Mini fontanna na balkonie

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
zmijpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 9 kwie 2010, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Mini fontanna na balkonie

Post »

Moja mini fontanna na balkonie :D


Obrazek

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Pozdrawiam Forumowiczów
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
karoolcia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 30 maja 2010, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Mini fontanna na balkonie

Post »

Dla mnie bomba !
Świetny pomysł.
Poproszę o przepis na takie cudeńko, bo raczej wykonanie własnoręczne...?
Karolina
Awatar użytkownika
zmijpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 9 kwie 2010, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Mini fontanna na balkonie

Post »

Hej Karoolcia :wit
...fajnie że nie tylko mi się podoba :) Już od dłuższego czasu chciałem zrobić sobie fontannę na balkonie. Szukałem, szperałem po forach internetowych i widziałem kilka fajnych przykładów. Znalazłem na allegro gotowe przewiercone kamienie do wykorzystania na fontannę. No ale oczywiście cena trochę odstrasza 70zł + 50 przesyłka :(...więc postanowiłem sam zabrać się do roboty bo wiadomo taniej i jaka satysfakcja :D . Więc po kolei:
Po pierwsze Pirmo: zakupiłem pompkę oczywiście na allegro firmy Heissner typ PA700 za ok 70zł z przesyłką.
Po drugie Primo: rozejrzałem się po okolicy za fajnym kamieniem ( np. otoczak polny lub jakiś łupek) a ponieważ niedaleko miejsca zamieszkania robią wykopy po obwodnicę wiec kamieni pod dostatkiem...znalazłem ładny okaz coś pomiędzy łupkiem a polnym otoczakiem :tan
Po trzecie Pirimo: to chyba najtrudniejsza część zadania której się obawiałem...a mianowicie przewiercenie mojego kamyka na wylot ;:223 . Co prawda mam wiertarkę ale nie posiadałem odpowiednich tz. długich i mocnych wierteł. Pomyślałem podzwonię po kamieniarzach i popytam za ile zrobią mi taką usługę. Pierwszy kamieniarz powiedział, że on takich rzeczy nie robi, drugi że nie ma takich wierteł, trzeci że nie ma ludzi bo są na urlopach i żebym zadzwonił za ok. 2 tygodnie to pomyślimy. :( A niech to pomyślałem żeby jednej małej dziurki tz. fi 30 mm i dł. na ok 150 mm, nie można było zrobić ;:14 . I wtedy pomógł mi brachol...a mianowicie posiadał profesjonalną wiertarkę z udarem Boscha i odpowiednio długie i mocne wiertła. A więc zeszło nam może z pół godziny na wierceniu tego kamienia na wylot. Byłem w szoku że tak łatwo idzie ;:138...ale co sprzęt to sprzęt!
Po czwarte Primo: zakupiłem trochę plastików a wiec... odpowiednią donice fi 40 cm, podstawkę do donicy fi 37 cm i kosz na papiery (taki z dziurkami) ;:108 no i jeszcze dwie paczki kamyczków w Castoramie.
Czas na składanie fontanny do kupy ;:138
1. robimy dziury w plastikach (najlepiej rozgrzanym narzędziem) tz. w podstawce, żeby woda mogła sobie swobodnie spływać, a także otwory na końcówkę pompki, przycinamy kosz na papiery do odpowiedniej wysokości itd. :wink:
2. wkładamy pompkę do donicy zalanej mniej więcej do połowy wodą
3. przykrywamy pompkę koszem na papiery i na to kładziemy na wcisk podstawkę do donicy. Wszytko solidnie powinno się trzymać.
4. kładziemy nasz przewiercony kamień i zasypujemy wszystko ładnie w około kamyczkami żeby zakryć całą podstawkę.
.....i uruchamiamy naszą pompkę!!!
Voil? /włala/ nasza fontanna gotowa :heja ;:138
To taki krótki przepis na mini fontannę na np. balkon. Ja Karoolcia będziesz miała jeszcze jakieś pytania to pisz...
Hej
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
karoolcia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 30 maja 2010, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Mini fontanna na balkonie

Post »

Dzięki za odpowiedź :)
Podrzucę temat tatuśkowi i coś wykombinujemy, nawet coś niezbyt skomplikowanego.
Oglądałam ostatnio takie mini fontanny takie hmm.. typowo stolikowe ale 300zł to troche przesada, bynajmniej dla mnie.
Tak więc przetrawię instrukcje jeszcze raz spiszę co i jak, oszacuję koszty i do roboty 8-)


No.. I już mam pytania.
O jaki KOSZ NA PAPIERY chodzi? :D
Karolina
Awatar użytkownika
zmijpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 9 kwie 2010, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Mini fontanna na balkonie

Post »

Już odpowiadam....o co chodzi z tym koszem :lol:
Ponieważ kamień jest dosyć ciężki około 20kg, potrzebowałem coś co by podtrzymywało od dołu podstawkę pod kamień (żeby nie wpadł do środka) więc kombinowałem z doniczkami plastikowymi - potrzebowałem coś wysokiego tak na 27 cm ponieważ nie mogłem takiej znaleźć wpadł mi w oko kosz do papieru :wink: taki dokładnie

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

ponieważ wysokość miał 30 cm więc trochę przyciąłem ;:108 i pasował jak znalazł.
hej :wit
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
zmijpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 9 kwie 2010, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Mini fontanna na balkonie

Post »

aha jak obliczyłem koszt całe fontanny wyszedł ok. 120 zł
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
karoolcia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 30 maja 2010, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Mini fontanna na balkonie

Post »

Ah to taki kosz ! A ja zachodziłam w głowę, o jaki kosz chodzi.
Ja na moją fontannę mam pomysł trochę inny. ponieważ niemożliwością jest aby wywiercić w kamieniu otwór, pomyślałam ,że woda mogła by sobie spływać po mniejszych kamyczkach. tylko jak je utrzymać na poziomie? Do tego też dojdę :D
Karolina
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mini fontanna na balkonie

Post »

karoolcia pisze:Ah to taki kosz ! A ja zachodziłam w głowę, o jaki kosz chodzi.
Ja na moją fontannę mam pomysł trochę inny. ponieważ niemożliwością jest aby wywiercić w kamieniu otwór,
Jaką niemożliwością ? Każdy zakład kamieniarski (taki od nagrobków) to zrobi.
pomyślałam ,że woda mogła by sobie spływać po mniejszych kamyczkach. tylko jak je utrzymać na poziomie?
O jaki poziom Ci chodzi, na poziomie czego chcesz je utrzymać?
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
karoolcia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 30 maja 2010, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Mini fontanna na balkonie

Post »

Nie wiem jak to wytłumaczyć, bo w doniczce musi być woda no w sumie sporo wody, bynajmniej połowa, i kamienie muszą być jakoś utrzymane na jednym poziomie tak jak by na piętrze doniczki?Żeby woda miała swobodny opływ. Tylko niezbyt mam pomysł jak to zrobić...
Karolina
Awatar użytkownika
Wojtek- LM
50p
50p
Posty: 53
Od: 30 cze 2010, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini fontanna na balkonie

Post »

karoolcia pisze:Nie wiem jak to wytłumaczyć, bo w doniczce musi być woda no w sumie sporo wody, bynajmniej połowa, i kamienie muszą być jakoś utrzymane na jednym poziomie tak jak by na piętrze doniczki?Żeby woda miała swobodny opływ. Tylko niezbyt mam pomysł jak to zrobić...
Myślę że kawałek siatki ogrodzeniowej mógłby się tu sprawdzić, kupisz ją w każdym markecie budowlanym lub ogrodniczym.

Pozdrawiam
Wojtek
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
karoolcia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 30 maja 2010, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Mini fontanna na balkonie

Post »

Siatka ogrodzeniowa z pewnością była by dobrym elementem ale tylko dla dużego kamienia, a moja fontanna będzie składała się z niewielkich kamyczków tzn. chciała bym aby miały ok. 2 cm średnicy.Może jakaś siatka drobno-oczkowa albo coś...
Muszę się w końcu wybrać do ogrodniczego który jest zresztą kilka kroków od domu...
Karolina
Awatar użytkownika
zmijpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 9 kwie 2010, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Mini fontanna na balkonie

Post »

Myślę że siatka z drobnymi oczkami byłaby tu dobrym rozwiązaniem. A zresztą jak poszperasz w centrum ogrodniczym może wpadnie jakiś ciekawy pomysł.
pozdrawiam
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
Wojtek- LM
50p
50p
Posty: 53
Od: 30 cze 2010, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini fontanna na balkonie

Post »

karoolcia pisze:Siatka ogrodzeniowa z pewnością była by dobrym elementem ale tylko dla dużego kamienia, a moja fontanna będzie składała się z niewielkich kamyczków tzn. chciała bym aby miały ok. 2 cm średnicy.Może jakaś siatka drobno-oczkowa albo coś...
Muszę się w końcu wybrać do ogrodniczego który jest zresztą kilka kroków od domu...
Ewentualnie na siatkę możesz kawałek włókniny położyć.Wówczas nawet drobne kamienie nie przelecą, ani żadne zanieczyszczenia do pompy się nie dostaną.

Pozdrawiam
Wojtek
Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”