jakby trochę się na kamieniu znam :wink: . Jak chcesz zobaczyć gamę krajowego kamienia - możesz tu zajrzeć: http://polskiekamienie.pl (tu do Moderatorów - na stronie nikt nic nie sprzedaje :wink: ).
Pozdrawiam.
Janusz100
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1800
Od: 2 paź 2011, o 06:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sidzina k Jordanowa, Małopolska

Re: Układanie kamienia wzdłuż muru betonowego

Post »

Bardzo dużo teoretycznych informacji uzyskasz na naszym Forum w tym dziale w wątku "Ważne linki" śp. Pawła Woynowskiego.
Budujemy suchy murek - viewtopic.php?f=27&t=28473
Niestety brak w nim zdjęć i rysunków.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jampol2012
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 29 wrz 2014, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Układanie kamienia wzdłuż muru betonowego

Post »

Gdybyś nie wiedział jak to wykonać samodzielnie to zapraszam do kontaktu. Moja firma tym się zajmuje :)
Kordzio
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 kwie 2014, o 17:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Układanie kamienia wzdłuż muru betonowego

Post »

Tylko mieszkam na Sądeczczyźnie a Ty widzę Toruń, więc kawałek drogi jest. Lepiej byś powiedział jak to zrobić :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”