Mini fontanna na balkonie

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
zmijpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 9 kwie 2010, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Mini fontanna na balkonie

Post »

Ja zamiast rusztu z prętów użyłem plastikowej podstawki pod donice o odpowiedniej średnicy w której porobiłem kilkadziesiąt otworów. Działa super.... jednak pomimo, że podstawka weszła mi do donicy i dobrze się wklinowała, użyłem dodatkowo kosza jak opisałem powyżej.
Pozdrawiam
Piotr
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mini fontanna na balkonie

Post »

karoolcia pisze:ale 300zł to troche przesada, bynajmniej dla mnie.
Nie ma problemu , droższe też bywają ;:223
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Djdz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 sie 2012, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini fontanna na balkonie

Post »

Mam pytanie do wszystkich forumowiczów jak doprowadzić zasilanie do tej pompy? Pompa jest w wodzie, jeżeli przewierce główną donice,żeby poprowadzić tamtędy kabel to przecież woda będzie wyciekać. Czy są jakieś super sposoby na uszczelnienie tego?
nuria
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 maja 2015, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Mini oczko wodne z fontanną na balkonie

Post »

Witam
Postanowiłam umilić sobie egzystencję w bloku poprzez założenie mini oczka wodnego z fontanną. Mini naprawdę bo i balkon jest mini. Misa jaką dysponuję jest średnicy u podstawy 25cm, u góry średnica 53cm, wysokość 22cm. Mam pompkę w dyszą fontannową taką malutką aquael 500. Pompę planuję osłonić kamykami. Chciałabym również zasiedlić ten mój twór roślinkami. Myślałam najbardziej o nawodnych ze względu na rozmiary zbiornika. Ale czy fontanna im nie przeszkodzi? Czy jest szansa na coś kwitnącego przy takim płytkim zbiorniku? Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mini oczko wodne z fontanną na balkonie

Post »

Podwodna: pływacz. kwitnie na żółto
Pływająca: żabiściek. kwiaty drobne białe (liście przypominające mini lilie wodne)
Pływajaca: salwinia (paproć wodna)
Sit spiralny (bagienna), miniaturowa pałka wodna
Rosiczka bagienna (tylko na wyniesieniu należałoby ją wsadzić w jakiś mech)
Inne mini przybrzeżne rośliny. Polecam mięte wodną. Pięknie roznosi zapach i kwitnie oraz oczyszcza wodę.

Jeśli chodzi o lilie wodne (Nymphaea) to raczej wybieraj te mini np: 'Aurora', 'Burgundy Princess', 'Laydekeri Lilacea', 'Pygmea Helvola', 'Pygmea Rubra' etc. :)

A tak mniej więcej można zrobić mini oczko:

http://www.pomyslodawcy.pl/img/3905/rew ... WWPGs_tmaU

Więcej pomysłów znjadziesz w internecie :)
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”