Małe karasie

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
Awatar użytkownika
Mariolka
200p
200p
Posty: 312
Od: 7 sie 2007, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Małe karasie

Post »

Witam!

W oczku mojej mamy pływa po brzegach pełno malutkich karasi, maja dlugosc 1-1,5 cm nie wiecej, co roku sie pojawiaja ale zawsze gdzies przepadą... W tej chwili wygrzewają sie na słońcu w strefie płytkiej miedzy glonami :D Czy moge je odłowić i włożyć do 80 litrowego akwarium? Czy ktoś mi coś doradzi żeby dochować się większych osobników i wtedy je wpuścić do oczka? :D

Pozdrawiam
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Ależ oczywiście że możesz.
Potrzebny będzie napowietrzacz i wydajny filtr. Na początek podawaj im karmę dla narybku.
Co zaś do znikania ich z oczka, to musi być jakaś przyczyna, może inne ryby wcinają je sobie na przekąskę, a może okoliczne koty również traktują je jak przekąskę.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
Mariolka
200p
200p
Posty: 312
Od: 7 sie 2007, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post »

Dzięki Pawle za odpowiedz. A co z nimi zrobic w czasie zimy,wpuscic do oczka? :D

A jakie stanowisko sloneczne czy pol na pol?
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Mariolka pisze: A co z nimi zrobic w czasie zimy, wpuscic do oczka? :D

A jakie stanowisko sloneczne czy pol na pol?
Akwarium trzymaj w domu, wypuścisz je do oczka jak podrosną. Myślę że do maja - czerwca powinny już podrosnąć na tyle, aby mogły żyć nie zagrożone w oczku. Akwarium postaw nie bezpośrednio na słońcu, nie będzie problemów z glonami, można też do niego wsadzić kilka roślin akwarystycznych.
Przy przenoszeniu do akwarium i później do oczka zrób tak, aby rybki nie przeżyły szoku termicznego. Temperatura wody w akwarium, w momencie przenoszenia, powinna być taka sama jak w oczku. Najlepiej nalej do akwarium wodę z oczka i od razu przenieś rybki. To samo ma miejsce przy przenoszeniu z powrotem do oczka. Do plastikowego worka nalej wody z akwarium, włóż rybki, zawiąż worek i na ok 20 min włóż worek z rybkami do oczka, w tym czasie temperatura wody w worku zrówna się z temperaturą wody w oczku. Po 20 minutach powoli wylewaj wodę razem z rybkami do oczka.


Ps. Przy okazji mała moja prośba, przy pisaniu postów używaj proszę klawisza "Alt" czyli pisz używając polskiej czcionki (Patrz Regulamin Forum - rozdział II, § 2., punkt r )
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
Mariolka
200p
200p
Posty: 312
Od: 7 sie 2007, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post »

Dzięki Pawle za pomoc. Wczoraj wyłowiłam 17 małych karasi i na razie są w wiaderku dzisiaj wpuszcze je do tego 80 litrowego akwarium i włączę im brzeczyk zeby miały natlenowaną wode. Mam nadzieje ze uda mi sie powiększyc ilość rybek w oczku :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mariolka
200p
200p
Posty: 312
Od: 7 sie 2007, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post »

Hej Pawle. Karasie rosną i żaden jeszcze nie umarł. Trzymam je w misce bardzo dużej 150 litrowej i 24 h chodzi brzęczyk który natlenia wodę. Jednak nie wiem za bardzo czym mogę karmić te karasie. Wczoraj dałam im ugotowane i roztarte żółtko jajka. A codziennie karmie karma do normalnych karasi ale pokruszoną. Co jeszcze mogę im podawać? :D

Pozdrawiam
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Mariolka pisze:Hej Pawle. Karasie rosną i żaden jeszcze nie umarł. Trzymam je w misce bardzo dużej 150 litrowej i 24 h chodzi brzęczyk który natlenia wodę.

Z tą miską , to raczej ostrożnie, mogą z niej wyskakiwać. Lepsze było by jednak akwarium.
Jednak nie wiem za bardzo czym mogę karmić te karasie. Wczoraj dałam im ugotowane i roztarte żółtko jajka.
Żółtka na twardo, to wartościowy pokarm
Myślę jednak, że taniej i wygodniej będzie jeśli będziesz je karmić pokarmem o handlowej nazwie "Artemia Salina bez skorupek", to bardzo wartościowy pokarm dla narybku, a jak ciut podrosną to podawał bym np. "Coral-gran" w granulacji "0" to wysokoproteinowy pokarm dla wszelkiego rodzaju rybek ozdobnych.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
Mariolka
200p
200p
Posty: 312
Od: 7 sie 2007, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post »

Dzięki Pawle za odpowiedz. Popytam dzisiaj w zoologicznych o te dwa pokarmy. W akwarium mogłyby być ale miska jest większa. Może nakryje ją białą agrowłókniną i naciągnę żeby nie dotykała wody?

Pozdrawiam
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Raczej proponował bym przykrycie szybą lub przeźroczystym pleksi, nie pozbawisz rybek słońca. Szybę połóż na dwóch listewkach, położonych w poprzek miski, wtedy szyba nie będzie dotykała krawędzi miski, chodzi o wentylację, nie powinna leżeć szczelnie na misce. Po położeniu szyby połóż na niej jakiś kamień, jeśli miska stoi w ogrodzie to ochroni to rybki przed kotami. Minusem takiego rozwiązania jest to, że parująca woda z miski będzie ściekać poza nią po szybie.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
Mariolka
200p
200p
Posty: 312
Od: 7 sie 2007, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post »

A czy takie małe juz mogą wyskakiwać? :D

Pozdrawiam
prze01
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 sie 2013, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Małe karasie

Post »

proszę o odpowiedź W moim stawie pływają małe karasie w przedziale 2-5 cm. Moim zdaniem to są chwasty to są karasie srebrzyste i mam ich masę w tym roku przez te małe karaski pozdychały mi wszystkie inne szlachetne ryby karpie szczupaki itp. powodem był brak tlenu w wodzie ale karaś ani jeden nie zdechł podejrzewam że małe wydusiły inne ryby bo ,,zabierały' im tlen z wody. Karasie zostały do dziś co z nimi zrobić
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Małe karasie

Post »

Jeśli możesz to odłów najlepiej na podrywkę :D Albo wpuść parę sztuk okonia i szczupaka :wink:
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
Awatar użytkownika
myszaa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 22 sie 2013, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sieradz

Re: Małe karasie

Post »

A może ktoś doradzi jak dbać o oczko (jakie specyfiki) by rybki nie zdechły?
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”