Wydra,jak ją przepędzić?

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
Donneczka
200p
200p
Posty: 348
Od: 16 cze 2009, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ELBLĄG OKOLICE

Wydra,jak ją przepędzić?

Post »

W moim stawie siedzą dwie wydry? Skąd to wiem? A no widziałam dwie "małpy" jak siedziały koło przerębla i jadły karpia a obok leżały dwa amury!!!! Gdy podeszłam wskoczyły do wody pod lód. Jak się ich pozbyć? Wiem ze weszły na staw gdy niebyło prądu w drucie zabezpieczającym własnie przed nimi. Boje się o oczko wodne i moje koi. Staw jest dalej ale mogą przejść. Co robić aby się ich pozbyć??? Pomocy!!!
mariano1703
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 21 lut 2011, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wydra?

Post »

wydra nie pójdzie jeżeli nie wyczxyści całego zbiornika z ryb. Są pułapki na kuny, wydry itd , wtedy nie okaleczysz wydry. Mniej humanitarnym sposobem są wnyki czy sidła. Wiem że jest wielu przeciwników , ale niefajny widok zjadanych ryb tymbardziej ,że sam robiłeś staw , karmiłeś rybki , zarybiałeś.



Wiem tylko że to jedyne sposoby, wydra nie jest głupia, ktoś kiedyś pisał o zapachach odstraszających wydry, ale to nie działa.
Awatar użytkownika
Donneczka
200p
200p
Posty: 348
Od: 16 cze 2009, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ELBLĄG OKOLICE

Re: Wydra?

Post »

Tylko jest jedno małe pytanie...Czy wejdzie ona do pułapki z przynętą jak w stawie mnóstwo świeżych ryb? Jak ja do niej zwabic?
mariano1703
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 21 lut 2011, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wydra?

Post »

zamocuj pułapkę gdzieś obok przerębla. Oczywiście, że może nie wejść , więc do pułapki możesz dać coś innego niż rybę tak dla odmiany ;) np jajka ... innego wyjścia nie masz. Życzę abyś wytępiła to coś, bo naprawdę będzie duży problem . A te amury duże ?

Aha i jeszcze jedno. Przy zakładaniu przynęty ubierz rękawiczki jednorazowe, Nie przeniesiesz zapachu , będzie większa szansa.
Awatar użytkownika
Donneczka
200p
200p
Posty: 348
Od: 16 cze 2009, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ELBLĄG OKOLICE

Re: Wydra?

Post »

Amury: jeden prawie 3 kg a drugi 1.8 kg. Zła jestem ze niebyło wtedy prądu ale cóż stało sie. Dam znac jak je wytępię i mam nadzieje ze bedzie to szybko
mariano1703
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 21 lut 2011, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wydra?

Post »

oj no to szkoda :( . Daj znać. Ja też mam takie amury, ale na szczęście u siebie nie mam blisko rzeki i na razie z wydrą nie miałem do czynienia , staw mam jakieś 4 lata. Moi znajomi mięli i tak wytępili wydry, więc życzę powodzenia.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Wydra?

Post »

Jak nie masz odprowadzenia wody ze stawu do cieku wodnego ( strumyka czy rzeki), to możesz spać swobodnie, w przeciwnym razie, prędzej czy później trafi do Twojego stawu.
Awatar użytkownika
Donneczka
200p
200p
Posty: 348
Od: 16 cze 2009, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ELBLĄG OKOLICE

Re: Wydra?

Post »

Ja też niemam rzeki w pobliżu ale za to mam rów melioracyjny. Powiem Wam że tata skonstruował taka wielką siatke która przykrył przerębel i do tej siatki podłączył prąd. Wiem że ryzykowne to jest ale wydry podkopały sie pod lodem przy brzegu i poszły sobie, było widac slady w jedna stronę :D . nie wiem czy je poraził prą ale niewidać nowych łusek ani martwych ryb. Tak więc chyba zwycięstwo :D :D :D
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Wydra?

Post »

Ja dookoła swojego stawu ogrodziłem płotem z siatki wysokiej na 1 metr, jednocześnie od strony stawu wkopałem na 30 cm siatkę w ziemi ( by z zewnątrz nie naruszać struktury gruntu).

Wydry przez kilka lat dobierały się do mojego stawu non stop kopiąc dołki by się dostać do stawu. Codziennie rano po stwierdzeniu wykopania dołka ( zazwyczaj głębokości ok. 10-15 cm), w wykopany przez wydry dołek wsypywałem drobno potłuczone szkło okienne.

Kopiąc w tym samym miejscu, już w zruszonej ziemi wydry się kaleczyły ( widać było krople krwi), i kopały obok już wykopanego dołka, który również zasypywałem najpierw szkłem a na wierzchu ziemią. W ten sposób okrążyły ogrodzenie dookoła stawu i wyniosły się ( od dwóch lat nie stwierdziłem ich obecności).

Nigdy nie stwierdziłem by usiłowały wejść do stawu wierzchem, ponad siatką, mając takie obawy , płot z siatki jest nachylony lekko do stawu . Nachylenie płotu + skarpa powodowały że nawet gdyby wydry weszły do stawu to nie mogły by wyjść. Z opowieści ludzi znających zwyczaje tych zwierząt wynikało że wydra nie pokona przeszkody jeżeli nie będzie pewna drogi odejścia.

To że nie mam teraz kłopotów z wydrami to prawdopodobnie zasługa bobrów, których jest co niemiara nad rzeką, ponoć te zwierzęta nie potrafią współżyć i to wydry ustępują bobrom.
mariano1703
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 21 lut 2011, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wydra?

Post »

Donneczka <---------- bardzo ciekawy pomysł z tą siatką podłączoną do prądu :) Mam nadzieję, że już nie wrócą. Co do mojego stawu.. Mam zrobiony odpływ, który idzie do rzeki, ale rzeka jest ok 500 m ode mnie , a rów to ma jakieś 30 cm szerokości, później łączy się z rowem odprowadzającym wodę obok głównej ulicy i jeszcze między moim domem a rzeką sąsiedzi wypuszczają ścieki niestety do rowu , więc nie wiem czy wydra będzie zainteresowana.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Wydra?

Post »

Jak znam zwyczaje tych zwierząt, a stykam się pośrednio z nimi od dziesięciu lat to jestem przekonany że prędzej, czy później ( oby jak najpóźniej) zainteresują się Twoim stawem. Powodem zainteresowania będzie zapach ryb w wodzie który płynie od Twojego stawu, nieważne że po drodze napotyka liczne przeszkody w postaci innych zapachów, one mają dokonały węch.

Zabezpieczenie stawu za pomocą "pastucha" ( podłączenia prądu z akumulatora do dwóch izolowanych przewodów, stosowanych na pastwiskach krów), jest bardzo skutecznym zabezpieczeniem, zwłaszcza wtedy gdy wydra mając mokre futerko dotknie rozstawionych tuż przy linii brzegowej przewodów.
mariano1703
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 21 lut 2011, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wydra?

Post »

oj no to nie dobrze.. jak zobacze niepokojące znaki to zaczne działać bo u mnie ciężko z zastosowaniem pastuchów, a wiem że to najlepszy pomysł .. Teraz będę robił drugia stawik i przepływ do tego który mam aktualnie. Ten ma wymiary 30m /10m
Teraz wyżej będę kopał taki ok 20m/10m . Zrobie przepust betonowy. Będę przerzucał troche narybku, aby szczupaki wszystkiego nie wyjadły hehe, a karpie się rozmnażają jak głupie. We czwartek przyjeżdża kopara. Mam zamiar uporządkować wszystko i na wiosne zasadzic rośliny, a za rok wprowadzić rybki :) Tak się zastanawiam bo w stawie mam 3 szczupaki i 2 sumy z drapieżników i nie wiem czy to nie za dużo na taki staw. Z drugiej strony musiałem coś wprowadzić bo karasie i karpie zaczęły się rozmnażać i pływało bardzo dużo narybku. aktualnie będę miał ok 60 dużych karpi 1.2-2 kg kilka amurów większych 2-3 kg
kilka duzych karasi. Wrzuciłem chyba 4 takie porządne ok 28 cm i się szybko rozmnożyły i jeszcze ok 15 linów. Co myślicie o tych drapieżnikach ? nie za dużo ? wrzuciłem na jesień także na razie nie wiem co się będzie działo . Chciałbym, aby troche narybku się oczywoście utrzymało szczególnie karpie, ale wiem że nie może być za dużo ryb , ponieważ nie będą mieć dobrych warunków tlenowych i nie będą rosły .
Awatar użytkownika
Donneczka
200p
200p
Posty: 348
Od: 16 cze 2009, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ELBLĄG OKOLICE

Re: Wydra?

Post »

Na dzien dzisiejszy oznak bycia drapieżnika brak :D . Tak elektryczny pastuch to najlepsze co można zrobić. Trzy lata temy podczas braku prądu w ciągu jednej nocy wydry zjadły mi 3 sumy, 7 amurów i kilka tarłaków karpi. Zostały tylko same głowy. Ale jak jest prąd to nieprzychodzą. Ja mam dwa stawy o wymiarach 15 na 60 m i dwa oczka z karpiami ozdobnymi zimującymi w oczkach. Strata choc jednej rybki to dla mnie wielka tragedia a ozdobne to mam juz 4 rok i są duże. Karpie koi mają już ok 35-40 cm. Aby do wiosny...
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”