Gdzie kupię ?

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Donneczka
200p
200p
Posty: 348
Od: 16 cze 2009, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ELBLĄG OKOLICE

Gdzie kupię ?

Post »

Gdzie kupię a necie lub poza nim tanią folie do oczka? Potrzebuje takie wymiary 8 m x 55 m. Troche tego jest licząc w kw metrach więc i koszt spory. Może jakiś namiar na producenta albo coś w tym rodzaju?
kordiankw
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 1 kwie 2010, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupię tanią folie do oczka?

Post »

Ja kupiłem tutaj: http://www.muzimer.pl/
Przy grubości 1.0mm cena 8,99 za m2
Pozdrawiam,
Witek
Awatar użytkownika
Donneczka
200p
200p
Posty: 348
Od: 16 cze 2009, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ELBLĄG OKOLICE

Re: Gdzie kupię tanią folie do oczka?

Post »

Kupiłam folię i przyjechała z wielką dziurą!!!! Myślę że po rozwinieciu folii dziura byłaby na kliknaście metrów. Więc nadal poszukuje....... :(
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupię tanią folie do oczka?

Post »

Cóż, potwierdza się porzekadło, że tanie mięso psi jedzą.
Nie moja sadzawka, ale tu nie radzę oszczędzać, bo drogo Cię będzie kosztowało :lol:
Awatar użytkownika
Donneczka
200p
200p
Posty: 348
Od: 16 cze 2009, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ELBLĄG OKOLICE

Re: Gdzie kupię tanią folie do oczka?

Post »

http://www.muzimer.pl/

Jeśli oni sprzedają tanią folię to ja jestem królowa angielska :D a od nich zamawiałam....
kordiankw
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 1 kwie 2010, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupię tanią folie do oczka?

Post »

Ja kupiłem folię w rozmiarze 8X10m i jestem bardzo zadowolony. Była klejona z czterech pasów o szerokości 2m każdy i zero ubytków wody. Na zaprzyjaźnionym forum poświęconym tylko oczkom wodnym, wielu forumowiczów posiada taką folię. Jest relatywnie tania w stosunku do EDPM, a mam nadzieję, że też posłuży mi przez wiele lat.
Pozdrawiam,
Witek
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie kupię tanią folie do oczka?

Post »

Oczko wodne to nie jest inwestycja na dwa trzy lata, w związku z tym nie jest oszczędnością kupowanie tanich i kiepskich materiałów. Ponieważ koszt ew. napraw w przyszłości będą przewyższały koszty budowy takiego samego zbiornika od nowa, to pozorna oszczędność.
Dlatego osobiście polecam jednak folię EPDM, jest droższa niż PVC lecz ma się w przypadku poprawnej instalacji, w zasadzie 100% pewność na bezproblemową eksploatację przez co najmniej 25 lat. Ponieważ, na taki czas otrzymuje się gwarancję od producenta.

Jeśli jednak zdecydujesz się na PVC, to proponuję folię polskiej firmy ERGIS o grubości 1,0 mm - http://www.ergis-eurofilms.eu/index.php ... czka-wodne , na stronie jest kontakt do przedstawiciela. Maksymalny rozmiar płachty to 12m x 25 m, w związku z tym trzeba ją kleić z trzech kawałków 2 x 8m na 25 m + 1 x 8 m na 5 m = 8m na 55m. Folia ma chyba 15 lat gwarancji.

Jeśli jednak EPDM, to polecam folię firmy Firestone o grubości 1,02 mm, przedstawiciel w Poznaniu - http://www.zielonyhoryzont.com.pl/cms/o-folii . Można u nich zamówić tę folię w jednym kawałku czyli właśnie te 8 m x 55 m w jednym arkuszu, ponieważ maksymalny wymiar który można zamówić to 15,25 mb szerokości i 61,00 mb długości.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
kordiankw
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 1 kwie 2010, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupię tanią folie do oczka?

Post »

Magda1975 pytała mnie na PW o cenę folii. Niestety nie mam jeszcze możliwości odpowiedzi na PW więc podaję cenę ta drogą:
Wartość brutto
1 FOLIA PVC FolGam F extra Typ A i T 1,0 mm+zgrzew 80,000 m2 X 8,99 =719,20
2 KOSZT SPEDYCJI 1,000 szt 160,00
3 GEOWŁÓKNINA POLIESTROWA GEODREN PEIT 200g 80,000 m2 X 2,99 =239,20
Razem: 1 118,40
Słownie: jeden tysiąc sto osiemnaście PLN 40/100
Pozdrawiam,
Witek
kwiatuszek-k19
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 maja 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupię tanią folie do oczka?

Post »

Mam pytanie odnośnie do folii EPDM, a mianowicie na allegro sa one dostępne w cenie ok. 23zł/m2, natomiast na formu tutaj wyczytałam, że są gdzieś taniej. Może ktoś wie, gdzie mogę je zakupić? Dziękuję za odp.
Magda
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie kupię tanią folie do oczka?

Post »

Wystarczy przeczytać dwa posty wyżej, podaję tam namiary na dystrybutora najlepszej na polskim rynku folii EPDM firmy Firestone kosztuje u nich 22,50 m2.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
makos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 wrz 2016, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupię tanią folie do oczka?

Post »

Ja kupiłem folię do oczka wodnego z PCV ultramocna 1,5 mm, zamawiałem na konkretny wymiar, kilka lat temu kosztowała ok 16 zł/m2 niestety nie wiem ile sobie teraz życzą. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”