Prosze o podpowiedz...pomoc.

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
gustlikus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 cze 2011, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Prosze o podpowiedz...pomoc.

Post »

Proszę o pomoc z zagospodarowaniem tego nasypu. Zrobiony jest ze względu na różnice poziomów. Nasyp znajduje się wokół domku.
Odpada trawa...myślałem o zrobieniu palisady z podkładów kolejowych około 120 cm od budynku. Tą przestrzeń od budynku 50 cm wysypać kamykiem (ścieżka) resztę wypełnić ziemią i obsadzić np rododendronami....ale podkłady przy dzieciach wszyscy mi odradzają. Następnie myślałem o zbudowani palisady ze starej używanej cegły, ale taka ściana palisady i mróz znów lipa. Pod uwagę tez brałem wymurowanie bloczkami i oklejenie imitacją cegły ale znów nie pasuje. Może wy mi pomożecie, może macie podobne coś pod domem....proszę o pomoc

Obrazek Obrazek Obrazek

Dziękuje za pomoc
Pawel01
200p
200p
Posty: 212
Od: 6 cze 2011, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prosze o podpowiedz...pomoc.

Post »

Wiesz co ja miałem kiedyś podobny problem. Zrobiłem na samej góże tam gdzie masz ten odcinek 60 cm. to ja dałe tak zwane ekobordy 50 cm od ściany budynku bo i zasypałem to kamieniem płukanym rzecznym. A resztę skarpy zagospodarowałem kamieniam aby ją wzmocnić i nasadziłem roślinami takie jak: Skalnica, słonecznica, rojniki różnego rodzaju, trochę krzewów iglastych płożących. Możesz również dać tam azalie japońskie, pierisy ale te niższe odmiany, jeśli masz cień to daj również rododendrony runianki itp.:)
gustlikus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 cze 2011, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prosze o podpowiedz...pomoc.

Post »

Dzięki za podpowiedz ale przyznam że zakochany jestem w tym Obrazek
Zapożyczone z Murator sierpień 2008 strona 73
ale nie mogę bo dzieciaki...
gustlikus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 cze 2011, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prosze o podpowiedz...pomoc.

Post »

a tak może ktoś ma lepszy pomysł......ratunku
malek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 26 kwie 2011, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prosze o podpowiedz...pomoc.

Post »

Przecież można taką palisadę wykonać z betonowych słupków koloru brązowego lub jeżeli podoba Ci się drewniana, a podkładów nie chcesz, zakupić drewno dobrej jakości ale koniecznie twarde i zaimpregnować.
Także dobry i trwały efekt można uzyskać budując z kamienia murki tylko ułożone muszą być na płasko.
Podkłady są trwałe ale niezbyt zdrowe ze względu na użyty impregnat.
Powodzenia.
Springera
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 6 sty 2010, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prosze o podpowiedz...pomoc.

Post »

a dlaczego dzieciaki uniemożliwiają realizację koncepcji z Muratora? jeżeli chodzi o wysokość palików - mogą być przecież nieco niższe, bo jak się domyślam chodzi o kwestie bezpieczeństwa?
Zapraszamy do poznania regulaminu
Awatar użytkownika
belkabb
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 27 lip 2011, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Prosze o podpowiedz...pomoc.

Post »

Witam.

Ja po prostu rozłożyłabym agrowłóknine i na dole rozłożyła kupną palisadę aby pod to włożyć agrowłóknine:) następnie posadziłabym jakieś małe drzewka czy krzewy typu irga płożąca o ozdobnych owocach czy jakieś inne np. berberysy, tawuły itp :) I oczywiście gotowy obiekt obsypać korą:)
" Bez łez trzeba przeżyć ten dzień..."
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prosze o podpowiedz...pomoc.

Post »

Jeśli temat nadal aktualny to rób bez obawy z podkładów, dobrze aby były używane. Tak wygląda palisada z używanych podkładów po 24 latach eksploatacji w ogrodzie, gdzie były również małe dzieci i aby było ciekawiej to obecnie dorasta tam drugie pokolenie. Żadnych skutków ubocznych i zero zainteresowania palisadą przez dzieci.

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
GardenService
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 26 lip 2011, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jaszkowa Dolna
Kontakt:

Re: Prosze o podpowiedz...pomoc.

Post »

Witam,
Ja posadziła bym byliny zadarniające, (np. floks, macierzanki , skalnice , rozchodniki ) jałowce płożące (green carpet , green mantle . blue chip ) , liściaste irge dammera , variegatus, pięciornik płożący , trzmieliny , itp. oczywiście na początku ułożyła bym kamienie (wkopała częściowo :wink: ). W tej mieszance skarpa bedzie prezentować sie i na wiosne i zimą i latem i jesienią :D . a na górze obwódka i żwir lub cos w tym stylu, oczywiście pod włókniną.
Pozrdawiam, Wiktoria Gabryś
GARDEN SERVICE
Awatar użytkownika
magos13
500p
500p
Posty: 636
Od: 2 lut 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Prosze o podpowiedz...pomoc.

Post »

Ja bym podkładów nie zastosowała ze wzglęu na te wszystkie chemiczne trucizny, którymi są nasączane. Słyszałam, że są toksyczne, silnie szkodliwe dla ludzi no i rakotwórcze.
Pozdrawiam. Gosia
Awatar użytkownika
belkabb
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 27 lip 2011, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Prosze o podpowiedz...pomoc.

Post »

Dlatego palisada z plastiku jest ok :wink:
" Bez łez trzeba przeżyć ten dzień..."
Awatar użytkownika
jacekbielsko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1210
Od: 15 maja 2011, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bestwina/Bielsko-Biała

Re: Prosze o podpowiedz...pomoc.

Post »

A ja po prostu na takiej skarpie zrobiłem skalniak :) piękne kamienie zawsze w modzie ;:108
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prosze o podpowiedz...pomoc.

Post »

Jacku, podrzuć w takim razie zdjęcia, zobaczymy co Ci wyszło, a będą może inspiracją dla innych.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”