Rośliny Wodne Strefy Płytkiej - ATLAS

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Rośliny Wodne Strefy Płytkiej - ATLAS

Post »

następna odmiana kaczeńców zakwitła
Caltha palustris Alba

Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1191
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Rośliny Wodne Strefy Płytkiej - ATLAS

Post »

Z przyjemnością przeczytałam cały wątek, bo sama myślę o zrobieniu stawu. Miejsce mam, problem z podmokłym terenem też mam, więc w sam raz na staw, jako remedium na podmokły teren. Ewentualnie kłopot może sprawić duże wahanie poziomu wód gruntowych, ale i na to znajdzie się sposób.

Trochę mało roślin w tym atlasie, więc dodam coś. Jak mi jeszcze coś przyjdzie do głowy, to dopiszę.

Czyściec błotny - do strefy bagiennej. Bylina. Nie lubi miejsc z dużą ilością wapna. Jest to roślina rodzimej flory. Pięknie i długo kwitnie. Tworzy podziemne kłącza, które kiedyś były spożywane jak warzywo.

Manna mielec, a szczególnie jej pstra odmiana - variegata. Bylina. Nadaje się do strefy przybrzeżnej oraz bagiennej. Gatunek nominatywny jest bardzo ekspansywny, więc konieczna jest bariera korzeniowa.

Rdest ziemnowodny zasiedla zarówno strefy przybrzeżne, jak i bagienne. Bylina. Może być uciążliwy, bo kłącze rośnie bardzo szybko i jest ekspansywny. Jest bardzo tolerancyjny, jeśli chodzi o podłoże oraz głębokość wody. Na wilgotnych łąkach też da sobie radę, a nawet w polu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”