Mini fontanna na balkonie

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mini fontanna na balkonie

Post »

zmijpi pisze:Myślę że siatka z drobnymi oczkami byłaby tu dobrym rozwiązaniem. A zresztą jak poszperasz w centrum ogrodniczym może wpadnie jakiś ciekawy pomysł.
Siatka raczej odpada ze względu na to że takie siatki rdzewieją. Najlepiej wykonać u ślusarza ruszt z prętów fi 4 mm z nierdzewnej stali, dopasowany średnicą do wnętrza np. takiej ceramicznej misy

Obrazek

Ta największa ma średnicę 48 cm i głębokość 33 cm, idealna do tego typu fontann.
A ruszt instaluje się w ten sposób:

Obrazek

Pod rusztem pompa PFN650, ma regulator wydajności, którym możemy dobrać odpowiednią siłę fontanny. Na wlocie ma założony filtr gąbkowy, który zapobiega dostaniu się do pompy drobnych zanieczyszczeń.

Obrazek

Poziom wody w takim pojemniku powinien sięgać trochę powyżej rusztu, tak aby połowa kamieni (małe otoczaki rzeczne, od 3 do 5 cm średnicy) była nad wodą.
Wewnątrz donicy na ruszcie można wstawić małą doniczkę z posadzoną w niej np. tojeścią rozesłaną, która jest rośliną płożącą, lubiącą wilgoć i przewieszając się przez krawędź misy na zewnątrz, będzie jej dodatkową dekoracją.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
zmijpi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 9 kwie 2010, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Mini fontanna na balkonie

Post »

Ja zamiast rusztu z prętów użyłem plastikowej podstawki pod donice o odpowiedniej średnicy w której porobiłem kilkadziesiąt otworów. Działa super.... jednak pomimo, że podstawka weszła mi do donicy i dobrze się wklinowała, użyłem dodatkowo kosza jak opisałem powyżej.
Pozdrawiam
Piotr
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mini fontanna na balkonie

Post »

karoolcia pisze:ale 300zł to troche przesada, bynajmniej dla mnie.
Nie ma problemu , droższe też bywają ;:223
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Djdz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 sie 2012, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini fontanna na balkonie

Post »

Mam pytanie do wszystkich forumowiczów jak doprowadzić zasilanie do tej pompy? Pompa jest w wodzie, jeżeli przewierce główną donice,żeby poprowadzić tamtędy kabel to przecież woda będzie wyciekać. Czy są jakieś super sposoby na uszczelnienie tego?
nuria
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 maja 2015, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Mini oczko wodne z fontanną na balkonie

Post »

Witam
Postanowiłam umilić sobie egzystencję w bloku poprzez założenie mini oczka wodnego z fontanną. Mini naprawdę bo i balkon jest mini. Misa jaką dysponuję jest średnicy u podstawy 25cm, u góry średnica 53cm, wysokość 22cm. Mam pompkę w dyszą fontannową taką malutką aquael 500. Pompę planuję osłonić kamykami. Chciałabym również zasiedlić ten mój twór roślinkami. Myślałam najbardziej o nawodnych ze względu na rozmiary zbiornika. Ale czy fontanna im nie przeszkodzi? Czy jest szansa na coś kwitnącego przy takim płytkim zbiorniku? Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mini oczko wodne z fontanną na balkonie

Post »

Podwodna: pływacz. kwitnie na żółto
Pływająca: żabiściek. kwiaty drobne białe (liście przypominające mini lilie wodne)
Pływajaca: salwinia (paproć wodna)
Sit spiralny (bagienna), miniaturowa pałka wodna
Rosiczka bagienna (tylko na wyniesieniu należałoby ją wsadzić w jakiś mech)
Inne mini przybrzeżne rośliny. Polecam mięte wodną. Pięknie roznosi zapach i kwitnie oraz oczyszcza wodę.

Jeśli chodzi o lilie wodne (Nymphaea) to raczej wybieraj te mini np: 'Aurora', 'Burgundy Princess', 'Laydekeri Lilacea', 'Pygmea Helvola', 'Pygmea Rubra' etc. :)

A tak mniej więcej można zrobić mini oczko:

http://www.pomyslodawcy.pl/img/3905/rew ... WWPGs_tmaU

Więcej pomysłów znjadziesz w internecie :)
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”