Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

Tak,Anolka dawaj frontowe 8-)

A ode mnie taka mała zajawka...

Obrazek
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

Kingo, jak myślisz ile palet zmieści się w 720l? trudne są w hodowli?
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

Ludzie, na litość boską, przecież to jest zdjęcie od frontu... Obecnie przeszło nieco zmian, zaszczepiłam glon oedogonium, rozrosła się hydrocotyla japan. Jeśli znajdę czas, to zrobię nową fotkę. Troszkę zielonym pyłem po szybach zarosło, bo mam tam w tej chwili 3 bojownicze dzieciątka o wielkości 2mm. I świetnie im się na tym pierwotniaki hodują.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

anoli pisze:Ludzie, na litość boską, przecież to jest zdjęcie od frontu... Obecnie przeszło nieco zmian, zaszczepiłam glon oedogonium, rozrosła się hydrocotyla japan. Jeśli znajdę czas, to zrobię nową fotkę. Troszkę zielonym pyłem po szybach zarosło, bo mam tam w tej chwili 3 bojownicze dzieciątka o wielkości 2mm. I świetnie im się na tym pierwotniaki hodują.

Anolka dajże na luzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz(myślałam,że już tu nie zaglądasz),a swoją drogą baniak lux:) Po jakiej parce dzieciaki?

PiotrekP wszystko zależy,jakiej wielkości,jaka filtracja (to brudasy niczym welonki),wystrój,itp....Czy trudne? Dla jednego nie,dla innego bardzo. Ja je uwielbiam i już nie wyobrażam sobie baniaka bez nich....wg mnie podstawą sukcesu jest zakup zdrowych ryb z pewnego źródła....
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

Zaglądam jeśli przychodzi powiadomienie. A o co chodzi z tym luzem? Po prostu chyba widać, że zdjęcie shrimp seta jest od frontu?
zapraszam do wujka google. :? Gratuluję młodych palet, jednak zostałaś przy spodkach? :) Młode z szybkiego romansu między białą HM a royal blue hm.

A baniak tak na prawdę bele jaki, bo czasu mało. Prawdopodobnie do kasacji.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
wodnikszuwarek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 14 cze 2013, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: P. K. "Dolinki Krakowskie" (380 m.n.p.m.), pogranicze Małopolski i Śląska
Kontakt:

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

Anolu - Twój zbiornik na zdjęciu wygląda tak, jakbyśmy go widzieli od strony krótszego boku - co zasugerowało mi że zdjęcie zrobiłaś nie od frontu. Frontowa ściana najczęściej aranżowana jest od strony boku dłuższego, ale nie jest to obowiązkowe... Tak czy inaczej - fajnie byłoby zobaczyć to ciekawie zapowiadające się dzieło po dojrzeniu ;)

PiotrekP - do tego co napisała Kinga i z czym się zgadzam - dodałbym cel trzymania palet: czy ma to być akwa hodowlane, ozdobne, czy służące tylko do przetrzymywania ryb. Poza pewnymi rybami z pewnego źródła ważny jest też stosowany pokarm dla tych ryb.
Krzysztof
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

Shrimp Set, to kostka. Kwadrat prawie (jeśli nie liczyć wysokości). W kwadracie ciężko o dłuższy bok... To najzwyklejszy w świecie cube...
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

Akwarium 720l 200x60x60, filtr na 8 tys. litrów wody. Głównie rośliny i kilka korzeni. Nie mogę się zdecydować czy skalary czy palety :roll: palet nigdy nie miałem
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

Dla mnie byłby to wybór łatwy, stadko manacapuru. Palety zupełnie mi się nie podobają.
W 310 litrach mam teraz skalary hodowlańce.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

PiotrekP a sprawdzałeś parametry?
Mogę jedynie powiedzieć,że placki są nudne...wiszą przy szybie....kiedyś Szwagier stwierdził,że są jak wygaszacz ekranu.... :roll: więcej na pewno dzieje się przy skalarach...Noo....Manacapuru kiedyś były moim marzeniem. Ponieważ jednak ciężko było je zdobyć gdy odpalałam większy baniak, pozostały placki...

Jedzenie wg mnie to druga po zakupie zdrowych ryb ,ważna rzecz. Jeśli kupisz rybsko chore , zarobaczone lub leczone milion razy,choćbyś schabowego wrzucał,nie ruszy i w końcu padnie. A jeśli ruszy i jeść zacznie,najpewniej nie wyciągniesz z niej nic ładnego....
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

Kingo, mi się placki właśnie podobają ale nie przebywałem przed zbiornikiem nigdy dłużej niż 5 minut więc nie mam porównania co do ruchliwości. Zostanę przy skalarach :) a na placki popatrzę u Ciebie:)
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

PiotrekP pisze:Kingo, mi się placki właśnie podobają ale nie przebywałem przed zbiornikiem nigdy dłużej niż 5 minut więc nie mam porównania co do ruchliwości. Zostanę przy skalarach :) a na placki popatrzę u Ciebie:)

Hihi,zapraszam 8-)
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Post »

Każdy musi znaleźć rybę dla siebie. U mnie z większych tylko skalary wzbudzają zainteresowanie. Jak dorobię się wreszcie miejsca na 1000l to zorganizuję stadko złożone z manacapuru i leopoldi. Chociaż hodowlańce mają urok niepowtarzalności.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”