Lotos (Nelumbo) z nasiona

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
krysia1503
200p
200p
Posty: 248
Od: 26 kwie 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków - śląskie

Re: Kwiat Lotosu

Post »

Witaj Janku. Szukałam wiadomości na temat wysiewu lotosu i natrafiłam na Twój wpis. Ja też kupiłam sobie nasionka, i chyba mamy z tego samego źródła. W niedzielę wieczorem miałam trochę swobody więc wzięłam się za podskubanie i zalanie ich wodą. We wtorek wieczorem robiłam kontrolę i byłam w szoku. Nasionka zaczęły kiełkować i rosną w zastraszającym tempie.
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Kwiat Lotosu

Post »

Super Krysiu Gratuluje i trzymam kciuki ;:215 Moje szaleją puszczają już drugie listki.
Obrazek
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
krysia1503
200p
200p
Posty: 248
Od: 26 kwie 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków - śląskie

Re: Kwiat Lotosu

Post »

Janku, u mnie tak wyglądają w trzecim dniu od wysiania ;:138 .

Obrazek
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Kwiat Lotosu

Post »

Super Krysiu , bardzo szybko ci rosną ,moje aby pękały i wychodziły łodyżki twoje widzę że schodzi z ziarna łupinka.
ja postanowiłem dziś swoje wsadzić do nowego pojemnika większego,1/3 pojemnika to szlam, wsadziłem je w te błoto ,później powoli zalałem letnia wodą, nie wiem czy dobrze ,ale trzeba próbować.
Obrazek
Obrazek
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
krysia1503
200p
200p
Posty: 248
Od: 26 kwie 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków - śląskie

Re: Kwiat Lotosu

Post »

Janku, ja wzorując się na instrukcji sprzedającego, oskubałam trochę łupinkę z jednego czubka ( tego gładkiego, bo drugi czubek ma taki zadzior ). Zalałam nasiona wodą i stały na terrarium. Woda była ciepła bo od terrarium grzało i chyba dlatego tak szybko kiełkowały. Teraz jeszcze czekam na przesyłkę z Chin bo tam też zamawiałam nasiona. Nie wiem co dostanę bo różnie to bywa, ale jeżeli nie będzie oszustwa to zamawiałam kilka odmian lotosów w niebieskich odcieniach. Co do sadzenia, to ja poczekam na korzonki i wsadzę do doniczek. Potem do akwarium i zaleję wodą. Jak się już zrobi ciepło to będzie z górki bo wszystko pójdzie na ogródek.
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Kwiat Lotosu

Post »

Krysiu ile masz nasionek ja kupiłem taki zestaw: Nasiona Lotosu 20 Sztuk 8 różnych rodzajów LOTOS
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
krysia1503
200p
200p
Posty: 248
Od: 26 kwie 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków - śląskie

Re: Kwiat Lotosu

Post »

Jeżeli kupiłeś na alledrogo to mamy podobny zestaw. Miałam 20 nasionek, tzw.mix 8 kolorów. Jedno nasionko było puste więc od razu wywaliłam.
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Kwiat Lotosu

Post »

i po co kombinować?
wystarczy poczytać jak to robią fachowcy najlepsi w kraju
http://forum-ogrodnicze.net/viewtopic.p ... sc&start=0
miłej lektury :)
pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Kwiat Lotosu

Post »

Krysiu kupiłem w pewnym sklepie internetowym ,ale może ten sam sprzedawca sprzedaje na alle.
Jacek trzeba się uczyć na własnych błędach i praktykach, a po to jest tu ten wątek by się wymieniać informacjami.
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
krysia1503
200p
200p
Posty: 248
Od: 26 kwie 2010, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myszków - śląskie

Re: Kwiat Lotosu

Post »

To prawda że człowiek uczy się na własnych błędach. Nie zawsze wychodzi tak jak by się chciało, i szkoda jest nasion i pieniędzy które się w nie utopiło.
Jacku.dziękuję za podanie stronki. Jest bardzo interesująca i dla mnie szalenie przydatna ;:108 .
maron18
200p
200p
Posty: 300
Od: 10 wrz 2015, o 22:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Lotos (nelumbo)

Post »

Nie wiem, czy był już wątek poświęcony tej wspaniałej roślinie, ale szukałem i nie znalazłem, więc zakładam.

Czy ktoś z osób obecnych na tym forum zajmuje się uprawą tej pięknej rośliny?
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Lotos (nelumbo)

Post »

Kiedyś wysiewałam, bardzo szybko rósł, tylko potem był problem co zrobić, bo pora była nieodpowiednia.Poszedł więc do akwarium i chyba ryby "załatwiły "go.
Mam nowe nasiona,ale czasu na wysiew już nie za bardzo.
maron18
200p
200p
Posty: 300
Od: 10 wrz 2015, o 22:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Lotos (nelumbo)

Post »

Ja w zeszłym roku kupiłem w sklepie 'Mrs. Perry Slocum' nawet zakwitł, zapach był przecudowny. W tym roku zachęcony ubiegłorocznym sukcesem kupiłem lotos 'Momo botan'. Niestety obydwa zostały zaatakowane przez grzyby i nic z nich nie zostało.

Jeśli chodzi o siew to pod koniec lipca zasiałem trzy nasiona i teraz muszę przesadzić lotosy do ciężkiego podłoża, nie wiem tylko czy nie jest za wcześnie, niby już tworzą się kłącza i węzły krzewienia, z których wyrastają korzenie
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”